Strona głównaUrodaZastosuj ten jeden składnik i pozbądź się kurzych łapek i cienkich linii...

Zastosuj ten jeden składnik i pozbądź się kurzych łapek i cienkich linii wokół oczu

Wiek powoduje wiele zmian na ciele, ale w jakiś sposób są one najbardziej widoczne na twarzy. Kurze łapki nie są wyjątkiem, te skupiska drobnych zmarszczek i drobnych linii wokół oczu zwykle pojawiają się po 30-tce.

Głównym powodem tego jest zmniejszona produkcja kolagenu i elastyny, dwóch białek odpowiedzialnych za elastyczność skóry.

Kurze łapki mogą również pojawiać się w wyniku innych czynników, w tym nadmiernego nasłonecznienia, palenia i zanieczyszczenia.

Te zmarszczki wokół zewnętrznych kącików oczu nie powinny powodować zmartwień, zwłaszcza że istnieje kilka skutecznych metod naturalnych, aby się ich pozbyć. Te domowe środki wykorzystują naturalne składniki, które prawdopodobnie już masz w kuchni. Te składniki są niezwykle korzystne dla przywracania skórze wilgoci i elastyczności.

Białko jajek

Są pełne białka, które stymuluje produkcję kolagenu, co z kolei poprawia elastyczność skóry i zmniejsza kurze łapki. Po prostu dobrze ubij jedno białko jajka. Powinnaś uzyskać pienistą konsystencję.

Zastosuj to wokół oczu i wzdłuż kości policzkowych. Powinnaś pozostawić białko jaja do działania przez 10 minut. Następnie oczyść je wacikiem zamoczonym w zimnej wodzie. Powtórz zabieg dwa razy w tygodniu.

Olej kokosowy

Ten olej ma wiele właściwości leczniczych. Jest to naturalny krem ​​nawilżający bogaty w witaminę E, która nie tylko nawilża skórę, ale także odżywia komórki skóry i tkanki. Ponadto olej kokosowy zawiera duże ilości kwasu linolowego, który ma zdolność ponownego łączenia uszkodzonych tkanek skóry, zapobiegając w ten sposób pojawianiu się kurzych łap, cienkich linii i zwiotczałej skóry, które normalnie występują z wiekiem.

Każdej nocy przed snem wcieraj kilka kropli czystego oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia w skórę wokół oczu. Im dłużej pozostaje na skórze, tym lepsze wyniki daje co sprawia, że ​​noc jest idealna do tego.

Olej rycynowy

Jest niezwykle skuteczny w zmiękczaniu skóry i zmniejszaniu wyglądu kurzych łapek, zmarszczek i drobnych linii. Podobnie jak olej kokosowy najlepiej pozostawić go na noc.

Po prostu delikatnie wmasuj kilka kropli oleju rycynowego w skórę wokół oczu przed pójściem spać. Zmyj to rano. Powtarzaj zabieg regularnie.

Alternatywnie możesz zmieszać jedną łyżeczkę oleju rycynowego z taką samą ilością oleju sezamowego i nakładać na kurze łapki każdego wieczoru przed snem.

Zobacz Też: