Strona głównaUrodaTa sztuczka może pomóc usunąć wszystkie irytujące zaskórnik!

Ta sztuczka może pomóc usunąć wszystkie irytujące zaskórnik!

Większość z nas ma problem z zaskórnikami. Te nieprzyjemne i denerwujące czarne kropki pojawiają się zwykle u osób mających tłustą skórę, zatkane pory, gruczoły i  z powodu złej diety.

Nie pojawiają się tylko na twarzy, ale na wszystkich częściach ciała, gdzie znajdują się gruczoły potowe. Powody, dla których pojawiają się zaskórniki są różne i zależą od danej osoby. Tak czy inaczej są nieprzyjemne i brzydko wyglądają.

Najczęstszą przyczyną zaskórników są zatkane pory lub gruczoły z powodu nadmiaru martwych komórek skóry i sebum, które zamyka pory i umożliwia powstawanie zaskórników.

Wiele osób uważa, że brud na twarzy jest przyczyną zaskórników i w celu ich usunięcia szorują powierzchnię skóry za pomocą różnych przedmiotów. Niemniej jednak nie jest to najbardziej właściwy sposób, aby usunąć brzydkie kropki, ponieważ skóra produkuje więcej ropy, kiedy ją szorujemy, podrażniamy, w związku z tym efekt może być wręcz przeciwny.

Za pomocą tego prostego przepisu usuniesz zaskórniki:

Jest to prosty i bardzo korzystny sposób na usunięcie irytujących zaskórników z twarzy bez używania drogich kosmetyków.

Potrzebne będą następujące składniki:

  • 3 krople miodu
  • ½ cytryny

Instrukcje:

Nałóż 3 krople miodu na połowę cytryny. Masuj dany obszar ciała, gdzie występują zaskórniki ostrożnie przez około 5-7 minut. Po tym zmyj powierzchnię skóry zimną wodą. Można zauważyć pozytywne wyniki już po pierwszym użyciu. Leczenie może być powtarzane 2 razy w tygodniu.

Cytryna: z powodu swoich właściwości jest bardzo korzystnym składnikiem usuwającym martwe komórki naskórka i stymuluje wzrost nowej skóry. Jest w stanie odblokować pory, oczyszcza skórę i usuwa zaskórniki.

Miód: jako naturalny antybiotyk usuwa nagromadzony brud na skórze, zamyka pory i zapewnia lepszy wygląd skóry. Jest również bardzo skuteczny w niszczeniu zarazków ze względu na swoje właściwości przeciwbakteryjne, przeciwutleniające i antyseptyczne.

Wszystko zależy od rodzaju skóry, jak często będziesz korzystać z tego środka, ponieważ różne rodzaje skóry różnie reagują na niego. W związku z tym należy najpierw sprawdzić jak będzie reagowała Twoja skóra na ten środek i używać go 2-3 razy w tygodniu.

Zobacz Też: