Strona główna Uroda Umieść ocet jabłkowy na twarzy i zobacz, co się stanie. Wspaniały wynik!

Umieść ocet jabłkowy na twarzy i zobacz, co się stanie. Wspaniały wynik!

Wypryski są częstym stanem skóry dotykającym ludzi w każdym wieku. Istnieje jednak niesamowity naturalny środek, który może skutecznie leczyć ten problem – ocet jabłkowy.

W jaki sposób ocet jabłkowy leczy wypryski?

Ten wspaniały składnik kuchenny ma odczyn kwaśny. W rzeczywistości ACV zawiera kwas octowy, jabłkowy i mlekowy. Kwasy te mają silne właściwości antyseptyczne i przeciwgrzybicze, które są niezwykle korzystne w leczeniu infekcji, suchej skóry, stanów zapalnych i świądu. Ponadto ocet jabłkowy jest bogaty w beta-karoteny, które stymulują regenerację komórek.

Ocet jabłkowy jest bogatym źródłem niezbędnych witamin i minerałów, w tym potasu, pektyny, sodu, magnezu, żelaza, wapnia, fosforu i siarki. Ta niesamowita, wzmacniająca zdrowie zawartość ACV może wzmocnić układ odpornościowy i leczyć wiele chorób skóry.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem jest ocet jabłkowy z dodatkiem błonnika, który wspomaga eliminację toksyn z organizmu. I to zazwyczaj przeciążenie toksynami powoduje ten stan skóry.

5 powodów, aby umyć twarz octem jabłkowym

Ocet jabłkowy stosowany jako zwykły płyn do mycia twarzy może również odmłodzić skórę poza leczeniem wyprysków. Należy jednak uważać, aby nie stosować nierozcieńczonego ACV na twarzy, zwłaszcza jeśli skóra jest podatna na podrażnienia. Najlepiej byłoby użyć rozwiązania o równych proporcjach ACV i wody i zawsze najpierw wykonać test czułości.

Oto pięć głównych powodów, dla których warto używać ACV na swojej twarzy:

Usuwa plamy starcze

Dzięki alfa-hydroksykwasom, które eliminują martwe komórki naskórka i stymulują regenerację skóry, ACV zmniejszy, usunie plamy starcze, gdy jest stosowany codziennie jako zwykły płyn do mycia twarzy. Po prostu zanurz wacik w roztworze ACV, a następnie nanieś go bezpośrednio na dotkniętą skórę. Pozostaw to na pół godziny, a następnie umyj twarz zimną wodą. Wykonuj zabieg dwa razy dziennie przez sześć tygodni. Wyniki zadziwią cię!

Walczy z trądzikiem, pryszczami i wypryskami

ACV jest o wiele bezpieczniejszy w leczeniu różnych przebarwień skóry niż produkty kosmetyczne obciążone substancjami chemicznymi. Po pierwsze, ma silne właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne, które skutecznie redukują i zapobiegają trądzikowi, pryszczom i skazom na twarzy.

Równoważy pH skóry

ACV kontroluje wydzielanie sebum wraz z równoważeniem poziomu pH skóry. Ponieważ zapobiega to nadmiernemu przetłuszczeniu się skóry lub jej wysuszeniu, należy ją regularnie stosować w celu utrzymania zdrowej równowagi pH.

Walczy ze zmarszczkami

Używanie rozcieńczonego ACV jako środka do mycia twarzy codziennie pomaga pozbyć się zmarszczek  na twarzy. Dodatkowo, odmłodzi twoją skórę, czyniąc ją znacznie gładszą niż wcześniej.

Usuwa toksyny

Regularne mycie twarzy ACV usunie toksyny z twarzy, zapobiegając w ten sposób innym problemom ze skórą.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Chyba każdy wie, jak wspaniałe właściwości zdrowotne posiada miód, ale istnieje wiele użytecznych właściwości cynamonu. Poprawia on cerę, obniża poziom cholesterolu, zwiększa przepływ krwi, jest...
Istnieje wiele metod leczenia, które pozwolą wyeliminować cienie i worki pod oczami. Odkryj najlepsze domowe receptury, naturalne i proste, które można wprowadzić w życie już teraz. Zmęczenie, brak...
Twoje żyły to rurociągi, które niosą krew przez twoją krew, zbierając odpady, które następnie są filtrowane przez wątrobę. Posiadanie silnych, elastycznych żył jest niezbędne dla...
Chociaż większość kobiet koncentruje się na utrzymywaniu młodo wyglądającej skóry na twarzy, rzadko zwraca tę samą uwagę na skórę na dłoniach. Jest to całkowicie błędne,...
Niewątpliwie stopy są jedną z najważniejszych części naszego ciała. Utrzymują nasze ciało i pomagają nam w wykonywaniu większości naszych codziennych czynności.  Dlatego dbanie o swoje stopy, aby zawsze były w dobrym...