Strona głównaZdrowie10 najlepszych korzyści zdrowotnych z siemienia lnianego

10 najlepszych korzyści zdrowotnych z siemienia lnianego

Siemię lniane jest jednym z najstarszych pokarmów spożywanych przez ludzi. Obecnie siemię lniane stosuje się we wszystkich rodzajach żywności od krakersów, przez ciastka, płatki owsiane po koktajle owocowe.

Jego orzechowy smak i aromat są lubiane przez wielu. Kolejną przyczyną popularności jest wartość odżywcza, która zapewnia wiele korzyści zdrowotnych.

- Advertisement -

Najważniejsze składniki pokarmowe siemienia to kwasy tłuszczowe omega-3 i lignany.

Dodatkowo siemię lniane zawiera rozpuszczalny i nierozpuszczalny błonnik wraz z witaminą B1, białkiem, miedzią, manganem, magnezem, fosforem, cynkiem i selenem.

Siemię lniane jest również bezglutenowe, więc jest cenną alternatywą, jeśli jesteś uczulony na pszenicę lub cierpisz na celiakię.

Siemię lniane ma dwie podstawowe odmiany – brązową i żółtą lub złotą. Jest łatwo dostępne na rynku w postaci ziaren, mielonej, olejowej lub suplementowej. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem przed podjęciem suplementów lnu.

Oto 10 najważniejszych korzyści zdrowotnych z nasion lnu.

1. Chroni przed chorobami serca

Siemię lniane zawiera wiele zdrowych dla serca składników odżywczych, które mogą powstrzymać wiele chorób serca. Jest bogate w jednonienasycone i wielonienasycone kwasy tłuszczowe, w tym kwasy tłuszczowe omega-3, które są ważne, aby utrzymać serce w optymalnym stanie zdrowia.

Dowody wskazują, że ludzie, którzy spożywają dietę bogatą w kwas alfa-linolenowy (kwas tłuszczowy omega-3) mają mniejszą szansę na śmiertelny atak serca.

Ponadto siemię lniane pomaga zmniejszyć ryzyko chorób serca i udaru mózgu, zmniejszając odkładanie się płytki w tętnicach oraz stan zapalny, o którym wiadomo, że sprzyja twardnieniu tętnic.

Możesz włączyć mielone siemię lniane do diety, aby uzyskać zdrowsze serce.

2. Łagodzi objawy menopauzy


Badanie z 2013 r. wykazało, że siemię lniane może być bardzo skuteczne u kobiet w okresie menopauzy w zwalczaniu objawów menopauzy. Lignany w siemieniu lnianym mają właściwości estrogenowe, które mogą pomóc zmniejszyć uderzenia gorąca, zaburzenia nastroju i suchość pochwy.

Centrum medyczne University of Maryland sugeruje, aby kobiety przyjmowały 1 łyżkę stołową zmielonego siemienia lnianego 2 lub 3 razy dziennie w celu leczenia objawów menopauzy. Może nawet pomóc miesiączkującym kobietom utrzymać regularny cykl i promować płodność.

3. Obniża poziom złego cholesteroluRegularne spożywanie nasion lnu może pomóc złagodzić zły cholesterol w organizmie. Badanie z 2010 roku opublikowane w badaniu Nutrition Research wykazało, że spożywanie 100 mg siemienia na dobę skutecznie zmniejsza poziom cholesterolu we krwi, a także zmniejsza ryzyko chorób wątroby u mężczyzn z umiarkowanie wysokim poziomem cholesterolu.

Kilka flawonoidów w nasionach lnu pomaga obniżyć poziom lipoprotein o małej gęstości (LDL) „złego” cholesterolu, a także może zmniejszyć ryzyko chorób serca. Siemię lniane zawiera również błonnik rozpuszczalny, który pomaga zapobiegać wchłanianiu cholesterolu w organizmie.

Spożywaj od 2 do 4 łyżek stołowych zmielonego siemienia lnianego dziennie, aby obniżyć poziom LDL.

4. Promuje utratę wagi

Trzy główne składniki wspomagające odchudzanie to niezbędne kwasy tłuszczowe omega-3, błonnik i lignany. Zdrowy tłuszcz i błonnik pomagają tłumić apetyt i pomagają w utrzymaniu satysfakcji i energii przez dłuższy czas. Plus siemię lniane ma witaminy z grupy B, potas, magnez i cynk, które są niezbędne w utracie wagi.

5. Zmniejsza ryzyko raka

Badania poparte przez Amerykański Instytut Badań nad Rakiem wskazują na związek między nasionami lnu i zmniejszeniem ryzyka zachorowania na raka. Początkowo stwierdzono, że siemię lniane jest skuteczne w walce z rakiem piersi , ale obecnie badania wykazały, że jest ono również skuteczne w zwalczaniu raka gruczołu krokowego, jajnika i okrężnicy.

Wysokie poziomy lignanów znalezionych w nasionach lnu chronią przed rakiem piersi poprzez blokowanie enzymów zaangażowanych w metabolizm hormonów i odpowiedzialnych za wzrost i rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych. Dodatkowo zarówno mielone siemię lniane, jak i olej lniany są bogate w kwas alfa-linolenowy, kwas omega-3, który jest korzystny w walce z rakiem.

Możesz dodać mielone siemię lniane do jogurtu lub smoothie. Dodać olej lniany do sosów sałatkowych i wypieków.

6. Stabilizuje poziom cukru we krwi

Dzienne spożycie siemienia może poprawić poziom cukru we krwi u osób z cukrzycą typu 2. Badanie z 2007 roku opublikowane w Public Library of Science One odkryło, że ludzie, którzy spożywali suplementy lignanowe pochodzące z lnu przez 12 tygodni mieli niższy poziom cukru we krwi.

Dodatkowo siemię lniane ma kwas alfa-linolenowy, a także białko i błonnik, które są ważne dla kontrolowania wysokiego poziomu cukru we krwi. Utrzymywanie prawidłowego poziomu cukru we krwi może również zapobiegać powikłaniom, takim jak niewydolność nerek i zmniejszać ryzyko chorób serca.

Możesz skonsultować się z lekarzem i wziąć siemię lniane wraz z lekami kontrolującymi cukrzycę. Monitoruj poziom cukru we krwi, aby uniknąć ryzyka hipoglikemii lub niskiego poziomu cukru we krwi.

7. Poprawia zdrowie układu trawiennego

Siemię lniane jest bogate w błonnik, który jest niezbędny dla zdrowego układu trawiennego. Może pomóc w płynnym przejściu pokarmu przez jelita, a nawet poprawić wchłanianie składników pokarmowych przez jelita. Kwasy tłuszczowe omega-3 w siemieniu lnianym również chronią podszewkę przewodu pokarmowego i pomagają utrzymać zdrowie przewodu pokarmowego.

Dodatkowo siemię lniane i olej lniany działają jako naturalne środki przeczyszczające i mogą złagodzić zaparcia. Jednakże, gdy spożywa się mielone siemię lniane należy również wypić dużą ilość wody, bo może to powodować działania niepożądane.

Uwaga: Osoby cierpiące na biegunkę i przewlekłe zaburzenia trawienia, takie jak zespół jelita drażliwego, choroba Leśniowskiego-Crohna lub zapalenie uchyłka powinny unikać nasion lnu ze względu na działanie przeczyszczające.

8. Pomoc w detoksykacji

Głównym celem detoksykacji organizmu jest eliminacja szkodliwych toksyn, cholesterolu i innych produktów przemiany materii przetworzonych przez wątrobę. Siemię lniane zawiera rozpuszczalny i nierozpuszczalny błonnik, który jest bardzo skuteczny w wypłukiwaniu toksyn z przewodu pokarmowego.

Dodatkowo siemię lniane zawiera niezbędne kwasy tłuszczowe, szczególnie kwasy tłuszczowe omega-3, które są niezbędne dla wielu funkcji oczyszczających i utrzymania zdrowego układu odpornościowego.

Kiedy organizm jest wolny od toksyn istnieje mniejsza szansa cierpienia na chroniczne zmęczenie, osłabienie, zapalenie i przekrwienie.

9. Rozwiązuje problemy z włosami

Siemię lniane jest bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, które odżywiają mieszki włosowe, aby były silne i zdrowe. Witamina E w siemieniu zapewnia pożywienie korzeniom włosów i skórze głowy oraz pomaga w leczeniu wypadania włosów i zapobiegania łysieniu . W rzeczywistości może nawet pomóc ludziom odzyskać utracone włosy.

10. Sprawia, że ​​skóra jest zdrowa

Zdrowe tłuszcze i witaminy z grupy B są korzystne dla skóry. Siemię lniane może pomóc zmniejszyć suchość i łuszczenie się oraz poprawić objawy trądziku różowatego, egzemy, alergii skórnych i oparzeń słonecznych.

Ponieważ siemię lniane ma właściwości przeciwzapalne może zminimalizować podrażnienie skóry, wysypkę, zapalenie tkanek i zaczerwienienie. Ponadto kwasy tłuszczowe omega-3 w siemieniu lnianym pomagają utrzymać nawilżoną i gładką skórę, może też przyspieszyć gojenie ran skóry.

Wymieszaj olej lniany z kilkoma kroplami olejku eterycznego i użyj go jako naturalnego balsamu do skóry. Ponadto codziennie spożywaj siemię lniane dla zdrowszej i młodszej skóry.

Środki ostrożności

  • Kobiety w ciąży i ewentualnie matki karmiące piersią powinny unikać przyjmowania zmielonego siemienia lub suplementów lnu.
  • Osoby przyjmujące leki rozrzedzające krew powinny skonsultować się z lekarzem przed spożyciem nasion lnu w celach zdrowotnych, ponieważ może to zwiększyć ryzyko krwawienia.
  • Podczas stosowania wraz z lekami przeciwcukrzycowymi w celu ustabilizowania poziomu cukru we krwi należy monitorować poziom cukru we krwi.
  • Biorąc siemię lniane w celach zdrowotnych upewnij się, że pijesz dużo wody w przeciwnym razie może powodować działania niepożądane ze strony przewodu pokarmowego.
  • Nie należy zażywać dużych ilości nasion lnu, ponieważ może to powodować niedrożność jelit.

Jak usunąć toksyny z ciała przez stopy

Toksyny mogą powodować wiele uszkodzeń narządów, zwłaszcza jeśli gromadzą się w szybki czasie w organizmie.  Detoksykacja przez stopy może pomóc w łatwym i skutecznym eliminowaniu toksyn bez...

Tylko jedna szklanka tego napoju cudem oczyści naczynia krwionośne

Jednym z najczęstszych schorzeń w tej epoce nowożytnej jest miażdżyca, poważny, zagrażający życiu stan, który po pierwsze charakteryzuje się poprzez odkładanie się płytki w...

Pij sok z selera, ponieważ ma właściwości przeciwnowotworowe.

Rak jest chorobą zagrażającą życiu, która może być trudna do leczenia. Na całym świecie rak jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów po chorobach układu krążenia...

1 łyżeczka tej mikstury pozwoli Ci szybko zasnąć

Czy masz trudności z zasypianiem i budzisz się w środku nocy? Chroniczny brak snu zwiększa ryzyko przewlekłych problemów zdrowotnych, w tym nadciśnienia tętniczego, chorób serca i...

Anemia: przyczyny, objawy i leczenie

Anemia (niedokrwistość) występuje, gdy liczba zdrowych krwinek czerwonych w organizmie jest zbyt niska. Czerwone krwinki przenoszą tlen do wszystkich tkanek, więc niska liczba czerwonych...

5 powodów, dlaczego warto pić herbatę imbirową i jak ją przygotować

Pewnie nie jedna osoba zna pozytywne korzyści spożywania imbiru, my chcemy Wam przekazać te najważniejsze i dodatkowo dodajemy przepis na bardzo smaczną herbatę imbirową. 1.Przciwzapalne Przewlekłe...

4 powody, dlaczego należy nakładać olejki eteryczne na podeszwy stóp

Wiele osób nakłada olejki eteryczne na podeszwy stóp. Stało się to popularnym nawykiem i jest często stosowane w połączeniu z refleksologią stóp. Istnieje 4 ważne...

Najlepszy środek przeczyszczający, zjedz to, opróżnij swoje jelita

Zaparcia mogą być spowodowane brakiem ruchu, stresem, wiekiem, przyjmowanymi lekami, zbyt małą ilością błonnika i wody w diecie, ale mogą być również efektem ubocznym...

Hemoroidy: objawy, przyczyny i leczenie

Czym są hemoroidy Hemoroidy (żylaki odbytu) to spuchnięte żyły w okolicach odbytu podobne do żylaków. Mogą one wynikać z wysiłku podczas ruchów jelit lub zwiększonego...

Najpotężniejszy eliksir na płaski brzuch i to zaledwie w 7 dni

Nie ma osoby, która nie chce mieć zdrowego ciała i wyrzeźbionej figury. Jednak nowoczesny styl życia, który często zawiera śmieciową dietę i brak aktywności fizycznej prowadzi...

Imbir łagodzi artretyzm, ból brzucha, obniża poziom cholesterolu i reguluje poziom cukru we krwi!

Wiadomo, że imbir ma wiele pozytywnych skutków zdrowotnych, a badania kliniczne wykazały, że może pomóc osobom z zapaleniem stawów lub przewlekłym bólem. Korzeń imbiru może...

3-składnikowa receptura, która usunie wszystkie toksyny z organizmu

Nasze jelito grube jest wykonane z muskularnej rurki. Jej zadaniem jest wchłonięcie soli i wody z pokarmów po przejściu przez jelito cienkie. Nasza okrężnica odgrywa bardzo ważną...

Zacznij jeść nasiona papai. Są dobre dla Twoich jelita, wątroby i nerek

Pomimo powszechnego zwyczaju wyrzucania nasion papai są to jedne z najbardziej korzystnych dla zdrowia składników, z którymi można się spotkać.  Niestety niewiele osób wie, że...

10 naturalnych sposobów, które pomogą obniżyć cholesterol

Cholesterol powstaje w wątrobie i ma wiele ważnych funkcji. Na przykład pomaga utrzymać elastyczność ścian komórek i jest potrzebny do wytworzenia kilku hormonów. Jednak, jak wszystko...

Indyjskie kasztany jadalne do leczenia bólu mięśni i stawów

Bóle wpływające na stawy i mięśnie są jedną z głównych przyczyn niepełnosprawności na całym świecie. Mogą być spowodowane przez starość, ale mogą być również spowodowane...

Siemię lniane i zielona herbata, sojusznicy przeciwko rakowi

Jedną z najbardziej niepokojących i nawracających chorób tego wieku jest rak. Liczba osób cierpiących na tę chorobę znacząco wzrosła w ciągu ostatnich kilku dekad, dlatego na...

Środek, który zatrzyma proces starzenia się naszego organizmu

Starzenie się organizmu to naturalny proces życiowy, który musi przejść każdy żyjący organizm. Każdy jednak szuka sposobu, aby wyeliminować przynajmniej niektóre jego skutki. W tym artykule...

Pij to przed pójściem do łóżka, a pozbędziesz się zbędnych kilogramów

Nagromadzenie tłuszczu jest jednym z najgorszych wrogów kobiet, które chcą schudnąć w bardzo szybkim czasie. Wałeczki tłuszczu, które pojawiają się w okolicach brzucha, pleców, ramion i...

Na miesiąc przed atakiem serca, twoje ciało będzie wysyłało Ci znaki

Wszyscy posiadamy skłonność do zatrzymania krążenia. Jest to główne powikłanie w obecnym świecie, który powstaje pod wpływem stresującego trybu życia, złej diety lub braku snu, te kluczowe czynniki prowadzą...

Daktyle i ich właściwości lecznicze. Obniżają poziom cholesterolu

Jeśli poszukujesz najzdrowszej żywności na świecie, która zapewnia wiele korzyści zdrowotnych to warto zainteresować się daktylami.  Daktyle są bardzo korzystne dla naszego organizmu, jeśli chodzi o rozwiązywanie...

Herbata imbirowa – wspaniały przepis na stres i oczyszczenie organizmu

Jeśli masz imbir w swojej kuchni warto z niego przygotować herbatę, spożywając ją sprawisz, że twój system trawienny będzie Ci bardzo wdzięczny! Oprócz tego, że ta herbata...

Walcz z grzybicą paznokci naturalnie wykorzystując 3 składniki

Infekcja grzybów rosnących w paznokciach jest znana jako grzybica paznokci. Jest to spowodowane działaniem dermatofitów, drożdży lub pleśni. Te mikroorganizmy łatwo rosną w ciepłym, wilgotnym...

Syrop z mniszka lekarskiego – przysmak, który oczyszcza krew i chroni wątrobę

Mniszek lekarski to królowa wiosennych ziół, ma niezwykłą moc detoksykującą. Dzięki działaniu oczyszczającemu krew dobrze wpływa na zdrowie całego organizmu. Ma wyjątkowe właściwości terapeutyczne, dlatego zdecydowanie...

Uzyskaj natychmiastową ulgę w bólach głowy za pomocą tych 3 środków zaradczych

Bóle głowy są obecnie jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych, niezależnie od tego czy zdarzają się one sporadycznie, czy wielokrotnie. Chociaż pierwszą rzeczą, którą możesz...

Herbata z dzikiej róży – poznaj jej wspaniałe właściwości zdrowotne

Herbata ta jest znana jako naturalny środek, który pomaga wyleczyć różne choroby. Te ciemnoczerwone owoce umieszcza się wśród najcenniejszych ziół, dzięki witaminom, minerałom i innym związkom...

Naukowcy ujawniają, dlaczego warto jeść awokado w profilaktyce i leczeniu raka

Awokado ma wyjątkową zawartość składników odżywczych, co czyni je jednym z najzdrowszych pokarmów na Ziemi. Ale stary mit o zagrożeniach związanych z tłuszczami nie...

Jedz te 6 rodzajów żywności, aby naturalnie oczyścić wątrobę!

Z wszystkich przetworzonych produktów spożywczych, dodatków i konserwantów oraz zanieczyszczenie środowiska powodują, że do naszego organizmu dostają się toksyny, które muszą być z niego usunięte, żeby...

Mango – owoc, który poprawi jakość włosów, skóry i ogólny stan zdrowia

Mango jest nie tylko smaczne i soczyste, ale także oferuje szeroki wachlarz korzyści zdrowotnych. W tym artykule chcemy podkreślić niektóre z najważniejszych zalet mango wpływających...

Cudowny oczyszczający napój, który pomaga w otyłości, cukrzycy

Ten zadziwiający napój pomoże obniżyć ciśnienie krwi, pozbyć się nadmiaru tłuszczu z organizmu, walczy z cukrzycą i wspiera system trawienia. Niezbędne składniki: • Jedna łyżka cynamonu • dwie...

Cytryna i imbir: wspaniali sojusznicy do walki z migreną

Cytryna i imbir mogą pomóc w zapobieganiu i leczeniu migreny. Możesz także poprawić swoją kondycję, zmniejszając ilość spożywanych białek i tłuszczów mlecznych i zwierzęcych. Migreny są...

Co się dzieje z Twoją wątrobą i mózgiem, jeśli tą przyprawę?

Jedną z najbardziej popularnych przypraw jest kurkuma. Jest to bardzo wszechstronny składnik stosowany w różnych rodzajach żywności, zwłaszcza w Azji Południowej.  Z powodu dobrze znanych działań...

Zjedz 5 orzechów włoskich, odczekaj 4 godziny i zobacz co się stanie

Orzechy są bogate w składniki odżywcze i zawierają wiele korzystnych substancji, w tym wielonienasycone tłuszcze, fenole, witaminę E i wiele przeciwutleniaczy. Mają pozytywny wpływ na zdrowie ludzi...

10 znaków ostrzegawczych, że Twoje ciało jest odwodnione

Woda jest najważniejszym płynem dla ludzkiego organizmu. Osoba może przetrwać bez niej tylko 72 godziny. To co sprawia, że ​​woda jest tak ważna to...

Szkarlatyna: przyczyny, objawy, leczenie i komplikacje

Szkarlatyna zwana również płonicą jest infekcją, która charakteryzuje się jasnoczerwoną wysypką na ciele, zwykle towarzyszy jej wysoka gorączka i ból gardła. Te same bakterie,...

