Pożegnaj siwe włosy! Pozostaw to na włosach przez 5 minut

Siwe włosy mogą być dużym problem estetycznym zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Osoby, które spotkały się z tym problemem często tracą pewność siebie i na siłę szukają sposobów jak pozbyć się siwych włosów, często sięgając po środki, które naładowane są chemikaliami i co najważniejsze nie są one skuteczne.

Siwe włosy

Wielu ludzi w dzisiejszych czasach ma siwe włosy i to już po przekroczeniu 30 roku życia. Wiele czynników może być przyczyną występowania tego problemu. Jednym z nich jest starzenie się, a najczęściej także genetyka, nadmierny stres, brak snu i niezdrowa dieta.

Rynek oferuje wiele farb do włosów, ale wszystkie one zawierają wiele szkodliwych substancji chemicznych, które mogą mieć negatywny wpływ na włosy, jak również na skórę głowy, ale należy również wiedzieć, że istnieje wiele naturalnych środków, które mogą być bardzo skuteczne.

Popularny naturalny środek

Jeden z tych popularnych środków znajdziecie poniżej i do jego przygotowania potrzebny będzie tylko jeden składnik, mający zdolność do przywrócenia siwym włosom naturalny kolor w zaledwie kilka tygodni lub miesięcy!

Instrukcja i sposób użycia:

  1. Obierz 5 do 6 średnich ziemniaków.

  1. Gotuj obierki w 2 szklankach wody, po tym jak woda zacznie wrzeć, zmniejsz ogień i gotuj je jeszcze przez 15-20 minut.
  2. Kiedy mieszanina ostygnie, umieścić ją w dużej misce i odcedź, należy przechowywać tę wodę w szklanej butelce. Można także dodać kilka kropli olejku rozmarynowego lub lawendowego w celu uzyskania przyjemnego zapachu.

  1. Umyj włosy i nałóż odżywkę, pozostaw ją na włosach przez jedną lub dwie minuty przed spłukaniem.
  2. Wmasuj wodę ze skórek ziemniaka we włosy!
  3. Kiedy włosy wyschną, umyj je ponownie szamponem.

 1. Nigdy nie przetrzymuj wody z ziemniaków w lodówce!
 2. Wykonuj ten zabieg 2-3 razy w tygodniu przez kilka tygodni lub miesięcy. Bądź cierpliwy! Potrzeba czasu, aby zauważyć pozytywne rezultaty!