Pożegnaj się z rozstępami w sposób całkowicie naturalny

Rozstępy są całkowicie nieatrakcyjne i nikt nie chce ich na ciele. Jest to szczególnie bolesny temat dla kobiet, które zwykle muszą poradzić sobie z nimi po porodzie i nie mogą się doczekać, aby się ich pozbyć. 

Ale nie pojawiają się tylko u kobiet, które właśnie urodziły dziecko, mogą pojawić się u osób, które niedawno zyskali lub stracili dużo kilogramów, jako przypomnienie przeszłości.

Jedno jest pewne, bez względu na przyczynę są denerwujące i trudne do wyeliminowania.

Rozstępy mogą pojawić się na obszarze brzucha, ramionach, udach, pośladkach i nie są atrakcyjnym widokiem. Ludzie, którzy walczą z tym problemem, wierzą, że są prawie niemożliwe do pozbycia się lub że metody ich usuwania są dość drogie.

Nie wiedzą, że można znaleźć odpowiedź w naszej kuchni, po prostu musisz wiedzieć, co robić. Istnieje kilka użytecznych środków do usuwania rozstępów, które są w 100% naturalne i bardzo tanie. Jeśli cierpisz na ten nieprzyjemny problem, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz go rozwiązać w sposób tani, naturalny i skuteczny.

Biały cukier

Cukier biały ma właściwości eksfoliatora, a jego granulki pomagają skórze stać się gładką i elastyczniejszą. Jeśli zmiksujesz go z odpowiednimi składnikami, może zdziałać cuda i zlikwidować rozstępy na dobre. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zmieszaj biały cukier z sokiem z cytryny i olejem migdałowym, aż się rozpuści.

Pocierać tę mieszankę na rozstępy przez 10 minut każdego dnia przed kąpielą. Za kilka tygodni zauważysz, że kolor skóry staje się równy, a rozstępy znikają.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek jest bogata w witaminy A, D i E, wszystkie niezbędne składniki odżywcze i przeciwutleniacze odżywiające skórę. Rozgrzej trochę oliwy z oliwek i nałóż na rozstępy, delikatnie masuj przez 30 minut. Poprawi to przepływ krwi i zmniejszy wygląd rozstępów. Jeśli chcesz jeszcze szybszych efektów, wymieszaj oliwę z wodą z octem i użyj jej jako kremu na noc na rozstępy.

Sok ziemniaczany

Ziemniaki są bogate w minerały i składniki odżywcze, które są niezbędne do rozwoju i naprawy komórek skóry. Najlepszym sposobem na wykorzystanie ziemniaka jest albo pokroić go w plasterki, albo gotować, aby uzyskać skrobię ziemniaczaną. Jeśli wolisz używać plasterków, wszystko co musisz zrobić, to pocierać plasterkami rozstępy przez około 10 minut każdego dnia i upewnij się, że sok z plasterka ziemniaka natychmiast pokrywa dotknięty obszar.

Ważne jest, aby sok całkowicie wyschnął zanim go zmyjesz. Jeśli chcesz użyć skrobi ziemniaczanej, zagotuj ziemniaki, aby uzyskać skrobię ziemniaczaną i nałóż na rozstępy na godzinę, a następnie zmyj letnią wodą. Zobaczysz, że rozstępy stają się coraz jaśniejsze w miarę upływu czasu.

Oprócz wyżej wymienionych środków, jeśli chcesz wyeliminować rozstępy i mieć gładszą i bardziej gładką skórę, musisz pić dużo wody, aby utrzymać nawodnienie organizmu. Staraj się prowadzić zdrowsze życie, ćwiczyć z umiarem i jeść zdrowo.