Strona głównaUrodaStosuj to wraz z szamponem, aby pozbyć się łupieżu i zwiększyć porost...

Stosuj to wraz z szamponem, aby pozbyć się łupieżu i zwiększyć porost włosów!

Oprócz dodawania smaku w różnych potrawach sól morska jest również świetna dla skóry i włosów. Przed wyjaśnieniem jak używać jej do wzrostu włosów i przeciw łupieżowi oto co powinieneś o niej wiedzieć.

Co to jest sól morska?

Ten rodzaj soli powstaje w wyniku naturalnego odparowania jezior słonych lub wody morskiej. Może zawierać substancje śladowe, takie jak magnez, wapń i potas, w zależności od zastosowanego źródła wody.

Te elementy dodają koloru i smaku. Z tego powodu każdy kawałek soli morskiej różni się od reszty – wszystkie mają inny poziom szorstkości.

Oto niektóre składniki soli morskiej i ich korzyści zdrowotne:

1. Wapń – oczyszcza pory, wzmacnia komórki.

2. Magnez – poprawia metabolizm komórkowy.

3. Bromek – właściwości przeciwzapalne i moc lecznicza.

4. Chlorek sodu – pomaga wyeliminować toksyczne odpady, nawilża komórki skóry.

5. Cynk – naturalny bloker promieni UV, który poprawia wzrost i regenerację komórek.

6. Siarka – łagodzi objawy chorób skóry, takie jak egzema i łuszczyca.

W jaki sposób sól morska jest korzystna dla twoich włosów?

Łupież jest jednym z najczęstszych problemów z włosami dotykającym połowę światowej populacji. Niektórzy czuja się niekomfortowo, gdy zauważają białe płatki pokrywające ich ramiona.

Na szczęście możesz użyć soli morskiej do usunięcia tych upartych martwych komórek skóry. Chociaż pierwszym „rozwiązaniem”, o którym możesz pomyśleć jest zakup szamponu przeciwłupieżowego, większość z nich nie jest skuteczna, a nawet zawiera szkodliwe chemikalia dla twoich włosów.

Oferujemy tańszy, naturalny i bardziej skuteczny sposób na pozbycie się irytującego łupieżu.

Najpierw rozdziel włosy i nanieś jedną lub dwie łyżeczki tej soli na skórę głowy. Zwilż palce wodą i masuj skórę głowy przez około dziesięć minut, na koniec umyj włosy jak zawsze.

Sól morska nie tylko pomaga usunąć łupież, ale także zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów dzięki zdolności do wchłaniania nadmiaru oleju.

Sól morska jest również korzystna dla poprawy wyglądu włosów. Zrewitalizuje mieszki włosowe i poprawi krążenie krwi w skórze głowy, stymulując w ten sposób wzrost włosów.

Oto, co musisz zrobić:

Umyj włosy jak zawsze, posyp solą morską skórę głowy i masuj przez 10 do 15 minut. Następnie umyj je jeszcze raz. Aby uzyskać piękne, gęste włosy musisz powtarzać ten zabieg dwa razy w tygodniu przez okres 2 miesięcy.

W jaki sposób sól morska jest korzystna dla twojej skóry?

Ta sól jest świetnym środkiem złuszczającym. Według ekspertów, aby utrzymać zdrową skórę i usunąć martwe komórki naskórka musisz złuszczać ją raz lub dwa razy w tygodniu.

Czy wiesz, że zabieg złuszczający w wielu wysokiej klasy salonach używa właśnie tego rodzaju soli – soli morskiej?

W tym celu musisz przyjrzeć się gatunkowi soli morskiej, którą zamierzasz użyć. Aby zapobiec zaczerwienieniu i uszkodzeniom skóry nie używaj soli morskiej z ostrymi lub szorstkimi krawędziami. Pocieraj skórę delikatnie kolistymi ruchami.

Innym sposobem użycia soli morskiej dla skóry jest naturalny detoksykator. Wymieszaj ją z wodą, aby uzyskać pastę, a następnie nałóż na skórę na 1 minutę. Masuj podczas zmywania, sól wchłonie toksyny ze skóry, pozostawiając ją czystą i świeżą.

Zobacz Też: