Ta sztuczka pomoże Ci w prosty sposób usunąć KAMIEŃ NAZĘBNY!

Wszyscy się zgodzimy, że piękne zdrowe zęby są niezbędne dla promiennego uśmiechu. Jednak jedzenie, które spożywamy, genetyka, a przede wszystkim niewłaściwa higiena jamy ustnej często pozostawiają nasze zęby pokryte płytką nazębną. 

Niewłaściwa higiena jamy ustnej, w tym niewłaściwe szczotkowanie lub nieregularne czyszczenie nicią dentystyczną prowadzi najpierw do powstawania blaszki miażdżycowej, co prowadzi do powstania kamienia nazębnego.

Posiadanie kamienia nazębnego nie tylko wygląda nieciekawie, ponieważ zęby stają się żółte lub brązowe, ale także sprawia, że mamy nieświeży oddech. Nieleczony kamień nazębny może prowadzić do poważniejszych problemów, takich jak infekcje lub zapalenie przyzębia.

Jednym ze sposobów radzenia sobie z powstawaniem kamienia nazębnego jest poddawanie się drogim i czasochłonnym zabiegom stomatologicznym. Innym sposobem na usunięcie nagromadzonej płytki nazębnej jest zastosowanie alternatywnych rozwiązań.

Na szczęście medycyna alternatywna ma wiele do zaoferowania w tym zakresie. Tutaj wybieramy dwie najbardziej skuteczne metody czyszczenia zębów z kamienia nazębnego w domu. Nie trzeba dodawać, że żadna z tych dwóch metod nie obejmuje żadnych chemikaliów.

Te domowe środki pomogą Ci szybko i łatwo oczyścić zęby z kamienia. Z drugiej strony, nie ma żadnych skutków ubocznych, ponieważ są one całkowicie naturalne i bezpieczne.

Rozwiązanie nr 1

Wszystko co musisz zrobić to żuć nasiona sezamu, oczywiście nie połykamy ich. Następnie należy dokładnie umyć zęby. Nasiona sezamu działają jak środek do szorowania, który oczyści zęby z płytki nazębnej.

Rozwiązanie nr 2

Umieść trochę soli morskiej na szczoteczce do zębów i dokładnie umyj zęby. Wypłucz jamę ustną zimną wodą. Rób to 2-3 razy w tygodniu, aby uzyskać optymalne wyniki.