Od suchej po gładką, stonowaną i młodzieńczą skórę

Nasza skóra jest narażona na dziesiątki sytuacji każdego dnia, które mogą sprawić, że stanie się sucha i niezdrowa, dając nam stary wygląd i wpływając na nasze zdrowie. 

Od suchej po gładką stonowaną i młodzieńczą skórę3

Wolne rodniki w zanieczyszczonym powietrzu, dymie papierosowym, wysokich i niskich temperaturach, promieniach UV, a nawet w diecie mogą usunąć jej młodzieńczy wygląd poprzez wysuszenie. To nie jest zdrowa, a nawet atrakcyjna opcja dla każdego z nas. Jednak branża kosmetyczna i zdrowotna dała nam wiele możliwości w zakresie pielęgnacji i nawilżania naszej skóry, aby wyglądała gładko, stonowana i młodzieńczo.

Jeśli jesteś jednym z milionów cierpiących na suchą skórę, będziesz wiedział, że Twoja skóra potrzebuje ciągłej opieki i ochrony. Ten artykuł ukazuje rozwiązania jak chronić i regenerować skórę, aby uzyskać jak najlepszy wygląd.

Wskazówki, aby zachować gładką, stonowaną i młodzieńczą skórę

 • Jeśli lubisz gorące kąpiele, aby dobrze rozpocząć dzień lub lepiej zasnąć powinieneś pamiętać, że jest to świetny sposób na relaks, ale może to mieć negatywny wpływ na zdrowie Twojej skóry. Długie okresy zanurzenia w gorącej wodzie pozbawiają skórę naturalnych olejków. Zimna woda jest najlepsza, ale prysznic lub kąpiel w letniej wodzie może również pomóc w zachowaniu zdrowej skóry.
 • Wybierz produkty przeznaczone dla skóry suchej lub wrażliwej i używaj ich z delikatną ręką i specjalnie zaprojektowaną gąbką. Używaj antyperspirantów i dezodorantów tylko w miejscach, do których są przeznaczone, zastosowanie ich do innych części ciała może spowodować poważne odwodnienie skóry. I najważniejsze: po prysznicu lub kąpieli  wysusz ciało za pomocą delikatnych ruchów, poklepywania, a nie szorstkiego ruchu szorowania. 

 • Nawilżaj skórę po każdym prysznicu lub kąpieli. Polecamy produkty zawierające lanolinę, oleje mineralne, wazelinę lub kwas hialuronowy – wszystkie znane jako pomocne w leczeniu suchej skóryNajlepszą praktyką jest nawilżanie za pomocą olejków eterycznych lub kremu zawierającego sprawdzone środki nawilżające.
 • Zalecamy wprowadzenie złuszczania skóry do cotygodniowej rutyny. Unikaj środków złuszczających, które zawierają substancje chemiczne lub nie są wykonane z naturalnych materiałów, ponieważ te substancje chemiczne mogą również przyczynić się do wysuszenia skóry.

 • Twoja dieta powinna być zdrową mieszanką pokarmów, w tym tych bogatych w przeciwutleniacze, aby zwalczyć działanie wolnych rodników. Zawsze włączaj do niej owoce i warzywa oraz zdrowe tłuszcze, takie jak Omega 3. 
 • Powinieneś pić co najmniej dwa litry wody dziennie. Pomoże to w utrzymaniu naturalnego nawilżenia skóry.

Maseczka nawilżająca, która nada skórze młodszy wygląd

Poniższy przepis pomoże Ci stworzyć maskę, która leczy suchą skórę z trzema najsilniejszymi składnikami przeciwstarzeniowymi, pomagając nie tylko ją nawilżyć, ale również usunąć zmarszczki.

Składniki

 • 2 łyżki naturalnego jogurtu
 • 1/2 ogórka, w plastrach
 • jedna łyżka miodu

Przygotowanie

Połącz te składniki w misce upewniając się, że dobrze się połączyły. Nakładaj na skórę, całkowicie ją zakrywając. Pozostaw na 15 minut i spłucz zimną wodą.

Złuszczająca maska ​​na skórę

Ta maska ​​jest idealnym rozwiązaniem do hydratacji i złuszczania, usuwania martwych komórek skóry, które nagromadziły się na skórze właściwej. Mieszanka składników nie tylko nawadnia, ale oczyszcza, wygładza i tonizuje skórę, aby przeciwdziałać uszkodzeniom. 

Składniki

 • 3 łyżki płatków owsianych
 • 1 łyżka cukru
 • 2 łyżki stołowe miodu
 • sok z 1/4 pomarańczy

Przygotowanie

Wymieszaj dokładnie składniki, aż utworzą pastę. Nakładaj na czystą skórę, masując okrężnymi ruchami. Pozostaw maskę na 15 minut i spłucz zimną wodą.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: