HomeUrodaSztuczka pod prysznicem stosowana...

Sztuczka pod prysznicem stosowana przez gwiazdy: poczujesz się 10 lat młodziej

Czy Ty też lubisz brać prysznic wieczorem po ciężkim dniu? Pięknie ciepła woda zmywa jednocześnie stres i zanieczyszczenia z organizmu.

Ale ciesz się jeszcze bardziej zwykłym prysznicem! Wystarczy, że pod prysznic zabierzesz ze sobą jedną rzecz, która zapewni Ci doskonały relaks.

Aromaterapia pod prysznicem to popularna technika relaksacji i poprawy samopoczucia psychicznego i fizycznego. Niektóre znane gwiazdy stosują aromaterapię pod prysznicem w ramach rytuału wellness. A które to są?

Na przykład Gwyneth Paltrow znana jest ze swojego zainteresowania różnymi praktykami odnowy biologicznej i naturalnymi metodami leczenia.

Oprah Winfrey również postrzega aromaterapię jako część swojego stylu życia, a Victoria Beckham ma nawet własną markę kosmetyków, która obejmuje produkty do pielęgnacji skóry i ciała. 

Idealne miejsce do aromaterapii

Gorący prysznic to idealne miejsce na aromaterapię, dzięki parze, która otwiera pory i relaksuje zatoki. Podczas kąpieli nie tylko wdychasz zapachowe esencje, ale także wprowadzasz je do organizmu przez skórę. Efekty aromaterapii są zatem znacznie silniejsze i mogą pomóc człowiekowi właściwie.

Sprawdź to ➡ ➡  Sprawdź jak pozbyć się upartych worków, cieni spod oczu

Połączenie zapachów i ich działanie

Poszczególne zapachy eteryczne mają różny wpływ na organizm. Jeśli jednak odpowiednio je wymieszasz, późniejsza aromaterapia będzie absolutnie fantastyczna, a przede wszystkim kilkukrotnie skuteczniejsza.

Dla rannych ptaszków, które rano chcą wziąć szybki prysznic, zapachy imbiru, trawy cytrynowej i drewna cedrowego są odpowiednie, aby zapewnić ciału potrzebną energię.

Mieszanka lawendy i rumianku działa uspokajająco. Natomiast lawenda z jodłą syberyjską i jodłą pospolitą zapewnią poczucie harmonii ciała i umysłu.

Aromaterapia na przeziębienie

Wdychanie pachnącej pary jest skuteczne nie tylko dla zdrowia psychicznego, ale także gwarantuje pomoc w leczeniu zatkanych zatok. Połączenie esencjonalnych zapachów eukaliptusa, mięty i lawendy z łatwością położy kres nieprzyjemnemu przeziębieniu. Możesz także zastosować tę aromaterapię jako środek zapobiegawczy, ponieważ zawsze oczyszcza ona drogi oddechowe.   

Produkcja tabletek zapachowych

Przygotuj szklankę sody oczyszczonej, pół szklanki soli morskiej lub himalajskiej, wybrany olejek eteryczny i plastikowe lub silikonowe foremki. Wymieszaj sodę oczyszczoną z solą, a następnie dodaj 30 kropli olejku eterycznego.

Następnie powoli dodawaj wodę, aby uzyskać mieszaninę, która ładnie trzyma swój kształt. 2-4 łyżki powinny wystarczyć. Gotową mieszaninę wciśnij do foremek i poczekaj, aż stwardnieje.

Sprawdź to ➡ ➡  Usuwa plamy, zmarszczki, blizny i trądzik po pierwszym użyciu!

Prawidłowe działanie zapachu

Wyprodukowaną tabletkę zapachową możesz wykorzystać do aromaterapii pod prysznicem i w wannie. Wystarczy umieścić tablet pod prysznicem lub na dnie wanny i puścić wodę.

Nigdy jednak nie należy umieszczać go bezpośrednio pod strumieniem wody, gdyż tabletka zbyt szybko by się rozpuściła. Możesz wtedy cieszyć się aromaterapią z zamkniętymi oczami. Gorąca woda w połączeniu z przyjemnym aromatem szybko przeniesie Cię w zupełnie nowy świat.


ZOBACZ TAKŻE