Wypróbuj te 3 naturalne przepisy jeśli chcesz mieć skórę bez cellulitu

Cellulit jest jedną z najbardziej nieprzyjemnych i upartych chorób skóry i ma ją prawie każda kobieta. Masaże, sport, odżywianie, kosmetyki to tylko niektóre wysiłki, które musisz podjąć, aby pozbyć się skóry wyglądającej jak skórka pomarańczy.

Poniżej przedstawiamy trzy naturalne przepisy, które należy stosować przez co najmniej dwa tygodnie. Pomogą Ci regulować wygląd cellulitu, ale także naprężyć skórę.

Śmietanka z kawą i olejem kokosowym

Kawa jest jednym z najczęściej używanych naturalnych związków do leczenia cellulitu. Nie tylko usunie martwe komórki skóry, ale także ma właściwości ujędrniające i odmładzające oraz pomaga poprawić metabolizm tłuszczów. Niezbędne składniki to:

  • ¼ szklanki zmielonej kawy
  • 3 łyżki cukru kryształowego
  • 2-3 łyżki oleju kokosowego

Wszystkie składniki należy dokładnie ze sobą wymieszać. Peeling nakłada się lekkimi ruchami okrężnymi na mokrą skórę. Następnie przykryj skórę folią i poczekaj, aż składniki zaczną działać w ciągu pół godziny. Na koniec spłucz wodą i nałóż balsam nawilżający.

Krem z algami

Składniki:

    • 3 łyżki wodorostów w proszku
    • 1/4 szklanki soli morskiej

  • 1/4 szklanki oliwy z oliwek
  • 5-6 kropli olejku (do wyboru)

Wszystkie składniki należy dokładnie ze sobą wymieszać. Peeling nakłada się lekkimi ruchami okrężnymi na skórę. Pozostaw krem ​​na kilka minut. Po spłukaniu skóry wodą nałóż krem ​​nawilżający.

Peeling z kawą i oliwą z oliwek / olejkiem eterycznym

Najlepsze olejki eteryczne do redukcji cellulitu to olej grejpfrutowy, pomarańczowy i mandarynkowy. Wymieszaj kilka kropel oleju według własnego wyboru z fusami kawy, aż uzyskasz gęstą pastę.

Nałóż krem ​​na skórę i masuj przez kilka sekund. Następnie przykryj skórę folią i pozwól składnikom działać przez 30 minut.