Strona głównaUrodaZobacz co trzeba zrobić, aby paznokcie rosły szybciej i się nie łamały

Zobacz co trzeba zrobić, aby paznokcie rosły szybciej i się nie łamały

Paznokcie są bardzo często wizytówką kobiety. Jednak zdarza się bardzo często, że rosną one bardzo powoli, a kiedy w końcu dorosną, są bardzo kruche, więc w krótkim czasie się łamią.

To ze względu na genetykę, ale istnieją naturalne środki, które pomogą Ci przyśpieszyć ich wzrost i spowodują, że tak szybko nie będą się łamać.

Co trzeba zrobić, żeby paznokcie rosły szybciej

Czosnek

Czosnek jest jednym z domowych środków, który w krótkim czasie sprawi, że nasze paznokcie zaczną szybciej rosnąć i będą mniej łamliwe. Jednym z najprostszych sposobów jest rozgniecenie 2 ząbków czosnku i umieszczenie powstałej pasty na paznokciach na dziesięć minut, zabieg wykonuj przez 7 dni.

Można również pocierać czosnkiem paznokcie lub umieścić sok z czosnku w lakierze do paznokci (odstawić na tydzień i zastosować go jako bazę).

Inną opcją jest zgnieść ząbek czosnku i umieścić go w filiżance wrzątku, gdy mieszanina ostygnie, dodaj łyżkę soku z cytryny, dobrze wymieszaj i moczy w tym preparacie paznokcie.

Sok z ogórka

Za pomocą sokowirówki uzyskaj sok z połowy obranego ogórka i zanurz paznokcie w nim przez 20 minut,zabieg wykonuj co tydzień.

Skrzyp

Skrzyp jest rośliną leczniczą, której  właściwości, przyśpieszają wzrost paznokci i sprawiają, że są one zawsze mocne i elastyczne. Przygotuj napar ze skrzypu, ostudź i zanurzyć paznokcie na 15 minut. Można powtarzać tę procedurę kilka razy w tygodniu w celu uzyskania najlepszych wyników.

Zobacz Też: