HomeUrodaWspaniałe korzyści sody oczyszczonej...

Wspaniałe korzyści sody oczyszczonej na problemy skórne twarzy

Wodorowęglan sodu, znany również jako soda oczyszczona jest rodzajem krystalicznej soli, która jest szeroko stosowana w kuchni i medycynie.

Jeśli masz problemy skórne na twarzy, takie jak wysypka, trądzik, zaskórniki, pryszcze i zatkane pory, tutaj znajdziesz wiele korzyści dla swoich problemów.

Dlaczego możemy użyć sody oczyszczonej?

Możemy użyć sody oczyszczonej ze względu na jej naturalne właściwości antybakteryjne, które rozwiązują szereg problemów skórnych, w tym trądzik, zaskórniki, suchą skórę i wiele innych. Oto pełna lista korzyści:

Zapobieganie Trądzikowi

Soda oczyszczona ma właściwości antybakteryjne i przeciwdrobnoustrojowe, które mogą leczyć infekcje grzybicze na skórze lub pod nią. Z tego powodu pomoże Ci zapobiec pojawianiu się trądziku w przyszłości na twarzy, a także usuwaniu obecnego.

Zastosowanie sody oczyszczonej na twarzy może również zwiększyć wartość pH skóry, a tym samym pomóc utrzymać lepszą równowagę pH na skórze. Brak równowagi Ph jest głównym czynnikiem w pojawieniu się trądziku.

Sprawdź to ➡ ➡  Jak pozbyć się pryszczy? 10 sprawdzonych sposobów

Skuteczny eksfoliator

Soda oczyszczona ma przyjemną granulowaną strukturę, która dobrze złuszcza skórę. Zapobiegnie także niepotrzebnemu podrażnieniu skóry.

Usuwanie zaskórników

Możemy łatwo wyciągnąć zaskórniki sodą oczyszczoną, a także luźniejszą skórę wokół nich. A to dlatego, że soda oczyszczona ma właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne, które mogą skutecznie leczyć infekcje.

Odblokowanie porów

Skóra twarzy o niskim pH może być domem dla wielu zanieczyszczeń środowiskowych i nadmiaru oleju. Soda oczyszczona może przywrócić równowagę na twarzy i odeprzeć zanieczyszczenia. Może usuwać i odblokowywać pory oraz zapobiegać zatykaniu się w przyszłości.

Inne choroby skóry

Soda oczyszczona może zmniejszyć ból i dyskomfort spowodowany alergicznymi wysypkami, ukąszeniami owadów, pokrzywą. Wystarczy wymieszać sodę oczyszczoną z odrobiną wody i nałożyć na wysypkę / ugryzienie.

Jak możemy używać sody oczyszczonej na naszej twarzy

Maseczka

Wymieszaj półtorej łyżki sody oczyszczonej z łyżką wody. Delikatnie potrzyj skórę. Po około 10 minutach spłucz ciepłą wodą, osusz ręcznikiem i nałóż krem ​​nawilżający.

Maska owsiana

Wymieszaj dwie łyżki płatków owsianych i jedną łyżkę sody oczyszczonej. Jeśli mieszanina jest zbyt „szorstka”, dodaj wodę, jedna kropla na raz.

Delikatnie potrzyj twarz okrężnym ruchem. Po 10 minutach spłucz ciepłą wodą, osusz ręcznikiem i nawilż.

Sprawdź to ➡ ➡  Masz worki pod oczami? Użyj sody oczyszczonej, efekt jest NIESAMOWITY!

Maska z oleju kokosowego

Połącz olej kokosowy i sodę oczyszczoną w równych rozmiarach. Nakładaj na trądzik lub blizny i spłucz gorącą wodą przez 5-10 minut. Nie zapomnij wytrzeć ręcznikiem i nawilżyć.

Maska miodowa

Połącz dwie łyżki sody oczyszczonej, dwie łyżki miodu i jedną łyżkę soku z cytryny lub soku pomarańczowego.
Przed użyciem umyj i osusz twarz. Zastosuj pastę na twarzy. Poczekaj 15 minut. Następnie spłucz, osusz ręcznikiem i nawilż.

Ostrzeżenia przy stosowaniu sody oczyszczonej

Ogólnie rzecz biorąc soda oczyszczona jest bezpieczna i nietoksyczna. Może jednak wystąpić kilka komplikacji, dlatego należy przeczytać następujące ostrzeżenia:

Nie używaj sody oczyszczonej na delikatnej skórze. Spowoduje to pieczenie.

Jeśli masz otwarte rany, pęcherze lub popękaną skórę unikaj kąpieli wzbogaconych sodą oczyszczoną.

Jeśli cierpisz na oparzenia słoneczne na twarzy, nigdy nie używaj maseczki na bazie sody oczyszczonej.

Po utworzeniu którejkolwiek z masek sprawdź czułość mieszaniny. Zanurz opuszek palca i nałóż na dłoń. Jeśli pojawi się uczucie pieczenia w ciągu 5 minut, natychmiast zmyj mieszaninę.

Unikaj kontaktu sody oczyszczonej z oczami. W przypadku kontaktu natychmiast przepłucz zimną wodą.


ZOBACZ TAKŻE