Imbir:wspomaga proces odchudzania, korzyści zdrowotne i skutki uboczne

Imbir jest jedną z najstarszych przypraw znanych z jej zalet zdrowotnych, które obejmują jej zdolność do poprawy zdrowia kości, wzmocnienia układu odpornościowego i zwiększenia apetytu.

Pomaga zapobiegać różnym typom raka, poprawiać warunki oddechowe, wspomagać trawienie, eliminować objawy zapalenia stawów i redukować nadmiar gazu. Jest także korzystny do zwiększania aktywności seksualnej i łagodzenia bólu związanego z zaburzeniami miesiączkowania, nudnościami i grypą.

Kilka słów na temat imbiru

Imbir to roślina kwitnąca, której korzeń lub kłącze są używane jako przyprawa. Jest najczęściej używany w słodyczach i napojach alkoholowych, takich jak piwo imbirowe i wino. Dziś imbir znajduje się na liście ogólnie bezpiecznych żywności FDA i jest często używany do maskowania smaku gorzkich leków, takich jak syropy na kaszel.

Imbir korzyści Zdrowotne

Poprawia zdrowie kości

Imbir jest znany z poprawy zdrowia kości i złagodzenia bólu stawów. Posiada szereg unikalnych związków organicznych, zwanych gingerolami, które mają silne właściwości przeciwzapalne. Stanowi zarówno środek zapobiegawczy, jak i leczniczy.

Biegunka

Imbir był używany od czasów starożytnych do leczenia biegunki, ponieważ zapobiega skurczom żołądka i gazom, które przyczyniają się do wystąpienia biegunki. W Chinach proszek imbirowy jest podawany osobom cierpiącym na biegunkę.

Usuwa nadmiar gazów

Zbyt dużo gazu zgromadzonego w twoim systemie może iść w górę i wywierać nacisk na delikatne narządy w tułowiu. Imbir działa jak środek wiatropędny, który w zdrowy sposób usuwa gazy, a także zapobiega ponownemu gromadzeniu się dodatkowego gazu.

Pomoc w trawieniu

imbir

Odkryto, że imbir jest czynnikiem ułatwiającym proces trawienny. Podwyższony poziom cukru po posiłku może spowodować, że żołądek zmniejszy naturalną szybkość opróżniania jego zawartości. Pomaga regulować wysoki poziom cukru, utrzymując w ten sposób regularny rytm. Ma wiele związków, które poprawiają wchłanianie składników odżywczych i minerałów z jedzenia, które jemy.

Zapobiega rakowi

Związki organiczne, takie jak gingerole pomagają w zapobieganiu raka. Mają właściwości przeciwzapalne, które pomagają zapobiegać rakotwórczości w okrężnicy, co może prowadzić do raka jelita grubego. Niedawne badania również połączyły te gingerole z apoptozą w komórkach raka jajnika, tym samym redukując nowotwory i wzrost komórek nowotworowych, nie uszkadzając zdrowych komórek wokół nich.

Oczyszcza i dezynfekuje

Imbir jest dobry w promowaniu pocenia się. Pocenie oczyszcza pory i pozwala organizmowi wyeliminować toksyny. Badania wykazały również, że pot zawiera związek zwalczający zarazki, zwany dermcydyną.

Zapobiega skurczom menstruacyjnym

Imbir pomaga zmniejszyć poziom prostaglandyn w organizmie, dlatego pomaga w łagodzeniu skurczów. Naukowcy uważają, że wysoki poziom prostaglandyn przyczynia się do zwiększenia skurczów menstruacyjnych.

Zmniejsza nudności

Imbir pomaga w leczenia nudności związanych z ciążą, chorobą lokomocyjną i chemioterapią. Jego szybkie wchłanianie i szybka regulacja funkcji organizmu leczy nudności bez skutków ubocznych nowoczesnych leków.

Skutki uboczne i bezpieczeństwo

imbir

Imbir jest najbezpieczniejszy, gdy jest przyjmowany doustnie. U niektórych osób mogą występować łagodne objawy niepożądane, w tym zgaga, biegunka i ogólny dyskomfort w żołądku. Niektóre kobiety zgłaszały dodatkowe krwawienie miesiączkowe podczas przyjmowania imbiru.

Specjalne środki ostrożności

Ciąża: Używanie imbiru podczas ciąży jest kontrowersyjne. Istnieje obawa, że ​​imbir może wpływać na płodowe hormony płciowe lub zwiększać ryzyko urodzenia martwego dziecka.

Karmienie piersią: Brak wystarczających informacji o bezpieczeństwie przyjmowania imbiru, jeśli pacjentka karmi piersią. Najlepiej unikaj używania go w tym okresie.

Zaburzenia krwawienia: Przyjmowanie imbiru może zwiększyć ryzyko krwawienia.

Cukrzyca: Imbir może zwiększyć poziom insuliny i / lub obniżyć stężenie cukru we krwi. W rezultacie Twoje leki przeciwcukrzycowe mogą wymagać korekty.

Choroby serca: Wysokie dawki imbiru mogą pogarszać niektóre choroby serca.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Pozbądź się grzybicy naturalnie z niewielką ilością tego olejku

Grzybica niezależnie od płci może pojawić się zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, ale co najważniejsze musi być ona jak najszybciej leczona, gdyż może...

Jadła ogórka każdego dnia, a potem wszyscy zauważyli, że się zmieniła. Oto co się stało!

Ogórki mogą być jednymi z najbardziej korzystnych warzyw znanych człowiekowi, bogatych w składniki odżywcze, które chronią przed wieloma chorobami, w tym nowotworami. Oprócz licznych korzyści...

Ocet jabłkowy na rwę kulszową. Usuń ból w 10 minut.

Rwa kulszowa charakteryzuje się dość intensywnym i irytującym bólem, a nawet może mieć wpływ na warunki życia chorego. Dobrą wiadomością jest to, że dzisiaj przedstawiamy Wam skuteczną naturalną metodę...

Ten naturalny domowy antybiotyk może pomóc w zapobieganiu infekcjom

Antybiotyk to lek, który pomaga hamować i niszczyć zarazki atakujące twoje ciało. Od czasu ich odkrycia antybiotyki stały się niezbędne w praktyce medycznej.Dziś pozostają jednym...

Znaki ostrzegawcze, które wskazują, że ciało jest przeładowane toksynami

Toksyny są wszędzie wokół nas - w powietrzu, którym oddychamy, w jedzeniu, które spożywamy, produktach do pielęgnacji ciała, których używamy. Mówiąc dokładniej toksyny przedostają się...

Sztuczki, dzięki którym Twoje włosy będą rosnąć szybciej

Każdy chciałby, aby jego włosy wyglądały świetnie i były zadbane. Czasami jednak zauważasz, że wyglądają one na bardziej stonowane, słabsze, a nawet to, że prawie...