Dlaczego czujesz się nadęty i jak się pozbyć tego stanu

Rozdęty brzuch jest częstym problemem, który występuje z powodu wielu czynników, w tym niewystarczającej ilości wody, przewlekłego stresu, zaparcia i wielu innych. Odwodnienie Odwodnienie jest główną...

Czy doświadczasz przewlekłego zmęczenia? To jest idealny przepis

Gromadzenie się toksyn we krwi powoduje nasilenie przewlekłego zmęczenia, dodatkowo cierpi się na wzdęcia i problemy z krążeniem. Aby nie przechowywać żadnych toksyn we krwi, od...

Nalewka z liści laurowych poprawiająca zdrowie stawów i mięśni

Liście laurowe mają bardzo silne właściwości przeciwbólowych.  Odgrywają one również zasadniczą rolę w trawieniu pokarmu , ponieważ stymulują ten proces w przewodzie pokarmowym i pomagają zmniejszyć...

Jedz 6 pieczonych ząbków czosnku i zobacz co się stanie z ciałem

Dobrze Panie i Panowie możemy śmiało powiedzieć, że czosnek jest jedną z najzdrowszych żywności na świecie! Myślę, że wszyscy możemy się zgodzić z tym,...

5 problemów zdrowotnych, które można wyleczyć bananami zamiast przyjmować leki

Jednym z najbardziej korzystnych egzotycznych owoców to banan, jest bogaty w węglowodany i błonnik co czyni go bardzo skutecznym jako wzmacniacz energii. Oprócz zwiększenia poziomu...

10 produktów, które należy jeść, aby mieć zdrowe tętnice

Tętnice ludzkiego ciała mają za zadanie transport bogatej w tlen krwi z serca do reszty ciała. Zdrowa tętnica ma być silna i elastyczna. Jednak...

Co dzieje się wewnątrz ciała w ciągu 2 godzin po spożyciu imbiru

Imbir jest jednym z naturalnych produktów, który przynosi bardzo wiele korzyści dla naszego zdrowia. W tym momencie masz możliwość sprawdzić, co dzieje się z Tobą...

Odtruwaj wątrobę i oczyszczaj krew za pomocą buraków

Buraki to dużo więcej niż zwykłe warzywo korzeniowe. Głęboko w ich genialnym purpurowym sercu znajduje się duży zestaw przeciwutleniaczy i witamin, które są bardzo korzystne dla...

Kombinacja tych 3 składników pozwoli oczyścić wątrobę i poprawić wzrok

Brak czas na aktywność fizyczną i zdrową dietę, ekspozycja na toksyny i większa ilość stresu są normalne w dzisiejszym nowoczesnym stylu życia. Wszystko to pociąga za sobą...

Zmieszaj banany z wodą – wygraj walkę z grypą i zapaleniem oskrzeli

Dziś zaprezentujemy Państwu niezwykły zdrowy przepis, naturalny środek wykonany z bananów, który oferuje bardzo korzystne rezultaty. Jest to doskonała naturalna mikstura przeciwko kaszlowi i zapaleniu oskrzeli. Jest smaczny, zdrowy...

Podając dożylnie witaminę C pomagamy zniszczyć raka!

Przeprowadzone w ostatnich czasach badania w Stanach Zjednoczonych wykazały, że przyjmowanie znacznych ilości witaminy C podawanej dożylnie może przyśpieszyć zabijanie komórek rakowych. Jest to wspaniały...

Naturalny środek do leczenia co najmniej 100 chorób

Wszyscy staramy się polepszyć nasze zdrowie na różne sposoby, ponieważ wraz z upływem lat jesteśmy bardziej podatni na rozwój większej liczby chorób, które mogą znacząco...

Chińska mapa twarzy ujawnia jakie części ciała wymagają leczenia

Dzięki wieloletnim badaniom lekarzom z Chin udało się zdiagnozować i wykryć wszystkie rodzaje chorób wykorzystując zmiany występujące na twarzy pacjenta. Skóra na twarzy jest bardzo wrażliwa i może...

Zawroty głowy: przyczyny, objawy i diagnoza

Zawroty głowy to uczucie oszołomienia, osłabienia lub braku równowagi. Wpływają na narządy zmysłów, szczególnie na oczy i uszy, więc czasami mogą powodować omdlenia. Zawroty...

10 najważniejszych korzyści zdrowotnych z soli Epsom

Sól ta ma wiele zalet zdrowotnych, a także wiele zastosowań kosmetycznych. Składa się ze związku chemicznego zwanego siarczanem magnezu. Magnez, jeden ze składników ludzkich komórek jest...

Ugotowała banana i wypiła przed snem wodę, w której się gotował.

Nie jest to żaden eksperyment czy też przepis na przetrwanie z serii Bear Grylls'a, ale wspaniały przepis, który pomoże ci szybciej zasnąć i mieć spokojny sen....

3-składnikowy sok oczyszczający serce, nerki i stawy z toksyn

Głównym zadaniem wątroby jest oczyszczanie naszego organizmu z toksyn, jednak spożywanie duży ilości niezdrowych pokarmów może prowadzić do odkładania się toksyn w naszym sercu, nerkach...

10 pokarmów oczyszczających tętnice z cholesterolu bez przyjmowania leków

Ponieważ właściwa funkcja organizmu całkowicie zależy od zdrowia układu sercowo-naczyniowego, utrzymanie naczyń w czystości i zdrowiu ma kluczowe znaczenie, ponieważ naczynia krwionośne przenoszą bogatą...

Prosty, naturalny środek na ból kręgosłupa

Spróbuj tej naturalnej receptury dzięki, której Twój kręgosłup uwolni się od bólu. Przepis ten jest rzeczywiście bardzo prosty i dosłownie na wyciągnięcie ręki, dzięki niemu będziecie...

Dzięki temu wyeliminowała bóle stawów w ciągu jednego dnia

Wiele osób cierpi na ból kolan i stawów. Chociaż stawy i kolana stają się mniej elastyczne z wiekiem, ból kolana i stawów może być również...

Ten przepis łatwo oczyścić płuca z toksyn w ciągu 3 dni

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) pięć milionów ludzi umiera każdego roku z powodu chorób związanych z paleniem tytoniu, dotyczy także osób biernie palących. Według...

Jak pozbyć się bólu w okolicach pięt

Bóle w okolicach pięt zwykle pojawia się po przeciążeniach mechanicznych, który pojawia się w wyniku bardzo długiego chodzenia lub przenoszenia ciężarów, w tym czasie rozwija...

Wspaniały antybiotyk, który niszczy wszystkie infekcje nerek

Każdy kto miał zakażenie dróg moczowych wie jakie jest to bolesne przeżycie. Nieustannie musisz oddawać mocz, a chociaż nie uda Ci się oddać moczu, czujesz ból i...

Jeśli widzisz tę etykietę na owocach, nie kupuj ich

Wszyscy z nas idąc do sklepu zauważamy jakieś naklejki i etykiety na niektórych owocach i warzywach. Ale tylko niektórzy ludzie znają ich znaczenie. One rzeczywiście ujawniają...

Mało znany syrop, który eliminuje kaszel tylko w jeden dzień

Okres grypy i przeziębień jest nadal na naszej drodze. Główne objawy to ból gardła, zatkany nos i katar oraz kaszel, który może być bolesny...

Poznaj wspaniałe lekarstwo na zapalenie stawów, reumatyzm

W tym artykule mamy zamiar pokazać Wam jak zrobić najlepsze domowe lekarstwo na artretyzm, reumatyzm i problemy ze stawami! Autor książki „Życie bez chorób”, Ernst Günter opublikował ostatnio...

6 pokarmów, których absolutnie musisz unikać jeśli cierpisz na chorobę tarczycy

Jeśli zdiagnozowano u Ciebie chorobę tarczycy lub obawiasz się, że masz jej pierwsze objawy pamiętaj, aby unikać tych 6 pokarmów, ponieważ zaburzenie tarczycy może...

Umieść 2 krople tego środka w uchu i pożegnaj się ze słabym słuchem

Z biegiem lat nasze zmysły coraz bardziej zanikają, zwłaszcza jeśli nie mamy zbyt dużo czasu, aby o nie zadbać. Ogólnie rzecz biorąc, im pacjent jest starszy, tym...