HomeUrodaNajlepsze domowe środki zaradcze...

Najlepsze domowe środki zaradcze na odciski i modzele

Odciski i modzele są bardzo powszechnym problemem zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, zwłaszcza w ciepłych miesiącach letnich. Te nieprzyjemne owrzodzenia powstają w wyniku nadmiernego nacisku, tarcia i podrażnienia górnej warstwy skóry.

Najczęstszą przyczyną odcisków na stopach jest chodzenie lub bieganie w źle dopasowanych butach. Nawet stojąc przez bardzo długi czas w ciasnych butach lub na wysokich obcasach można dostać odciski.

Zwykle wyeliminowanie źródła tarcia lub nacisku pozwala leczyć odciski, ale zajmuje dużo czasu i możesz cierpieć z powodu bólu i dyskomfortu, dopóki się nie zagoją.

Jeśli masz problemy z odciskami i modzelami i chcesz znaleźć szybkie i proste rozwiązanie, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Oto niektóre z najbardziej skutecznych domowych środków zaradczych, które pomogą Ci szybko odzyskać równowagę.

Aloes

Ta niesamowita roślina jest doskonałym wyborem, jeśli cierpisz na odciski i modzele. Ma właściwości przeciwzapalne, które pomagają zmniejszyć podrażnienia i dużą ilość wody, która ponownie nawilża problematyczną powierzchnię, przyspieszając w ten sposób proces gojenia.

Nałóż świeży żel na dotknięty obszar i pozostaw do wyschnięcia. Spłukać ciepłą wodą. Można również połączyć żel z olejem z witaminy E, aby uzyskać jeszcze lepsze wyniki.

Sprawdź to ➡ ➡  Jajeczna maseczka, która w niesamowity sposób usunie pryszcze

Zielona lub czarna herbata

Obie te herbaty mają silne właściwości przeciwzapalne, ale zielona herbata jest trochę bardziej skuteczna. Wlej 250 ml wody do garnka i zagotuj. Odłóż na bok i włóż do niej jedną torebkę zielonej lub czarnej herbaty, pozostawiając na 5 minut. Następnie pozostaw herbatę do ostygnięcia w temperaturze pokojowej. Namoczyć wacik w płynie i nałożyć go na odcisk, pozostawiając go na 15-30 minut. Powtórz zabieg 2-3 razy dziennie, aż do całkowitego wyleczenia.

Witamina E

Witamina E stymuluje proces gojenia i zapobiega powstawaniu blizn. Weź jedną kapsułkę witaminy E i rozgnieć ją na odcisk. Pozostaw na co najmniej 30 minut i codziennie powtarzaj zabieg.

Pasta do zębów

Dzięki zawartym w niej składnikom, takim jak soda oczyszczona i mięta, pasta do zębów może pomóc w leczeniu bolesnych modzeli. Nałożyć pastę do zębów na dotknięty obszar i pozostaw na około 2 godziny. Spłukać ciepłą wodą i zastosować krem ​​nawilżający. Powtórz zabieg raz lub dwa razy dziennie, aż całkowicie się zagoją.

Uwaga: nie używaj pasty do zębów przeznaczonej do wybielania zębów.

Rumianek

Herbata rumiankowa ma pewne właściwości, które zmniejszają ból i obrzęk spowodowany przez modzele. Przygotuj partię naprawdę mocnej herbaty rumiankowej i pozostaw ją do ostygnięcia w temperaturze pokojowej. Weź wacik. Namocz ją w herbacie i nałóż na dotknięty obszar. Pozostaw na 10-15 minut i powtórz zabieg kilka razy dziennie.

Sprawdź to ➡ ➡  Wielofunkcyjny domowy krem, który ​​usuwa zmarszczki

Ocet jabłkowy

ACV ma silne właściwości antybakteryjne, co oznacza, że ​​może zapobiegać infekcji po pojawieniu się pęcherzy. Musimy wspomnieć, że stosowanie ACV może powodować zaczerwienienie i uczucie pieczenia, więc jeśli zdecydujesz się skorzystać z tego środka, zastosuj niewielką ilość tylko na dotkniętym obszarze.

Kurkumina

Kurkumina jest uważana za naturalny środek antyseptyczny, więc nie jest zaskoczeniem, że może ona złagodzić ból, zmniejszyć stan zapalny i zapobiec infekcji. Wymieszaj jedną łyżeczkę kurkuminy z wodą, aby uzyskać gęstą pastę. Nałóż pastę na odcisk i pozostaw na 10-15 minut. Powtórz zabieg dwa razy dziennie, aż do całkowitego wyleczenia.


ZOBACZ TAKŻE