Zmarszczki wokół oczu znikają bez operacji plastycznej: wystarczą Ci tylko 2 minuty dziennie

Nadal czujemy się młodzi jak zawsze, ale drobne zmarszczki wokół oczu nadal wskazują, że lata nieubłaganie mijają. Nic więc dziwnego, że to one zwykle pojawiają się jako pierwsze, skóra wokół oczu jest na tyle delikatna, że ​​najbardziej narażona jest na działanie środowiska i naszych warunków wewnętrznych.

Nie możemy zatrzymać czasu, więc (przynajmniej większość z nas) musimy po prostu zaakceptować fakt, że nie zawsze będziemy wyglądać tak, jak mając dwadzieścia kilka lat. Zawsze jednak będziemy się starać wyglądać dobrze, młodo i świeżo, a zmarszczki wokół oczu nie za bardzo w tym pomagają. Zacznijmy więc walkę i wcale nie jest wykluczone, że ostatecznie zwycięstwo będzie nasze.

Niektóre możliwości radzenia sobie ze zmarszczkami wokół oczu pokazano także w filmie YouTube na kanale Face Yoga Expert:

Przede wszystkim profilaktyka

Nie będzie nowością, gdy przypomnimy Państwu, jak ważna jest w tym zakresie profilaktyka. Jeśli chcemy uniknąć wczesnego pojawienia się zmarszczek, nie możemy zapomnieć o momentach, które przyczyniają się do ich powstania. Na promieniowanie słoneczne trudno wpływać, z drugiej strony na rynku dostępnych jest dziś mnóstwo produktów z filtrem SPF, które sobie z tym poradzą. Ważne jest, aby stosować taki krem ​​nawet w miesiącach zimowych.

Złe nawyki

Inną przyczyną, która prowadzi do pojawienia się zmarszczek, jest zły tryb życia i złe nawyki, takie jak palenie czy nadmierne spożywanie alkoholu. Nawet bez tego niestety większość z nas żyje w środowisku skażonym wieloma szkodliwymi substancjami, dlatego powinniśmy unikać ich dobrowolnego spożycia i dalszego obciążania organizmu.

Do tego dochodzą często nieświadome grymasy, które powtarzamy w kółko, obciążając skórę wokół oczu bardziej, niż jest ona w stanie wytrzymać. Jeśli uda nam się wyeliminować lub przynajmniej złagodzić te przyczyny, będziemy mogli cieszyć się świeżą skórą aż do względnej starości.

Na operację plastyczną zawsze jest wystarczająco dużo czasu

Co jednak zrobić, jeśli na twarzy pojawiła się już zmarszczka? Możliwości jest wiele, jednak zanim udamy się do chirurga plastycznego, warto wypróbować domowe metody, które wiele kobiet wypróbowało i stwierdziło, że naprawdę działają.

Joga twarzy – jest skomplikowana, ale skuteczna

Czy słyszałeś kiedyś o jodze twarzy? Joga twarzy to stosunkowo złożona metoda ćwiczeń, masażu i relaksu, która według jej zwolenników może nie tylko wywołać uspokojenie i złagodzić stres, ale także dosłownie odmłodzić skórę i nadać jej młodzieńczy i promienny blask.

Łatwa i skuteczna gimnastyka twarzy

Ale prawdą jest, że joga twarzy nie jest całkowicie łatwa i będzie wymagała więcej czasu i treningu. Jak moglibyśmy jeszcze szybciej pracować nad dobrym wynikiem? Jeśli teraz skupimy się wyłącznie na zmarszczkach wokół oczu, możemy zastosować tzw. gimnastykę twarzy. Nie jest to nic skomplikowanego, a efekt przyjdzie dość szybko.

Ćwiczenia, przy których się nie spocisz

W tym przypadku ćwiczenia będą przedstawiać jedynie ruchy oczu. Podczas gdy przytrzymujemy czoło dłońmi, będziemy następnie poruszać oczami, patrząc naprzemiennie w prawo i w lewo.

Powtórzymy ten ruch co najmniej dziesięć razy, zanim przejdziemy do zmiany kierunku, tym razem będzie to spojrzenie w górę i w dół, a na koniec wybierzemy ruch ukośny – czyli od prawego górnego do lewego dolnego rogu i na koniec w odwrotnych kierunkach. Jak w przypadku każdego ćwiczenia, ważne jest, aby wzmacniać ruchy i nie oszukiwać.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: