Strona głównaUrodaJak usunąć worki i cienie pod oczami

Jak usunąć worki i cienie pod oczami

Worki lub cienie pod oczami są wyraźną oznaką zmęczenia i stresu. Sprawiają też, że Twoja twarz wygląda na starszą, dlatego starasz się zakryć tę część makijażem, gdy je zauważysz.

Jednak używanie korektora nie jest jedynym rozwiązaniem. Istnieją naturalne metody, które są bardzo skuteczne co może być bardzo przydatne w poprawie wyglądu tej bardzo ważnej części twarzy.

Oto kilka bardzo ważnych zaleceń dotyczących domowych środków, które można wykorzystać do usunięcia worków z oczami. Pomogą ci też wyglądać na mniej zmęczoną, a co najważniejsze odmłodzą Cię.

Ogórek

Ogórki  to środek domowy, który jest wysoce zalecany jeżeli chodzi o worki pod oczami.

Aby wykonać to leczenie oparte na ogórku, trzeba pokroić ogórka w plasterki. Plasterki powinny być bardzo dobrze schłodzone. Następnie połóż je na oczy na 25 minut. Możesz uciąć sobie małą drzemkę w tym czasie dzięki czemu ta metoda będzie bardziej skuteczna.

Ogórki bardzo skutecznie redukują worki pod oczami, ponieważ mają ogromne właściwości przeciwzapalne.

Ziemniaki

Ziemniaki  są dobrze znane jako naturalny środek do leczenia i usuwania worków spod oczu. Aby zrobić to lekarstwo pokrój surowego ziemniaka w plasterki. Umieść plasterki w lodówce na godzinę, a następnie nałóż na oczy.

Trzymaj oczy zamknięte i upewnij się, że plasterki ziemniaków całkowicie przykrywają worki, pozostaw je na piętnaście minut.

Witamina E

Aby wykonać ten zabieg, wlej kilka kropli witaminy E do miski z zimną wodą. Wymieszaj, a następnie zanurz w niej płatek bawełniany i połóż na oczy na około 20 minut.

Od razu zauważysz zmiany, które wystąpią na skórze, ponieważ  oprócz zmniejszania stanu zapalnego i usunięcia worków pod oczami, witamina E  odżywia i pozostawia skórę znacznie gładszą.

Łyżki i zimna woda

W przypadku tego domowego środka, weź szklankę, wlej do niej zimną wodę i umieść  cztery łyżki na kilka minut. Wyjmij dwie łyżki i natychmiast połóż je na swoich oczach. W międzyczasie trzymaj pozostałe dwie łyżki w wodzie, a następnie zmień je, gdy pierwsze dwie się nagrzeją. Rób to przez około 20 minut.

Cienie i worki bardzo szybko znikną, ponieważ zimna woda pomaga rozszerzyć naczynia krwionośne.

Zielona herbata

Przygotuj herbatę z 2 torebek herbaty, po zaparzeniu wyjmij je i niech ostygną. Gdy torebki osiągną temperaturę pokojową, połóż je na oczy na 15 minut. Lecznicze właściwości zielonej herbaty pomogą usunąć cienie i worki spod oczu.

Zobacz Też: