Prawdopodobnie wyrzucasz cud przeciwstarzeniowy, który pomoże w walce ze zmarszczkami i cellulitem

Wiele rzeczy pomaga w walce ze zmarszczkami i cellulitem, a jeden z nich prawdopodobnie regularnie wyrzucasz do śmieci.

Cudowne lekarstwo na cellulit?

Pomarańczowa skórka czy grudki na udach i pośladkach są oznaką cellulitu, który dla wielu jest problemem. Ale nie oszukujmy się, to tylko kosmetyka!

Cellulit nie wiąże się z żadnym ryzykiem dla zdrowia, ale i tak nikt go nie chce. Nie ma jeszcze pewnego sposobu na pozbycie się cellulitu, ale wiemy, co może znacząco poprawić wygląd skóry.

Cellulit dotyka głównie starsze kobiety, jednak przy nieodpowiednim żywieniu pierwsze nierówności skóry można zauważyć nawet u bardzo młodych, dorosłych kobiet.

Co zrobić z cellulitem?

Do praktyk, które pomagają widocznie poprawić kondycję skóry zalicza się np. szczotkowanie na sucho.

Choć jest to bardzo łatwy zabieg, który każda kobieta może wykonać samodzielnie, to jednak nie można powiedzieć, że jest powszechny i ​​popularny w polskich gospodarstwach domowych.

Inną możliwością jest masaż. Każdy masaż jest zdecydowanie na plus dla ciała i skóry, jednak w przypadku cellulitu szczególnie ważny jest masaż stymulujący układ limfatyczny.

Za najlepszy sposób walki z cellulitem uważa się szczególnie głęboką stymulację tkanek.

Aby poprawić wygląd skóry, wykorzystuje się także laser, a także urządzenia wykorzystujące fale radiowe lub akustyczne.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​wszystkie te procedury działają. Złą rzeczą jest to, że pozytywne rezultaty nie utrzymują się długo.

Zwalcz cellulit za pomocą fusów z kawy i oleju

Kobiety chętnie sięgają po produkty kosmetyczne, z których część z pewnością może w widoczny sposób poprawić kondycję dotkniętej chorobą skóry. Są to głównie preparaty zawierające antyoksydanty, retinol czy kofeinę.

A teraz staje się jasne, co masz w domu i co może pomóc Ci w walce z cellulitem. Połącz kofeinę z masażem i użyj fusów z kawy, aby obudzić skórę i jej głębsze warstwy.

Peeling kawowy możesz wykonać po prostu mieszając fusy z odpowiednim olejem.

Kofeina zawarta w kawie może tymczasowo ujędrnić i wygładzić skórę, widocznie zmniejszając widoczność guzków na skórze.

Fusy wymieszać z olejem tak, aby masa była wystarczająco lepka i nadawała się do masażu.

Ponieważ olejek nie działa na cellulit, wybierz ten, który najlepiej pasuje do Twojej skóry.

Najczęściej stosuje się olej kokosowy, olej z pestek winogron, olej jojoba lub olej migdałowy. Oczywiście sprawdzi się też zwykła oliwa z oliwek.

Żel przeciwzmarszczkowy

Fusy z kawy mogą być również przydatnym naturalnym produktem do pielęgnacji skóry i przeciwzmarszczkowym.

Zawiera kilka składników, które mogą pozytywnie wpłynąć na wygląd skóry. Peeling kawowy ma grubszą konsystencję, która pomoże usunąć martwe komórki naskórka i poprawić strukturę skóry.

Masowanie twarzy fusami zwiększy także napływ krwi do skóry twarzy, co ułatwi dostarczanie komórkom składników odżywczych, a jednocześnie pomoże szybciej usunąć zbędne substancje z tkanki.

Zwykły peeling kawowy może zatem przyczynić się do jaśniejszej i gładszej skóry. Ponadto kawa zawiera naturalnie przeciwutleniacze, takie jak kwas chlorogenowy, który chroni skórę przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki, co pomaga spowolnić starzenie się skóry i opóźnić pojawianie się głębszych zmarszczek.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: