Najlepsze domowe środki zaradcze na odciski i modzele

Odciski i modzele są bardzo powszechnym problemem zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, zwłaszcza w ciepłych miesiącach letnich. Te nieprzyjemne owrzodzenia powstają w wyniku nadmiernego nacisku, tarcia i podrażnienia górnej warstwy skóry.

Najczęstszą przyczyną odcisków na stopach jest chodzenie lub bieganie w źle dopasowanych butach. Nawet stojąc przez bardzo długi czas w ciasnych butach lub na wysokich obcasach można dostać odciski.

Zwykle wyeliminowanie źródła tarcia lub nacisku pozwala leczyć odciski, ale zajmuje dużo czasu i możesz cierpieć z powodu bólu i dyskomfortu, dopóki się nie zagoją.

Jeśli masz problemy z odciskami i modzelami i chcesz znaleźć szybkie i proste rozwiązanie, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Oto niektóre z najbardziej skutecznych domowych środków zaradczych, które pomogą Ci szybko odzyskać równowagę.

Aloes

Ta niesamowita roślina jest doskonałym wyborem, jeśli cierpisz na odciski i modzele. Ma właściwości przeciwzapalne, które pomagają zmniejszyć podrażnienia i dużą ilość wody, która ponownie nawilża problematyczną powierzchnię, przyspieszając w ten sposób proces gojenia.

Nałóż świeży żel na dotknięty obszar i pozostaw do wyschnięcia. Spłukać ciepłą wodą. Można również połączyć żel z olejem z witaminy E, aby uzyskać jeszcze lepsze wyniki.

Zielona lub czarna herbata

Obie te herbaty mają silne właściwości przeciwzapalne, ale zielona herbata jest trochę bardziej skuteczna. Wlej 250 ml wody do garnka i zagotuj. Odłóż na bok i włóż do niej jedną torebkę zielonej lub czarnej herbaty, pozostawiając na 5 minut. Następnie pozostaw herbatę do ostygnięcia w temperaturze pokojowej. Namoczyć wacik w płynie i nałożyć go na odcisk, pozostawiając go na 15-30 minut. Powtórz zabieg 2-3 razy dziennie, aż do całkowitego wyleczenia.

Witamina E

Witamina E stymuluje proces gojenia i zapobiega powstawaniu blizn. Weź jedną kapsułkę witaminy E i rozgnieć ją na odcisk. Pozostaw na co najmniej 30 minut i codziennie powtarzaj zabieg.

Pasta do zębów

Dzięki zawartym w niej składnikom, takim jak soda oczyszczona i mięta, pasta do zębów może pomóc w leczeniu bolesnych modzeli. Nałożyć pastę do zębów na dotknięty obszar i pozostaw na około 2 godziny. Spłukać ciepłą wodą i zastosować krem ​​nawilżający. Powtórz zabieg raz lub dwa razy dziennie, aż całkowicie się zagoją.

Uwaga: nie używaj pasty do zębów przeznaczonej do wybielania zębów.

Rumianek

Herbata rumiankowa ma pewne właściwości, które zmniejszają ból i obrzęk spowodowany przez modzele. Przygotuj partię naprawdę mocnej herbaty rumiankowej i pozostaw ją do ostygnięcia w temperaturze pokojowej. Weź wacik. Namocz ją w herbacie i nałóż na dotknięty obszar. Pozostaw na 10-15 minut i powtórz zabieg kilka razy dziennie.

Ocet jabłkowy

ACV ma silne właściwości antybakteryjne, co oznacza, że ​​może zapobiegać infekcji po pojawieniu się pęcherzy. Musimy wspomnieć, że stosowanie ACV może powodować zaczerwienienie i uczucie pieczenia, więc jeśli zdecydujesz się skorzystać z tego środka, zastosuj niewielką ilość tylko na dotkniętym obszarze.

Kurkumina

Kurkumina jest uważana za naturalny środek antyseptyczny, więc nie jest zaskoczeniem, że może ona złagodzić ból, zmniejszyć stan zapalny i zapobiec infekcji. Wymieszaj jedną łyżeczkę kurkuminy z wodą, aby uzyskać gęstą pastę. Nałóż pastę na odcisk i pozostaw na 10-15 minut. Powtórz zabieg dwa razy dziennie, aż do całkowitego wyleczenia.