Poznaj najlepszy naturalny zabieg usuwający cienie i worki pod oczami

Istnieje wiele metod leczenia, które pozwolą wyeliminować cienie i worki pod oczami. Odkryj najlepsze domowe receptury, naturalne i proste, które można wprowadzić w życie już teraz.

Zmęczenie, brak snu i stres sprzyjają pojawianiu się tych problemów pod oczami, w miarę upływu czasu worki zaczynają przechowywać tłuszcz, płyn i prowadzić do zapalenia. Z kolei cienie staje się wyraźniejsze i bardziej widoczne, aby je wyeliminować jest bardzo ważne, aby zwalczać je na czas.

Inne czynniki, które mogą przyczyniać się do tego problemu to czynniki genetyczne, alergie i skutki uboczne spowodowane spożyciem niektórych leków.

Poniżej prezentujemy najlepsze środki ze zdrowych składników, nie mają skutków ubocznych, więc mogą być praktykowane przez każdego, z każdym rodzaje skóry (sucha, tłusta lub mieszana).

Słodkie ziemniaki

Skrobia ziemniaczana ma właściwości wybielające skóry, oprócz tego jest doskonała do zwalczania stanów zapalnych i nawilża skórę. Chcąc usunąć cienie i worki przygotuj plastry ziemniaczane o grubości 1,5 cm i umieść w lodówce na 10 minut. Następnie nakładaj bezpośrednio na powieki i worki i odczekaj 15 minut.

Ogórki

Ogórek ma właściwości antyzapalne, należy przygotować plasterki ogórka grubości 0,5 cm, następnie umieść je na powiekach, kiedy staną się ciepłe wymień je na nowe plastry. Rób to przez 20 minut, a natychmiast zauważysz różnicę.

Zielona herbata

Zielona herbata zapobiega gromadzeniu się płynów, picie jej każdego dnia promuje usuwanie toksyn oraz zapobiega stanom zapalnym. Należ pić 2 szklanki codziennie, jedną rano, druga wieczorem

Można również nawilżyć dwie torebki zielonej herbaty w odrobinie gorącej wody, następnie usunąć nadmiar wody i stosować je bezpośrednio na oczach.

Krowie lub kozie mleko

Umieść mleko w lodówce, po schłodzeniu namocz w nim 2 płatki bawełniane i umieść je bezpośrednio na powieki i worki. Pozostaw na 15 minut, a następnie spłucz zimną wodą.

Niektóre porady zapobiegające powstawaniu cieni i worków

-Jeśli jesteś podatna na obrzęki i cienie pod oczami osoby staraj się wysypiać. Zmęczenie jest główną przyczyną powstawania tego problemu.

-Należy unikać wszystkiego co sprzyja retencji płynów, na przykład brak aktywności fizycznej oraz spożycie soli.

-Staraj się pić dwa litry wody dziennie, dobrze nawodniony organizm usuwa toksyny, łatwo zapobiega retencji płynów i poprawia zdrowie skóry. Pomoże to szybko wyeliminować cienie i worki.

-Spożywaj moczopędną żywność: szparagi, zielona herbata, itp

-Pielęgnuj skórę twarzy nawilżając ją i chroń przed uszkodzeniem przy ekspozycji na słońce.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: