Walcz z cellulitem za pomocą miodu i octu jabłkowego

Cellulit powstaje w wyniku gromadzenia się tłuszczu pod skórą. Dotyczy to prawie zawsze okolic bioder i pośladków.

Jest to jeden z najczęstszych problemów z jakimi mają do czynienia kobiety, zwłaszcza gdy występuje nadmierna waga, otyłość, problemy genetyczne lub hormonalne.

Cellulit charakteryzuje się pojawieniem się małych wgłębień na powierzchni skóry przez co twoja skóra wygląda trochę jak skórka pomarańczowa.

Chociaż nie jest to poważny problem zdrowotny może to być oznaką zatrzymania płynów lub problemów z układem krążenia lub limfatycznego.

Na szczęście istnieje wiele produktów i technik, które pomagają zminimalizować cellulit i sprawić, że Twoja skóra będzie zdrowsza i gładsza.

Wypróbuj to!

Walcz z cellulitem z ocet jabłkowy i miodem

Ocet jabłkowy w połączeniu z miodem jest alternatywnym sposobem na zminimalizowanie cellulitu od wielu lat.

Oba składniki zawierają przeciwutleniacze i kwasy organiczne.  Pomagają one w oczyszczeniu organizmu dzięki czemu układ limfatyczny działa dobrze.

Błonnik i niezbędne witaminy w nich zachęcają do prawidłowego trawienia tłuszczów w jelicie. Jest to klucz do zmniejszenia gromadzenia się tłuszczu.

Zatrzymują również lipidy we krwi, pomagają obniżyć poziom cholesterolu i zapobiegają innym chorobom, które mogą wpływać na jakość życia.

Zarówno ocet i miód mają naturalne środki, które poprawiają twój metabolizm. Spowoduje to zwiększenie spalania kalorii i pomoże zrzucić wagę.

Umiarkowane spożycie pomaga w wydalaniu toksyn nagromadzonych w twoim przepływie krwi, umożliwiając tym samym swobodny przepływ krwi.

Powoduje również zmniejszenie zatrzymanego płynu, który jest również związany z cellulitem.

Warto wspomnieć, że ten przepis jest naturalnie alkaliczny. Innymi słowy po wejściu do organizmu pomaga regulować pH krwi. To z kolei pomaga zapobiegać chorobom.

Jak to zrobić

Dzięki tej naturalnej recepturze będziesz nie tylko walczyć z cellulitem od środka , ale także:

  • Pobudzisz detoksykację ciała i wzmocnienie układu odpornościowego.
  • Zapobiegać będziesz chronicznym problemom zdrowotnym.
  • Poprawisz zdrowie skóry.

Jednak ważne jest, aby wyjaśnić, że nie jest to cudowne leczenie cellulitu. W końcu  twoje wyniki będą zależeć od innych części twojego stylu życia, takich jak dieta, aktywność fizyczna.

Oznacza to, że aby uzyskać optymalne wyniki, musisz gruntownie zmodyfikować swój styl życia. Musisz skoncentrować swoje wysiłki na walce z akumulacją tłuszczu, co idzie w parze z tym stanem.

Ponadto należy wspomnieć, że ocet i miód powinny być w 100% ekologiczne . Chociaż możesz znaleźć więcej opcji ekonomicznych, ekologiczny jest jedynym sposobem, aby wykorzystać wszystkie swoje właściwości.

Składniki

  • 2 łyżki ekologicznego octu jabłkowego (20 ml)
  • 1 szklanka ciepłej wody (200 ml)
  • 1 łyżka naturalnego miodu (25 g)

Przygotowanie

  • Wymieszać dwie łyżki octu jabłkowego z ciepłą wodą i osłodzić łyżką miodu.
  • Dobrze wymieszaj i wypij.

Przeciwwskazania

Nie ma zagrożenia dla zdrowia biorąc małe ilości octu jabłkowego. Jednak nigdy nie przekraczaj zalecanej dawki w tym przepisie.

Zbyt duża część kwasu może wywoływać niestrawność, biegunkę i nadmierną produkcję kwasów żołądkowych.

Jeśli czujesz ból brzucha lub stan zapalny po spożyciu przerwij leczenie.