Sztuczki, dzięki którym Twoje dłonie będą miękkie i bez skazy

Ręce mówią dużo o ludziach. Są wiernymi przyjaciółmi, zawsze są w zasięgu wzroku, wyrażając naszą osobowość i charakter. 

Sztuczki, dzięki którym Twoje dłonie będą miękkie i bez skazy

Dlaczego więc nie nauczyć się kilku prostych sztuczek, aby Twoje ręce były miękkie i bez skazy?

Ręce zwykle cierpią z powodu zmian klimatycznych, zimna i ciągłej pracy, przez co tracą gładkość.  

Skutki słońca są również ważne dla rąk, ponieważ ciągłe nasłonecznienie może na przykład spowodować skazy na rękach. Musisz więc podjąć odpowiednie środki ostrożności. Spójrzmy…

Poznaj rozwiązania dla pękniętych dłoni

Róża, aloes i oczar wirginijski

Są to doskonałe naturalne elementy do przywracania zniszczonej skóry.  Zarówno róże, jak i aloes mają moc uzdrawiającą, odżywczą i leczniczą. Przywracają skórze naturalny wygląd, czyniąc ją gładką.  Roślina oczaru wirginijskiego doskonale nadaje się również do łagodzenia uszkodzonej skóry oraz do leczenia tkanek i oparzeń.

  • Zacznijmy od naparu z róż i oczaru wirginijskiego. Weź 10 płatków róży i gałązkę oczaru wirginijskiego. Zagotuj w dwóch szklankach wody. Następnie przygotuj miazgę z aloesu. Wlej dwie łyżki stołowe miąższu aloesu i dobrze wymieszaj. Gdy tonik będzie już letni, zanurz w nim dłonie na 15 minut. Powtarzaj trzy razy w tygodniu, a zauważysz efekty.

Rozwiązanie dla skaz na dłoniach

 

Preparat na bazie ogórka i cytryny

Kwasowość w tych dwóch składnikach jest zazwyczaj bardzo skuteczna w usuwaniu zmian spowodowanych wystawieniem na słońce. Są uzdrawiające, zapewniają przeciwutleniacze i potrafią naprawić nawet najbardziej odbarwioną skórę.

  • Użyj jednego ogórka , połowy cytryny, jednej gałązki pokrojonej w kostkę natki pietruszki i jednej łyżki stołowej kiełków pszenicy. Wymieszaj wszystkie składniki w blenderze, aż utworzą jednolitą masę. Zastosuj tę mieszaninę trzy razy w tygodniu i pozostaw ją na co najmniej 20 minut, unikając jakiegokolwiek kontaktu z promieniami słońca w tym czasie. Zauważysz wyniki po jednym miesiącu

Środek do utrzymywania rąk miękkich i nawilżonych

 

Awokado i jogurt

Awokado jest jednym z najlepszych naturalnych środków nawilżających. Jest szeroko stosowane w zabiegach kosmetycznych.

I oczywiście … jest używane w kosmetykach do pielęgnacji dłoni. W połączeniu z jogurtem naturalnym efekt jest jeszcze bardziej intensywny.

  • Przygotuj średniej wielkości awokado. Usuń pestkę i wyodrębnij miąższ. Natychmiast zmiażdżyć na pulpę za pomocą widelca lub noża. Spróbuj stworzyć jednolite puree. Następnie dodaj sok z połowy cytryny wraz z jogurtem. Możesz także umieść wszystkie składniki w blenderze. Gdy uzyskasz jednolity krem, nałóż na ręce na piętnaście minut.

Powtarzaj trzy razy w tygodniu, a w ciągu krótkiego czasu będziesz miał niezwykle miękkie i nawilżone dłonie.