UrodaRozkruszyła aspirynę i wmasowała ją we włosy. Efekt jest zaskakujący

Rozkruszyła aspirynę i wmasowała ją we włosy. Efekt jest zaskakujący

Kwas acetylosalicylowy jest prawdopodobnie jedną z rzeczy, którą wszyscy mamy w domu. Jest to doskonałe narzędzie do walki z bólem, a czasami jest skuteczny przeciwko lekkiej gorączce.

Dla osób z problemami sercowymi spożywanie aspiryny może znacznie zmniejszyć ryzyko zawału serca , a także powstawanie skrzepów krwi.

Obecnie prawie 40.000 ton kwasu acetylosalicylowego jest spożywane na całym świecie co roku, co czyni go jednym z najczęściej stosowanych leków na naszej planecie.

Składniki aktywne w aspirynie mają o wiele więcej zastosowań niż tylko łagodzenie bólu i lekkiej gorączki. Oto tylko kilka propozycji:

1. Walka z łupieżem:

Kwas salicylowy jest silnym środkiem nawilżającym. To może znacznie zmniejszyć łupież we włosach. Rozkrusz 2-3 tabletki i wymieszaj je z szamponem. Kiedy używasz tego szamponu staraj się go pozostawić na skórze głowy przez kilka minut, zanim przejdziesz do spłukiwania.

2. Zdrowa skóra:

Kwas salicylowy może również czynić cuda dla skóry, usuwa martwy naskórek i zmniejsza obrzęk i zaczerwienienie. Jest on szczególnie pomocny, jeśli cierpisz na trądzik czy łuszczycę. Przygotuj pastę z około pięciu pokruszonych tabletek aspiryny połączonych z ćwierć szklanki wody i łyżeczką miodu (opcjonalnie). Zastosuj ją na skórze i pozostaw na 10 minut przed zmyciem. Powtarzaj codziennie / co tydzień w zależności od potrzeb.

3. Usuwanie plam z potu:

Próbując oczyścić je z ubrania może być prawdziwym kłopotem, ale aspiryna może nam pomóc! Stwórz pastę jak w przypadku zdrowia skóry (NIE DODAWAJ MIODU) i zamiast nanoszenia go na skórę, umieść ją na plamę. Niech pozostanie tak przez kilka minut przed spłukaniem, a następnie wypierz.

4. Chroń rośliny:

Kwas salicylowy pozytywnie wpływa na rośliny, zapobiega powstawaniu pleśni i wytwarzaniu etylenu, który powoduje więdnięcie. Rozkrusz aspirynę do wody, w której chcesz umieścić bukiet, a zauważysz, że jego żywotność znacznie się wydłuży.


Najnowsze

Popularne

Najnowsze