HomeUrodaJak zatrzymać wypadanie włosów?...

Jak zatrzymać wypadanie włosów? Spraw by rosły szybciej i silniejsze!

Przedwczesne wypadanie włosów jest obecnie bardzo częstym problemem i zaczyna mieć wpływ na wiele młodych ludzi, zarówno mężczyzn jak i kobiety. 

Zwykle wiąże się to z nadmiernym stresem, ciążą, menopauzą i utratą wagi, ale istnieje wiele innych czynników, które mogą odgrywać ważną rolę w tym niechcianym procesie.

Twoje ciało reaguje na stresujące sytuacje, które mu towarzyszą, a jego reakcja często objawia się utratą włosów, co jest całkowicie normalne, ale stres może również powodować brak równowagi hormonalnej i prowadzić do nadmiernego wypadania włosów.

Ten problem może prowadzić do problemów z poczuciem własnej wartości i sprawić, że poczujesz się niepewnie. Możesz również wydać tysiące złotych na produkty do włosów i zabiegi, które często nie spełniają Twoich oczekiwań.

To, co musisz zrobić, jeśli masz do czynienia z tym problemem to zapomnieć o komercyjnych produktach do pielęgnacji włosów i zwrócić się do natury. Przedstawiamy Wam lekarstwo na prawie wszystkie choroby i schorzenia i może pomóc również w wypadaniu włosów.

Najlepszym naturalnym lekiem na wypadanie włosów są liście guawy. Skutecznie powstrzymują wypadanie włosów i stymulują wzrost nowych włosów. Liście guawy są bogate w witaminę B, która jest niezbędna dla zdrowych i szybko rosnących włosów. Nie tylko pobudzają wzrost włosów, ale mogą również wzmacniać mieszki włosowe i korzenie.

Sprawdź to ➡ ➡  Ten naturalny przepis sprawi, że niechciany wąsik zniknie na zawsze

Składniki:

  • litr wody
  • garść liści guawy

Przygotowanie:

Wlej jeden litr wody do garnka i dodaj garść liści guawy. Podgrzej i poczekać, aż mieszanina zacznie wrzeć. Gotuj na małym ogniu przez około 20 minut.

Następnie odstaw mieszaninę na bok i pozwól jej ostygnąć, abyś mógł z niej korzystać. Masuj skórę głowy miksturą i pozostaw ją na kilka godzin przed zmyciem.

Metoda ta będzie bardziej skuteczna, jeśli zrobisz to przed pójściem spać i zostawisz maseczkę na noc. Zakryj włosy czepkiem, aby nie pobrudzić poduszek. Zmyj maseczkę zaraz po przebudzeniu.


ZOBACZ TAKŻE