Proste sposoby na to, aby Twoja szyja wyglądała młodziej

Każda kobieta chce zachować młodzieńczy wygląd i ukryć oznaki starzenia się na tyle, na ile może. Wielu dąży do osiągnięcia tego celu wydając tysiące złotych na zabiegi kosmetyczne, kremy, maści i maski, a nawet korzysta z chirurgii plastycznej, aby wyglądać młodziej.

Wszyscy skupiamy się głównie na twarzy i często zapominamy o szyi, co jest dużym błędem. Skóra na szyi może również z czasem stać się cienka i obwisła, podobnie jak skóra na twarzy dlatego wymaga szczególnej uwagi i opieki.

Głównym powodem, dla którego skóra na szyi stają się sflaczała jest fakt, że mięśnie szyi nie są tak naprawdę przyczepione do kości i więzadeł.

Zamiast kupować drogie kremy i maski, powinieneś dokonać pewnych zmian w stylu życia, ćwiczyć więcej i dbać o skórę, jeśli chcesz wyglądać młodziej. Oto niektóre naturalne sposoby, które pomogą Ci mieć młodą i pozbawioną zmarszczek szyję.

Wykorzystanie witaminy C

Witamina C jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy, które są bardzo korzystne dla skóry. Możesz przyjmować doustne suplementy lub próbować je spożywać poprzez pokarm bogaty w witaminę C.

Unikaj uszkodzeń słonecznych

Nadmierna ekspozycja na słońce może naprawdę uszkodzić skórę na szyi, podobnie jak skórę na twarzy. Dlatego należy zawsze stosować filtr przeciwsłoneczny o wartości SPF wynoszącej co najmniej 30 z cynkiem i tytanem, blokując zarówno promieniowanie UVA, jak i UVB.

Regularne ćwiczenia

Ćwiczenia na szyję są również bardzo korzystne dla bardziej jędrnej i młodzieńczej skóry. Jeśli wykonujesz te ćwiczenia szyi przynajmniej dwa razy w tygodniu, Twoja skóra będzie bardziej elastyczna i grubsza. Są tak skuteczne, ponieważ poprawiają krążenie i przyspieszają transfer tlenu.

Wypróbuj suplement kolagenowy

Czy wiesz, czym właściwie jest kolagen? Według News-Medical „ Kolagen jest częścią tkanki łącznej, która w skórze pomaga w jędrności, giętkości i ciągłej odnowie komórek skóry ” i odpowiada za elastyczność skóry. Wypróbuj suplementy kolagenowe, aby poprawić elastyczność skóry.

Spożywaj kwasy tłuszczowe przed snem

Jedz pokarmy bogate w kwasy omega-3 i omega-6, takie jak łosoś, sardynki, awokado, szpinak, siemię lniane i nasiona dyni, zanim pójdziesz spać. Kwasy tłuszczowe mogą wytwarzać kolagen i regenerować komórki skóry. Spróbuj zjeść niektóre z tych pokarmów co najmniej 4 godziny przed pójściem spać.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: