Zniszczone włosy ożyją z nieznaną siłą. Nasze babcie używały wywaru z liści laurowych

Wiele osób nie wie, jak prawidłowo dbać o swoje włosy, przez co bardzo często ulegają one uszkodzeniu. Jednak stres, genetyka lub brak składników odżywczych mogą mieć również na nie negatywne konsekwencje. Przywróć włosom utracony blask, siłę i gęstość za pomocą zwykłych kuchennych przypraw. To jest łatwe!

Zła kondycja włosów nie wpływa dobrze na ogólny wygląd, a często może optycznie nasz postarzać. Istnieje jednak proste i naturalne rozwiązanie, dzięki któremu odzyskasz piękne włosy. Wystarczy udać się do kuchni i przygotować herbatę z liści laurowych. Ten wywar przewyższa nawet drogie preparaty chemiczne!

Dobroczynne substancje z liścia laurowego

Liść laurowy jest najczęściej używany do przygotowywania potraw, aby nadać mu typowy smak. Ale czy wiesz, że przyprawa ta zawiera między innymi dużą ilość substancji prozdrowotnych? Jest bogaty głównie w witaminy B i C, przeciwutleniacze i minerały, zwłaszcza wapń, magnez i potas. Dlaczego te substancje są ważne dla naszych włosów?

Pozytywny wpływ na włosy

Witaminy i minerały zawarte w liściu laurowym wzmacniają włosy i nadają im elastyczność, rozwiązując w ten sposób bardzo powszechny problem łamliwości włosów. Jednocześnie wspomagają ich wzrost, co pięknie odbija się na ogólnej gęstości. Liść laurowy ma również właściwości antybakteryjne, które skutecznie zwalczają łupież, ponieważ zmniejszają swędzenie i stany zapalne skóry głowy.

Spowolnienie pojawiania się siwych włosów

Przeciwutleniacze zawarte w liściu laurowym odgrywają bardzo ważną rolę, szczególnie w przypadku włosów osób starszych. Pozytywnie wpływają na proces siwienia, który mogą spowolnić. Przeciwutleniacze chronią włosy przed wolnymi rodnikami, które są odpowiedzialne za uszkodzenie komórek wytwarzających pigment. Te osłabione komórki nie spełniają wówczas prawidłowo swojej funkcji, dlatego pojawiają się siwe włosy.

Przygotowanie wywaru

Wykonanie serum do włosów jest bardzo proste i zajmuje tylko kilka minut. Przygotuj 8-10 liści laurowych, rozgnieć je i zalej litrem wrzącej wody. Następnie należy je moczyć, aż woda ostygnie. W tym czasie wszystkie substancje aktywne przedostają się z liścia laurowego bezpośrednio do wody. Na koniec wystarczy przecedzić przez sitko i przelać do butelki lub atomizera.

Prawidłowe stosowanie serum

Po umyciu włosów szamponem osusz je delikatnie ręcznikiem i nałóż na nie przygotowane serum do włosów z liści laurowych. Następnie za pomocą rąk upewnij się, że wywar dotarł naprawdę wszędzie, nawet do skóry głowy. Po 15-20 minutach spłucz włosy wodą.

Liść laurowy nie tylko zapewnia odpowiednie odżywienie włosów, ale także świetnie sprawdza się jako odżywka. Dla lepszych efektów stosuj wywar z liścia laurowego 1-2 razy w tygodniu.