Strona głównaUrodaJak szybko wyeliminować kamień nazębny nie wydając ani grosza

Jak szybko wyeliminować kamień nazębny nie wydając ani grosza

Kamień nazębny jest żółtawą płytką, która gromadzi się na zębach i twardnieje w szczególności w pobliżu dziąseł, nie tylko wpływając na zdrowie jamy ustnej, ale również dając nieestetyczny wygląd.

Płytka nazębna nie jest tylko problemem estetycznym. Jeśli jej nie zapobiegasz lub nie leczysz jej  z czasem gromadzenie się w tym miejscu bakterii może powodować zapalenie dziąseł.

W takim przypadku zaleca się odwiedzenie stomatologa, aby wykonać dentystyczne czyszczenie i wyeliminowanie kamienia nazębnego.

Jednak w dzisiejszym artykule zdecydowaliśmy się dostarczyć Ci naturalne rozwiązania mające na celu wyeliminowanie kamienia nazębnego.

Naturalne alternatywy dla wyeliminowania kamienia nazębnego

  1. Soda oczyszczona

Wymieszaj jedną łyżkę sody i szczyptę soli. Zanurz szczoteczkę w mieszaninie i szczotkuj zęby. Ta mieszanka pomaga wyeliminować kamień nazębny i sprzyja wybielaniu zębów. Unikaj połknięcia mieszaniny.

  1. Żel aloesowy

W tym celu potrzebujesz składników: 1 szklanka wody, ½ szklanki wody utlenionej, 1 łyżeczka żelu z aloesu, 10 kropli oleju z cytryny i 4 łyżeczki gliceryny roślinnej. Wymieszaj wszystkie składniki i umieść w czystym pojemniku z pokrywką. Szczotkuj codziennie zęby stosując tą mieszankę.

  1. Skórka pomarańczowa

Inną alternatywą jest pocieranie zębów skórką pomarańczową.

  1. Pikantne jedzenie

Pikantne potrawy zwiększają wydzielanie śliny, pobudzając gruczoły ślinowe. Nadmiar śliny sprzyja czyszczeniu zębów i dziąseł. Ale uważaj, ponieważ pikantne jedzenie w nadmiarze może powodować inne zaburzenia zdrowotne.

Przyczyny kamienia nazębnego

  • Główną przyczyną kamienia nazębnego jest bardzo kwaśna dieta, bogata w cukry, przetworzoną żywność i tłuszcze. Powodem może być też nieodpowiednia higiena jamy ustnej
  • Kawa, ciemna herbata i papierosy

Zobacz Też: