Strona główna Uroda Jak w prosty i szybki sposób usunąć kamień nazębny

Jak w prosty i szybki sposób usunąć kamień nazębny

Gromadzenie się kamienia nazębnego jest częstym problemem kosmetycznym dotykającym zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Ponieważ zabiegi stomatologiczne są dość kosztowne i czasochłonne większość ludzi nie ma innego wyjścia jak leczyć ten problem w domu.

Na szczęście medycyna alternatywna ma wiele do zaoferowania w tej kwestii. Tutaj wybieramy dwie najbardziej skuteczne metody czyszczenia zębów z kamienia nazębnego w domu.

Nie trzeba dodawać, że żadna z tych dwóch metod nie obejmuje żadnych substancji chemicznych.

Istnieje wiele czynników, które prowadzą do nagromadzenia kamienia nazębnego, a najczęstsze to niewłaściwa higiena jamy ustnej. Nieleczony kamień nazębny może prowadzić do poważniejszych problemów, takich jak zakażenia lub zapalenie przyzębia.

Te domowe środki pomogą ci łatwo i szybko oczyścić zęby z kamienia nazębnego. Na plus jest to, że nie ma żadnych skutków ubocznych tych metod, ponieważ są całkowicie naturalne i bezpieczne.

Nieprawidłowa higiena jamy ustnej, w tym niewłaściwe szczotkowanie lub nieregularne nitkowanie prowadzi najpierw do powstania płytki nazębnej, która następnie powoduje powstawanie kamienia nazębnego.

Kamień nazębny nie tylko wygląda nieatrakcyjnie, ponieważ zęby stają się żółte lub brązowe, ale także powoduje nieświeży oddech.

Metoda nr 1

Wszystko co musisz zrobić to żuć nasiona sezamu bez ich połykania. Następną rzeczą, którą robisz jest dokładne umycie zębów suchą szczoteczką do zębów. Nasiona sezamu działają jak środek szorujący, który oczyszcza zęby z płytki nazębnej.

Metoda nr 2

Umieść trochę soli morskiej na szczoteczce do zębów i dokładnie umyj zęby. Wypłucz usta zimną wodą. Zrób to 2-3 razy w tygodniu, aby uzyskać optymalne wyniki.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Chyba każdy z nas miał w swoim życiu tą nieprzyjemną sytuację kiedy to w danej chwili nie możesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z Twoich ust. Co...
Rozstępy występują głównie w okolicach brzucha, ale mogą również wystąpić na udach, ramionach, pośladkach i piersiach. Czasami rozstępy mogą obejmować duże obszary ciała. Ciąża jest główną...
Maska turmistyczna na twarz nie tylko rozświetli skórę, ale zmniejszy pory, usunie ślady pozostawione przez trądzik i wyprysk oraz zmniejszy stan zapalny i zaczerwienienia.  Maska również...
Popękane pięty i sucha, szorstka skóra na stopach jest bardzo częstym problemem, z którym borykamy się od czasu do czasu. Dzieje się tak ze względu na...
Długie, zmysłowe włosy są znakiem rozpoznawczym niemal każdej indyjskiej kobiety, ich włosy wyglądają po prostu niesamowicie. Przed wynalezieniem szamponów kobiety myły włosy sproszkowanymi ziołami, ale...