Woda z nasion lnu wzmacnia włosy

Nasze włosy narażone są na wiele czynników, które mogą je osłabiać każdego dnia, wysychać i generalnie powodować szkody, które mogą być dość widoczne. Z tego powodu musimy zapewnić im codzienne odżywianie i odpowiednią opiekę, ponieważ te rzeczy zapewnią ochronę i pomogą nadać im zdrowy połysk.

Obecnie istnieje wiele różnych produktów do  pielęgnacji włosów, które mają pomóc w naprawie uszkodzeń oraz uzyskać zdrowy i piękny wygląd. Istnieją jednak naturalne alternatywy, które są tańsze i mogą pomóc w uzyskaniu podobnych rezultatów, wzmacniając włosy i nadając im zdrowy wygląd. Jedną z wielu naturalnych metod leczenia jest prosta woda z nasion lnu.

Jak większość z nas wie siemię lniane jest źródłem olejków eterycznych i zawiera wiele bogatych składników odżywczych, które są korzystne dla naszego zdrowia. Jeśli chodzi o nasze włosy, odżywiają je, nawilżają i regenerują, dzięki czemu ich wygląd jest piękny i zdrowy.

Korzyści z wody z nasion lnu w celu wzmocnienia włosów

Oprócz tego, że siemię lniane jest głównym roślinnym źródłem kwasów tłuszczowych Omega 3, zawiera także znaczną ilość witamin E i B. Witamina E działa jako przeciwutleniacz zdolny do odwracania uszkodzeń spowodowanych przez środowisko i stymulowania regeneracji. Tymczasem kompleks witaminy B jest korzystny dla układu nerwowego i krążenia, dzięki czemu siemię lniane nadaje się do pielęgnacji skóry, a zwłaszcza włosów, ponieważ wzmacnia i odżywia włosy, pozostawiając je lśniące.

Woda z nasion lnu pomaga nawodnić włosy , zapobiega ich wypadaniu i pomaga im rosnąć. Ten płyn bogaty w składniki odżywcze może również zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Woda z nasion lnu może stać się najlepszym sprzymierzeńcem w pielęgnacji i ochronie włosów przed szkodami wyrządzonymi przez środowisko. Ponadto idealnie nadaje się do układania włosów i zapobiegania irytującym skręceniom, które mogą zepsuć świetną fryzurę. Woda z nasion lnu może być stosowana do leczenia ran i oparzeń ze względu na jej właściwości antybakteryjne i zdolność do regeneracji tkanek.

Jak przygotować wodę z nasion lnu

Przygotowanie wody z nasion lnu jest bardzo proste i przede wszystkim bardzo ekonomiczne. Wykonaj te proste czynności i wykorzystaj wszystkie jej wspaniałe cechy, aby zadbać o swoją skórę.

Składniki

  • 1 łyżka stołowa nasion lnu
  • 1 litr wody
  • Sok z jednej cytryny

Wskazówki

Wlej wodę do garnka, a gdy osiągnie punkt wrzenia, dodaj nasiona lnu i gotuj dwie minuty lub przez czas potrzebny na zagęszczenie wody. Kiedy będzie gotowa, zdejmij z ognia i pozwól jej ostygnąć i odcedź nasiona. Następnie dodaj trzy łyżki soku z cytryny do otrzymanej wody – co pomoże zachować płyn na dłuższy czas.

Jak używać wody z nasion lnu do wzmocnienia włosów?

Aby w pełni wykorzystać zalety wody z nasion lnu w celu wzmocnienia włosów należy wykonać następujące czynności:

  • Umyj włosy za pomocą normalnego szamponu.
  • Podczas czesania włosów, zamiast używać kremów lub żeli do stylizacji możesz wziąć trochę wody z nasion lnu i nakładać ją na całą skórę głowy i włosy, pozwalając jej przeniknąć od korzeni do końcówek.
  • Zabieg ten pomoże odżywić włosy i zapobiec ich wypadaniu.
  • Po wyschnięciu zauważysz, że twoje włosy są lśniące.
  • Aby zwiększyć działanie możesz codziennie nakładać wodę z nasion lnu na skórę głowy przed pójściem spać.

Aby przechowywać ten produkt konieczne jest dodanie soku z cytryny i przechowywanie go w lodówce. Nie zaleca się przygotowywania dużych ilości, ponieważ są one naturalne i wolne od sztucznych konserwantów, jego okres ważności wynosi maksymalnie dwa tygodnie. Dlatego zaleca się, aby przygotować tylko taką ilość jaką zużyjesz w ciągu jednego tygodnia i przechowywać ją w czystym i hermetycznym pojemniku.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: