,

10 korzyści zdrowotnych octu jabłkowego

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Jedno jabłko dziennie nie dopuszcza do ciebie lekarza, podobnie jak dzienna dawka octu jabłkowego. Ocet jabłkowy to rodzaj octu wytwarzanego z jabłek o charakterystycznym bursztynowym kolorze.

Przez stulecia ocet jabłkowy był używany do wielu celów: robienia pikli, zabijania chwastów, mycia ekspresów do kawy, polerowania zbroi i sosów do sałatek. Ocet jabłkowy to również jeden z najpopularniejszych składników w kuchni, oferujący wiele naturalnych korzyści zdrowotnych.

Jest bogaty w minerały, takie jak potas, fosfor, wapń, magnez i miedź, a także witaminy A, B1, B2, B6, C i E, bioflawonoidy i pektyny. Co więcej, ze względu na zawartość kwasu octowego ocet jabłkowy pomaga organizmowi wchłonąć niezbędne składniki mineralne z pożywienia.

Oto 10 najlepszych korzyści zdrowotnych octu jabłkowego. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj ekologicznego, surowego i niefiltrowanego octu jabłkowego.

1. Kontroluje poziom cukru we krwi

Twoje ciało wytwarza insulinę, aby kontrolować poziom cukru we krwi. Antiglikemiczne działanie octu jabłkowego pomaga poprawić wrażliwość na insulinę.

Osoby cierpiące na insulinooporność powinny przyjmować ocet jabłkowy przy każdym posiłku. Wymieszaj jedną łyżeczkę octu jabłkowego z jedną szklanką przefiltrowanej wody.

Pij to trzy razy dziennie, aby poprawić trawienie, co z kolei wydłuża czas, w którym organizm musi przetwarzać nowe cukry i utrzymuje poziom cukru we krwi bardziej stabilny.

2. Białe Zęby

Jeśli jesteś zakłopotany, ponieważ masz żółte zęby, ocet jabłkowy jest tanim i prostym sposobem na przywrócenie naturalnego perłowego połysku zębów. Ocet jabłkowy pomaga usuwać plamy i zabijać bakterie w jamie ustnej i dziąsłach.

Wszystko, co musisz zrobić, to codziennie rano wypłukać jamę ustną octem jabłkowy, a potem umyć zęby jak zwykle. Regularne spożywanie jabłek pomaga również, ponieważ chrupiące owoce szorują zęby jak szczoteczka do zębów.

3. Usuwa zaparcia

Ocet jabłkowy zawiera pektynę, rozpuszczalny w wodzie błonnik, który wspomaga wypróżnienia. To sprawia, że ​​jest to wspaniałe naturalne leczenie zaparć.

Dodaj dwie łyżki octu jabłkowego do szklanki wody i pij trzy razy dziennie. Do miksu można dodać sok jabłkowy lub winogronowy, aby był bardziej smaczny.

4. Promuje utratę wagi

Regularne spożywanie surowego, niefiltrowanego octu jabłkowego może również promować utratę wagi. Ocet jabłkowy jest dobrym źródłem kwasu octowego.

Badania wykazały, że osoby otyłe, które codziennie spożywały ocet jabłkowy przez 12 tygodni, odczuły znaczny spadek masy ciała, tłuszczu w jamie brzusznej, obwodzie talii i trójglicerydów. Kwas octowy pomaga również zapobiegać gromadzeniu się tkanki tłuszczowej i niektórych tłuszczów wątrobowych.

POLUB NAS NA FACEBOOKU