Wybiel zęby za pomocą skórek od banana

Posiadanie pięknych białych zębów to nie tylko piękno, ale zdrowie. Przebarwione lub poplamione zęby mogą wiele powiedzieć o  zdrowiu. Tak więc wybielanie zębów polega na rozpoczęciu nowego procesu i znalezieniu rozwiązania, które utrzyma twój uśmiech na pięknym poziomie.

Wybiel zęby za pomocą skórek od banana

W tym artykule omówimy niektóre z typowych przyczyn ciemnych, pożółkłych lub poplamionych zębów i niektóre z naturalnych środków dostępnych dla Ciebie, w tym za pomocą skórek bananów do wybielania zębów bez  chemikaliów.

Co powoduje plamienie lub ściemnienie zębów?

Być może podziwiasz perłowe białe zęby, ale pamiętaj, że czasami jest to oparte na genetyce i efektach czasu, ponieważ Twoje zęby mogą stracić białość z powodu innych zewnętrznych czynników, w tym:

 • Picie kawy.
 • Czerwone wino lub inne kolorowe napoje.
 • Palenie tytoniu.
 • Zła higiena jamy ustnej (bez szczotkowania, czyszczenia nicią dentystyczną lub płukania).
 • Spożywanie cukru lub innych słodyczy.
 • Chemioterapia lub radioterapia.
 • Nadmiar fluorków.
 • Żywność zawierająca czerwone barwniki.
 • Suplementy żelaza.

Zęby i trawienie

Kiedy nasz układ trawienny nie działa tak jak powinien, zwłaszcza gdy zawiera nadmierną kwasowość w żołądku, wtedy kwasy żołądkowe wznoszą się do jamy ustnej uszkadzając zęby. Ten stan oznacza, że ​​masz większe szanse na cierpienie na zapalenie dziąseł, próchnicę i kamień nazębny, a także powoduje przebarwienia.

Jeśli martwisz się o swoje zdrowie zębów pamiętaj, że wszystko zaczyna się od diety. Ta dieta powinna zawierać:

 • Owoce i warzywa zarówno świeże, jak i gotowane w tym jabłka, marchew i seler.
 • Rośliny strączkowe.
 • Całe ziarna.
 • Suszone owoce i nasiona.

Skórki bananowe, a białe zęby

Prawdopodobnie najprostszym i najbardziej ekonomicznym sposobem na wybielenie zębów jest zastosowanie skórek od banana. Jest to bardzo proste, codzienne należy pocierać wewnętrzną warstwą skórki zęby przez około dwie minuty po regularnym szczotkowaniu.

Jak to działa?

Ponieważ skórki od banana zawierają kwas salicylowy, który naturalnie zwalcza kamień nazębny, pięknie działają na zęby. Jest on również obecny w truskawkach, którymi można również pocierać o zęby lub nawet te ciemne plamy na skórze. Kwas cytrynowy, silny wybielacz występuje również w skórkach.

Dzięki magnezowi, potasowi i manganowi peelingi mogą również pomóc w remineralizacji i wzmocnieniu zębów. A ponieważ skórki są naturalne nie mogą zaszkodzić zębom, jak to jest gdy często korzystasz z innych metod leczenia uzależnionych od chemikaliów.

Powinieneś stosować tę kurację każdego wieczoru przed snem. W ciągu tygodnia powinieneś zauważyć różnicę, choć zalecamy ograniczenie długości tego leczenia do krótkich okresów – co drugi miesiąc.

Dobra higiena

Aby zapobiec ciemnieniu lub zabrudzeniu zębów należy być świadomym higieny jamy ustnej. Więc mycie zębów po każdym posiłku to za mało, powinieneś też czyścić je nicią dentystyczną. Żywność łatwo się gromadzi między zębami i ważne jest, aby usunąć te kawałki zanim spowodują one rozkład, produkcję kamienia nazębnego lub zapalenie dziąseł.

Pomyśl o regularnym stosowaniu płynu do płukania jamy ustnej, szczególnie jeśli cierpisz na nieświeży oddech, ale wybierz taki który nie zawiera alkoholu, fluoru lub innych substancji, które mogą zmienić pH w twoich ustach.

Inne wskazówki

Jeśli zauważyłeś ciemnienie zębów lub wiesz, że możesz cierpieć na plamy z powodu swoich nawyków żywieniowych lub higienicznych zalecamy również płukanie oliwą z oliwek.

Soda oczyszczona jest również wybielaczem, ale ponieważ może uszkodzić powierzchnię zęba, nie jest wysoce zalecana. Powinieneś ją rozcieńczyć w wodzie.

Możesz również użyć domowej pasty do zębów dzięki czemu otrzymasz produkt wolny od toksyn i agresywnych chemikaliów.