10 mało znanych powodów, aby jeść figi każdego dnia

Figa pochodzi z zachodniej Azji i Bliskiego Wschodu. Słynie z pysznego i niepowtarzalnego smaku i tekstury. To delikatność i słodycz fig sprawiają, że są ulubionym owocem wielu ludzi. Suszone figi są dostępne przez cały rok i można je spożywać z orzechami, miodem, a nawet z mlekiem.

Figi zapewniają ciału wiele niesamowitych korzyści zdrowotnych, niektóre z nich obejmują:

1. Leczy cukrzycę typu 2

Wysoki poziom potasu reguluje produkcję insuliny w organizmie człowieka. Mieszanka nasion figi i łyżeczka miodu to silne połączenie w przypadku cukrzycy. Tylko przez tydzień ta mieszanka zapewni doskonałe wyniki. Ponadto herbata z liści jest silnym lekarstwem na cukrzycę.

2. Równoważy układ trawienny

Oprócz pysznego smaku jest to silny środek przeczyszczający, który leczy wiele problemów trawiennych. Właściwości probiotyczne fig zwiększają liczbę dobrych bakterii w żołądku.

Ponadto obfitość celulozy i błonnika złagodzi zaparcia i inne problemy trawienne. Wystarczy namoczyć 2-3 figi w szklance wody i pozostawić na noc. Następnego ranka spożyj to wraz z miodem, aby uzyskać najlepsze wyniki.

3. Zwalcza nieprzyjemny oddech i wrzody

Zjedz świeże liście figi, a następnie płucz gardło wodą, aby odświeżyć oddech. Połączenie mleka i sproszkowanej figi skutecznie wyleczy wrzód w jamie ustnej.

Sprawdź to ➡ ➡  Oczyść swoje tętnice za pomocą tych 3 niesamowitych składników

4. Usuwa kamienie nerkowe

Kamieni nerkowych nie można usunąć tylko przez operację. Figi to zdrowy i naturalny sposób na usunięcie bolesnych kamieni nerkowych. Pozbycie się ich zajmie Ci tylko miesiąc. Musisz tylko zagotować około 6 fig i codziennie pić wodę.

5. Rozwiąż problemy z oddychaniem

Figi obfitują w białka, witaminy, minerały i inne właściwości odżywcze, które są niezbędne do nawodnienia układu oddechowego. Mogą pomóc w leczeniu kaszlu i innych trudności w oddychaniu. Wystarczy namoczyć kilka fig w wodzie i spożywać je, aby zapobiec astmie i problemom z oddychaniem, a także osłabieniu i zmęczeniu.

6. Leczenie niedokrwistości

Według wielu badań figi zwiększają stężenie hemoglobiny, białych krwinek i liczby płytek we krwi. Wynika to z obecności żelaza i innych składników odżywczych, które są ważne dla tworzenia się komórek krwi.

7. Rozwiąż problemy z zębami i dziąsłami

To figowe związki fenolowe niszczą bakterie w jamie ustnej. Flawonoidy mają właściwości antybakteryjne, które zwalczają szkodliwe zarazki. Tak więc figi są silnymi naturalnymi lekami, które leczą dziąsła i zęby.

8. Rozwiąż przyrost masy ciała

Dietetycy zalecają spożywanie fig w przypadkach, gdy chcesz stracić lub przytyć. Zdrowe właściwości fig mogą przyspieszyć proces odchudzania, ale spożywane ich z miodem, mlekiem lub orzechami mogą pomóc w przybieraniu na wadze. Ze względu na wysoką zawartość cukru osoby, które mają tendencję do odchudzania, powinny spożywać tylko 2-3 figi dziennie.

Sprawdź to ➡ ➡  Pozbądź się problemów z ciśnieniem krwi, oczyść tętnice

9. Leczą niepłodność

Jest to znane lekarstwo na bezpłodność stosowane od wieków. Właściwości odżywcze fig równoważą hormony oraz poprawiają energię i wytrzymałość. W tym celu mocz figi w mleku przez noc i spożywaj je następnego dnia. Regularne spożywanie zapewni najlepsze wyniki.

10. Leczą choroby skóry

Z powodu obfitości enzymów figi usuwają cienie i zmarszczki. Są również bogate w witaminę C, ważną dla naprawy martwych komórek i zanieczyszczeń skóry. Jeśli regularnie spożywasz figi będziesz miał błyszczącą, nieskazitelną skórę.

Te 10 powodów z pewnością pomoże ci leczyć różne choroby i poprawi ogólny stan zdrowia twojego ciała.


ZOBACZ TAKŻE