Sprawdzone domowe środki do walki z grzybicą paznokci

Wiele osób cierpi na infekcje grzybicze paznokci stóp lub dłoni. Ten stan jest przewlekły, a jego głównymi objawami są przebarwienia paznokci, słabe i łamliwe paznokcie, a także paznokcie podatne na złuszczanie.

Grzybica częściej atakuje paznokcie stóp niż w rąk, ponieważ nasze stopy są stale w skarpetkach lub butach – idealne środowisko do rozwoju grzybów.

Zawsze jest to bardzo nieprzyjemny i niewygodny stan, ponieważ twoje paznokcie są słabe i wyglądają bardzo nieatrakcyjnie. Może uważasz, że nie można wyleczyć paznokci i pozbyć się tej okropnej infekcji, ale radzimy nie poddawać się. Każde lekarstwo potrzebuje czasu, aby wyniki były widoczne.

Być może nigdy o tym nie myślałaś, ale wszystko czego potrzebujesz do wyleczenia paznokci znajdziesz w domu. Najlepszymi lekami na infekcje grzybicze są ocet jabłkowy, jogurt, czosnek, sok z cytryny, olej z drzewa herbacianego i soda oczyszczona.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy zawiera aktywne składniki, które pomagają wyeliminować grzyby palców rąk i stóp. Kwas z octu ma właściwości alkaliczne, które wpływają na wartości pH skóry i tworzą niekorzystne środowisko dla grzybów.

Zastosowanie: Przygotuj mieszaninę jednej części octu jednej części wody i zanurz w niej ręce lub stopy przez około 20 minut. Po namoczeniu dokładnie osusz stopy lub dłonie.

Czosnek

Czosnek ma bardzo silne właściwości antybiotykowe i przeciwdrobnoustrojowe, które niszczą grzyby i bakterie i chronią przed infekcjami.

Zastosowanie: Zmiażdż 10 ząbków czosnku, aby utworzyć pastę i umieść je w misce z ciepłą wodą. Mocz ręce lub stopy w mieszance przez 15 minut

Możesz również wymieszać pastę czosnkową z odrobiną oliwy z oliwek i nałożyć na dotknięte obszary. Pozostaw na 30 minut, następnie spłucz i dokładnie wysusz.

Jogurt naturalny

Jogurt zawiera aktywne bakterie, zwane probiotykami, które okazały się dobre do zapobiegania i leczenia infekcji grzybiczych.

Zastosowanie: na paznokcie nałóż jogurt, pozostaw do wyschnięcia, a następnie usuń ciepłą wodą.

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego słynie z tego, że jest silnym naturalnym środkiem antyseptycznym, który okazał się skuteczny w zapobieganiu i leczeniu wszystkich infekcji bakteryjnych i grzybiczych.

Możesz zastosować 25-50% roztwór na dotknięte obszary, aby złagodzić objawy i leczyć infekcję, ale w 100% czysty olejek z drzewa herbacianego może mieć znacznie bardziej skuteczne wyniki.

Zastosuj go dwa razy dziennie, a w ciągu pierwszych trzech miesięcy zauważysz poprawę o 56 procent. Jeśli nadal będziesz używać olejku przez sześć miesięcy zainfekowane paznokcie mogą wyglądać lepiej o 60 procent.

Aplikacja: dwa lub trzy razy dziennie nałóż niewielką ilość oleju na dotknięty paznokieć. Należy pamiętać, że oleju nie należy spożywać doustnie, ponieważ mogą wystąpić poważne działania niepożądane, w tym wysypka, śpiączka i trudności w chodzeniu.

Vicks VapoRub

Chociaż możesz kojarzyć VapoRub jako maść na przeziębienie i grypę, która łagodzi objawy, może być również stosowana jako maść na infekcje grzybicze.

Zastosowanie: Najpierw należy umyć i osuszyć dotknięte obszary, a następnie nałożyć odrobinę VapoRub i delikatnie masować obszar. Ważne jest, aby maść przenikała przez skórę podczas jej masażu, rób to dwa razy dziennie.

Domowej roboty masć Vicks VapoRub

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona ma właściwości alkaliczne, które eliminują infekcje grzybicze i bakteryjne dość powszechne na paznokciach.

Zastosowanie: Wymieszaj sodę z sokiem z cytryny, tworząc gęstą pastę i nałóż na paznokieć. Ponadto możesz umieścić w butach trochę sody oczyszczonej, która wyeliminuje wszystkie bakterie i grzyby w środku.

Sok z cytryny

Sok z cytryny jest silnym antybiotykiem i lekiem przeciwgrzybiczym i jest bardzo skuteczny przeciwko infekcji grzybiczej

Zastosowanie: Możesz wycisnąć kilka cytryn i namoczyć paznokcie w soku lub pocierać dotknięte obszary bezpośrednio cytryną.

Udostępniliśmy niektóre z najbardziej skutecznych domowych środków przeciw infekcji grzybiczej, od Ciebie zależy, który z nich zastosujesz, ale pamiętaj, aby być cierpliwym i wytrwałym, nie poddawaj się.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: