Strona główna Uroda Poznaj domowy sposób leczenia blizn i zmarszczek

Poznaj domowy sposób leczenia blizn i zmarszczek

Toksyny środowiskowe, ekspozycja na promienie UV mogą przyspieszać proces starzenia się skóry, tworząc jednocześnie niedoskonałości, takie jak zmarszczki i blizny. Jest to normalne wraz z upływem czasu, ale u niektórych ludzi pojawiają się one bardzo wcześnie, ponieważ nie dbają oni o swoją skórę.

I mimo, że wiele osób po prostu je ignoruje, twoja skóra jest delikatna i  wymaga szczególnej opieki.

Na szczęście nie trzeba wydawać dużych sum pieniędzy na kosztowne kremy i zabiegi, dzięki właściwościom niektórych naturalnych składników, można zrobić niesamowity domowy produkt dla młodej, odnowionej skóry.

Poniżej chcielibyśmy podzielić się z Wami specjalną recepturą, wystarczą tylko dwa składniki!

Spróbuj!

Leczenie zmarszczek i blizn

Chociaż niektóre niedoskonałości skóry są trwałe, ciągłe stosowanie tego zabiegu w domu może pomóc zmiękczyć je.

Ten przepis łączy olej kokosowy z sodą oczyszczoną.

Olej kokosowy składa się z kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha i przeciwutleniaczy, które nie tylko poprawiają stan zdrowia, lecz także są doskonałym sojusznikiem w ochronie skóry.

Niektórzy ludzie potwierdzają, że jest to najlepszy naturalny balsam i jest najlepszą alternatywą dla tradycyjnych kremów do ciała.

Związki oleiste pomogą odzyskać wilgoć w skórze, bez zmiany wartości pH.

Zawiera antybakteryjne i anty-grzybicze substancję, które pomagają zapobiegać infekcjom skóry i wypryskom, takim jak trądzik.

Jest również doskonałym źródłem witaminy E, przeciwutleniacza, który jest dobrze znany ze swoich zdolności do zapobiegania i zmniejszenia przedwczesnych zmarszczek.

Łącząc olej kokosowy z sodą można stworzyć w 100% naturalny lek przeciw zmarszczkom.

Jak przygotować ten środek?

Ponieważ oba te składniki zapewniają wiele korzyści dla skóry, łącząc je można stosować je do leczenia zmarszczek, blizn, przebarwień i innych zmian skórnych.  Koniecznie musisz używać organicznego oleju kokosowego, ponieważ wersje wyrafinowane nie zawierają tylu środków odżywczych w związku z tym zmniejsza się ich skuteczność.

Składniki

 • 6 1/2 łyżki oleju kokosowego (100 g)
 • 4 łyżki sody (40 g)
 • 1 słoik

Przygotowanie

 • Umieść olej kokosowy w słoju, dodaj sodę.
 • Mieszaj drewnianą łyżką, upewniając się, że wszystko dobrze się połączy.
 • Zamknij pojemnik i przechowuj w chłodnym, suchym miejscu.
 • Termin ważności to nawet trzy miesiące.

Stosowanie

 • Umyj całą twarz ciepłą wodą i neutralnym mydłem.
 • Wmasuj krem w twarz okrężnymi ruchami, następnie pozostaw na 15 do 20 minut.
 • Jeśli chcesz, możesz także zastosować go na szyi.
 • Po zalecanym okresie czasu, spłucz ciepłą wodą i wytrzyj do sucha miękkim ręcznikiem.
 • Używaj trzy lub cztery razy w tygodniu, najlepiej wieczorem.

Pamiętaj!

Ta prosta recepta nie jest w 100% skuteczna przeciw zmarszczkom.  Stosując ją pomagasz przyspieszyć regenerację skóry i redukcję niedoskonałości .

Dlatego ważne jest, aby pamiętać, że efekty te zależą od typu skóry i stylu życia, nawyków.

Należy również pamiętać, że ważne jest, aby używać filtrów przeciwsłonecznych, nawet w pochmurne dni.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Wypryski są częstym stanem skóry dotykającym ludzi w każdym wieku. Istnieje jednak niesamowity naturalny środek, który może skutecznie leczyć ten problem - ocet jabłkowy. W jaki...
Starzenie się jest całkowicie naturalnym procesem, który przydarza się nam wszystkim z czasem. Zaczynamy zauważać pierwsze oznaki starzenia się na naszej twarzy i zaczynamy panikować.  Cienkie...
Każda kobieta marzy o lśniących i zdrowych włosach. Ten niesamowity przepis zawiera tylko jeden składnik, a jeśli masz ogród warzywny najprawdopodobniej już go masz. To...
Nie musimy opisywać, czym one są ... Cienie pod oczami mogą czasami sprawiać, że wyglądasz jak niewyspany, zmęczony. Chociaż może wydawać się, że nic nie...
Z powodu wielu przyczyn, takich jak zanieczyszczenie środowiska, stres związany z niezdrowym stylem życia, często można zauważyć na swojej skórze zmarszczki i ciemne plamy...