Jak usunąć zaskórniki i zamknąć pory w naturalny sposób

Zaskórniki są irytującym problemem kosmetycznym dla większości ludzi. W rzeczywistości jest to trądzik, który pojawia się w wyniku zatkanych mieszków włosowych. 

W kontakcie z powietrzem trądzik staje się czarny.

Co powoduje zaskórniki?

Zaskórniki pojawiają się, gdy martwe komórki skóry, brud i olej gromadzą się na początku mieszków włosowych, z których każdy zawiera gruczoły produkujące olej i włosy. Zaskórniki pojawiają się, gdy skóra otwiera się, a powietrze powoduje utlenianie.

Występowanie zaskórników może być spowodowane przez następujące czynniki:

Niewłaściwa pielęgnacja skóry

Wiek

Nierównowaga hormonalna

Genetyka

Pigułki

Nadmierne wydzielanie oleju

W przeciwieństwie do pryszczy, ten rodzaj trądziku nie jest bolesny. Zaskórniki zwykle występują na nosie, ale może to również dotyczyć pleców, ramion i szyi.

Najlepszym sposobem na pozbycie się zaskórników i zapobieganie ich występowaniu w przyszłości jest regularne stosowanie naturalnych metod leczenia prawidłowej pielęgnacji twarzy.

Właściwy sposób na oczyszczenie skóry

Jak już wspomniano, właściwa pielęgnacja skóry ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania zaskórników. Obejmuje to mycie twarzy dwa razy dziennie, a następnie głębokie oczyszczanie za pomocą odpowiedniego środka czyszczącego. Myj twarz ciepłą wodą, ponieważ ciepło otworzy zamknięte pory. Następną czynnością jest trzykrotne nałożenie środka czyszczącego w okrągłych ruchach. Upewnij się, że nigdy nie używasz środków czyszczących z olejem i alkoholem, ponieważ te składniki wysuszają lub drażnią skórę. Zakończ mycie twarzy zimną wodą, aby zamknąć pory. Osusz twarz.

Nie zapomnij dokładnie umyć rąk przed czyszczeniem twarzy. Jeśli masz tłustą skórę, użyj środka ściągającego, aby usunąć nadmiar oleju.

Naturalne zabiegi

Jednym z najlepszych naturalnych sposobów na zaskórniki jest mieszanka mleka i gałki muszkatołowej. Kwas mlekowy w mleku usuwa martwe komórki naskórka, a gałka muszkatołowa usuwa bakterie.

Aby przygotować maskę, użyj 1 łyżki mleka i ½ łyżki zmielonej gałki muszkatołowej. Zastosuj preparat na zaskórnikach. Pozostaw na 20 minut, a następnie zmyj. Należy wykonywać zabieg dwa razy w tygodniu.

Ważne jest także, aby Twoja skóra była dobrze nawilżona i odżywiona, a miód i cytryna to idealne połączenie. Cytryna usunie bakterie ze skóry, a miód odżywi je wszystkimi niezbędnymi składnikami odżywczymi. Po prostu przetrzyj twarz tymi dwoma składnikami, pozostaw na 10 minut, a następnie spłucz.