Strona głównaUrodaJak usunąć kamień nazębny w 5 minut bez wizyty u dentysty!

Jak usunąć kamień nazębny w 5 minut bez wizyty u dentysty!

Płytka nazębna jest powszechnym problemem kosmetycznym zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Kamień nazębny zawiera masę bakterii i jeśli nie jest leczony, może prowadzić do choroby dziąseł i nieświeżego oddechu.

Niestety, nie możesz zrobić nic, aby zapobiec tworzeniu się płytki nazębnej na zębach. Istnieje jednak kilka naturalnych metod leczenia, które można wykonać w domu, aby zapobiec lub zmniejszyć akumulację płytki nazębnej.

Z powodu nikotyny osady miażdżycowe u palaczy są ciemnożółte i tak samo jest w przypadku osób pijących dużo kawy. Chociaż wydaje się nieszkodliwy, kamień nazębny jest faktycznie pierwszą fazą, która może powodować próchnicę zębów, a nawet utratę zębów.

Dowiedz się, w jaki sposób możesz poprawić zdrowie jamy ustnej, stosując proste, ale skuteczne środki naturalne w domu.

Metoda numer 1

Składniki:

½ l wody

60 g mąki orzechowej

Wskazówki :

Wymieszać składniki w garnku, a następnie doprowadzić do wrzenia. Gotować przez 10 minut na małym ogniu. Zdjąć z ognia i ostudzić. Powinieneś otrzymać mieszaninę podobną do pasty do zębów. Użyj tego do mycia zębów przez 5 minut dwa razy w miesiącu.

Metoda numer 2

Składniki:

2 łyżki mąki z nasion słonecznika

2 łyżki soku z limonki

½ l wody

Wskazówki :

Użyj garnka, aby wymieszać składniki, a następnie doprowadzić do wrzenia i gotować na wolnym ogniu przez godzinę. Myj mieszaniną zęby przez 5 minut dwa razy w miesiącu.

Właściwa i regularna higiena jamy ustnej ma kluczowe znaczenie dla zdrowia jamy ustnej. Poniższe wskazówki pomogą w utrzymaniu higieny jamy ustnej na optymalnym poziomie.

WSKAZÓWKI

Najlepiej powinieneś myć zęby po każdym posiłku lub przynajmniej dwa razy dziennie.

Pamiętaj o co najmniej 2 minutach szczotkowania.

Zawsze wybieraj łagodniejszą pastę do zębów, ponieważ większość konwencjonalnych typów zawiera twarde substancje chemiczne, które zmieniają pH.

Płucz usta każdego wieczoru przed snem, aby usunąć resztki jedzenia, które pozostają zakleszczone między zębami.

Używaj regularnie płynu do płukania jamy ustnej. Naturalne odmiany, które można wykonać w domu, takie jak napar z tymianku i mięty są najlepsze.

Zobacz Też: