Strona głównaZdrowie10 najlepszych składników kuchennych do zwalczania trądziku

10 najlepszych składników kuchennych do zwalczania trądziku

Trądzik, znany medycznie jako trądzik pospolity jest częstym problemem skórnym. Może dotyczyć osób w każdym wieku, jednak częściej występuje u młodzieży.

Trądzik pojawia się, gdy gruczoły tłuszczowe u podstawy mieszków włosowych zostają zatkane.

- Advertisement -

Głównymi czynnikami powodującymi trądzik są nadmierne wytwarzanie oleju, nagromadzenie martwych komórek skóry, zatkane pory i bakterie.

Kilka czynników, które powodują lub pogłębiają istniejące trądzik to zmiany hormonalne, stosowanie pewnych leków, niezdrowa dieta, słaba higiena i nadmierny stres.

Trądzik pojawia się zazwyczaj na twarzy, szyi, klatce piersiowej, plecach i barkach. Objawy trądziku różnią się w zależności od ciężkości stanu.

Do typowych objawów należą: zaskórniki, małe czerwone guzki na skórze, pryszcze z ropą na końcach i bolesne, wypełnione ropą grudki pod powierzchnią skóry.

Jeśli nie jest leczony w odpowiednim czasie, trądzik może powodować blizny i ciemne plamy na skórze. Ponadto mogą one wpływać na poczucie własnej wartości. Możesz leczyć trądzik w domu za pomocą prostych i skutecznych składników z Twojej kuchni.

W celu uzyskania najlepszych rezultatów należy dokładnie oczyścić skórę, zanim zastosuje się te domowe leki. Jeśli jednak problem stanie się poważny należy skonsultować się z dermatologiem.


Oto 10 składników kuchennych do zwalczania trądziku.

1. Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest jednym z najlepszych składników kuchennych do leczenia trądziku. Jego właściwości antybakteryjne i antyseptyczne pomagają usunąć bakterie i olej, dwie główne przyczyny trądziku. Ponadto ocet jabłkowy przywraca równowagę pH skóry i działa jak toner i środek czyszczący.

 • Wymieszać 1 łyżeczkę octu jabłkowego i 2 do 3 łyżeczek filtrowanej lub destylowanej wody. Użyj bawełnianego płatka, aby nałożyć ten roztwór na dotkniętą skórę. Pozostaw na co najmniej 10 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą. Ponownie aplikuj kilka razy dziennie przez kilka dni.
 • Dodać 1 łyżeczkę octu jabłkowego do szklanki ciepłej wody i wypić raz lub dwa razy dziennie. Tonik ten jest bardzo skuteczny dla osób ze skłonną do trądziku skórą.

2. Soda oczyszczonaSoda oczyszczona, czy wodorowęglan sodu jest również skuteczna w zwalczaniu trądziku, a także innych wyprysków skóry. Ma właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne, które pomagają leczyć przyczynę, a także łagodzić objawy trądziku. Poprawia również nierównowagę pH skóry, która przyczynia się do trądziku.

 1. Zmieszaj 1 łyżeczkę sody oczyszczonej z niewielką ilością wody do sporządzenia pasty.
 2. Użyj bawełnianego wacika, aby nałożyć ją na dotkniętą skórę.
 3. Spłukać po 1 minucie.
 4. Użyj tego środka zaradczego raz lub dwa razy w tygodniu.

3. Cytryna

Cytryna zawiera kwas L-askorbinowy, naturalny środek ściągający, który pomaga wysuszyć trądzik. Ponadto jej właściwości antybakteryjne pomagają zwalczać bakterie wytwarzające trądzik.

 • Za pomocą bawełnianego wacika nałóż świeżo wyciśnięty sok z cytryny na dotkniętą skórę. Zaczekaj 10 minut, a następnie spłucz chłodną wodą. Użyj tego leku dwa razy dziennie, aby zmniejszyć lub wyeliminować trądzik.
 • Alternatywnie przygotuj roztwór z równymi ilościami soku z cytryny i wody różanej. Nakładaj na dotkniętą skórę, odczekaj 15 do 30 minut, a następnie spłucz chłodną wodą. Powtarzaj dwa razy dziennie tak długo, jak to konieczne.
 • Aby zachować skórę wolną od trądziku, wyprysków i innych problemów, wypij szklankę wody cytrynowej raz lub dwa razy dziennie.

Uwaga: Ci, którzy mają bardzo wrażliwą skórę nie mogą stosować tego środka.

4. Kurkuma

Badanie z 2013 r. opublikowane w czasopiśmie Chemical and Pharmaceutical Bulletin wykazało, że kurkumina wykazuje działanie przeciwdrobnoustrojowe, które hamuje bakterie, które powodują trądzik.

Ponadto ma właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne, które są korzystne w zmniejszaniu objawów trądziku. Kurkuma pomaga również zmniejszyć blizny potrądzikowe.

 • Zmieszaj 1 łyżeczkę kurkumy z wystarczającą ilością wody lub wody różanej do sporządzenia pasty. Nałożyć na dotkniętą skórę i pozostawić do wyschnięcia. Następnie spłucz chłodną wodą. Zrób to raz lub dwa razy dziennie, aby zwalczyć wypryski skóry.

5. Aloes

Żel z aloesu jest skutecznym lekiem na trądzik o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu, wynika z badań z 2014 roku opublikowanych w Journal of Dermatological Treatment.

Zawiera saponinę, związek o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych, które pomagają zabijać bakterie powodujące trądzik, zapobiegać infekcjom, łagodzić stany zapalne i wspomagać gojenie uszkodzonej skóry.

 • Wytnij liść rośliny aloesu i wyjmij żel. Zastosuj ten czysty żel na dotkniętym obszarze dwa razy dziennie przez tydzień.
 • Inną opcją jest zmieszanie 1 łyżki stołowej żelu aloesowego i ½ łyżeczki miodu i kurkumy. Nałożyć na dotkniętą skórę, pozostawić na 15 do 20 minut, a następnie zmyć dokładnie wodą. Rób to raz dziennie.

6. Olej kokosowy

Możesz również użyć oleju kokosowego do leczenia trądziku, szczególnie jeśli masz wrażliwą skórę. Zawiera właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwutleniające, które mogą skutecznie eliminować trądzikotwórcze zarazki i inne szkodliwe drobnoustroje ze skóry.

Może nawet zapobiegać uszkodzeniom wywołanym przez wolne rodniki, które przyczyniają się do starzenia się skóry. Ponadto olej jest łatwo wchłaniany przez skórę i zapewnia jej dobre nawilżenie.

 • Dokładnie umyj skórę i osusz. Nałóż niewielką ilość oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia na zagrożony obszar przed pójściem spać i zmyj rano.
 • Alternatywnie dodaj 2 lub 3 krople oleju z drzewa herbacianego do 1 łyżeczki oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia. Zastosuj to rozwiązanie na dotkniętym obszarze, odczekaj 10 minut i spłucz letnią wodą. Użyj tego środka 2 lub 3 razy dziennie przez kilka dni.
 • Aby zapobiec wypryskom trądziku i zachować zdrową skórę, spożywaj 2 łyżki stołowe oleju kokosowego dwa razy dziennie.

7. Płatki owsiane

Owsianka oczyszcza pory skóry i wchłania nadmiar oleju, co pomaga w leczeniu trądziku. Ponadto złuszcza skórę, aby pozbyć się martwych komórek skóry, które przyczyniają się do trądziku, a także zmniejszyć blizny potrądzikowe.

 • Wymieszać 1 łyżkę płatków owsianych z wystarczającą ilością mleka, aby powstała pasta. Umyj twarz ciepłą wodą, aby otworzyć pory, a następnie masuj tę mieszankę płatków owsianych na dotkniętych obszarach ruchem okrężnym. Zaczekaj 5 minut przed spłukaniem ciepłą wodą.

Używaj raz lub dwa razy w tygodniu.

8. Ogórek

Ogórek jest również korzystny dla skóry skłonnej do trądziku ze względu na swoje właściwości chłodzące i kojące. Ma działanie ściągające, które pomaga zmniejszyć stan zapalny i wspomaga gojenie. Pomaga również utrzymać równowagę pH skóry.

 • Wyciśnij sok z ogórka i włóż go do lodówki na 20 minut. Zastosuj schłodzony sok na dotkniętej skórze za pomocą wacika. Odczekaj 15 do 20 minut, a następnie spłucz chłodną wodą. Powtarzaj 2 lub 3 razy dziennie przez kilka dni.
 • Aby zapobiec wypryskom trądziku pij sok z ogórka lub jedz codziennie świeżego ogórka.

9. Miód

Ze względu na swoje właściwości antybiotyczne miód jest kolejnym skutecznym lekarstwem na zwalczanie trądziku. Pomaga zabić bakterie powodujące trądzik, a jego właściwości przeciwzapalne pomagają zmniejszyć zaczerwienienie i stany zapalne z tym związane. Ponadto jego właściwości przeciwutleniające pomagają zapobiegać uszkodzeniom powodowanym przez wolne rodniki.

 • Nałożyć niewielką ilość miodu manuka na dotkniętym obszarze. Odczekaj 15 do 20 minut. Najpierw spłucz ciepłą wodą, a następnie zimną wodą. Stosuj ten lek dwa razy dziennie przez około tydzień.
 • Alternatywnie przygotuj mieszaninę z równymi ilościami miodu i sproszkowanej gałki muszkatołowej. Nałożyć na dotknięty obszar, pozostawić na 20 do 30 minut, a następnie spłukać wodą. Użyjwaj raz dziennie przez kilka dni.

10. Pomidory

Ze względu na ich właściwości ściągające i przeciwutleniające pomidory pomagają również w leczeniu trądziku i innych wyprysków skóry. Pomagają zmniejszyć produkcję surowicy, jednej z przyczyn trądziku. Będąc bogate w witaminę A mogą również zatrzymać uszkodzenie skóry na poziomie komórkowym.

 • Wystarczy pocierać plastrem pomidora na dotkniętej skórze przez kilka minut, a następnie spłukać ciepłą wodą. Powtarzaj dwa razy dziennie przez kilka dni w leczeniu łagodnego trądziku.
 • W przypadku ciężkiego trądziku wymieszać 1 łyżkę stołową soku pomidorowego, kilka kropel soku z cytryny i ½ łyżeczki miodu. Zastosuj mieszaninę na dotkniętym obszarze za pomocą wacika. Poczekaj 5 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą. Użyj tego leku raz dziennie przez kilka dni.

Dodatkowe wskazówki

 • Myj twarz minimum dwa razy dziennie delikatnym środkiem czyszczącym.
 • Nie szoruj skóry, ponieważ może to pogorszyć stan.
 • Nie wyciskaj trądziku, ponieważ może to opóźnić proces gojenia.
 • Trzymaj ręce z dala od twarzy.
 • Trzymaj się z dala od słońca i unikaj solarium.
 • Nie używaj zbyt dużo makijażu i nigdy nie idź spać bez zmywania makijażu.
 • Weź prysznic po intensywnym wysiłku.
 • Utrzymuj nawilżenie skóry, pij dużo wody przez cały dzień.
 • Zwiększ spożycie witaminy A i cynku, aby poprawić kondycję skóry i zapobiec wypryskom.

Popularne 7 technik, które pomogą pozbyć się opryszczki

Opryszczka jest zakażeniem warg, jamy ustnej lub dziąseł spowodowane wirusem Herpes simplex. Ta infekcja powoduje małe, bolesne pęcherze powszechnie zwane opryszczką. Chociaż istnieje wiele leków, które...

Zwalcz zapalenie żołądka dzięki temu łatwemu naturalnemu lekarstwu

Twój żołądek jest pokryty warstwą komórek znanych jako błona śluzowa żołądka. Jej zadaniem jest ochrona przed uszkodzeniami spowodowanymi sokami żołądkowymi. Ten środek zabezpieczający staje na przeszkodzie powstawaniu owrzodzeń. Jednocześnie...

Nie należy tego robić, jeśli masz krew typu O jeśli chcesz zdrowo żyć

Osoby z tym typem krwi mają niezwykle istotną rolę w społeczeństwie. Są jednocześnie dokładni i produktywni, ale kiedy doświadczają stresu, ludzie z tą grupą krwi stają się...

Sepsa: objawy, skutki, przyczyny, zagrożenie życia

Sepsa to choroba zagrażająca życiu, spowodowana reakcją organizmu na infekcję. Twój układ odpornościowy chroni cię przed wieloma chorobami i infekcjami, ale może również przejąć nadreaktywność w odpowiedzi...

Oczyść zablokowane arterie za pomocą tego prostego napoju

Wiele osób martwi się o zablokowane tętnice,które są coraz powszechniejsze na świecie ze względu na złą dietę i siedzący tryb życia, co znacznie podwyższa...

To się stanie z Twoim ciałem kiedy będziesz jeść 2 banany dziennie

Wszyscy chcemy, aby utrzymać nasze zdrowie na jak najwyższym poziomie i dlatego staramy się zminimalizować ilości spożywania sztucznej i przetworzonej żywności. Natura dostarcza nam wystarczająco dużo smacznych...

Dlaczego warto dodać masło do kawy

Wiele osób pijąc kawę dodaje do niej jakiś krem lub cukier dla lepszego smaku. Najnowszy trend, który zyskuje coraz to większe grono odbiorców i cieszy się coraz...

Nigdy nie wyrzucaj tej części banana. Dowiedz się dlaczego.

Korzyści zdrowotne wynikające z bananów są niezaprzeczalne. Skórka od banana może także przynieść korzyści na innych płaszczyznach naszego życia. Chociaż dla każdego z nas jest czymś...

Woda z ogórków – kwaskowaty, ale niezwykle zdrowy napój

Woda z ogórków może być zaskakująco korzystnym napojem dla wielu problemów zdrowotnych i dobrego samopoczucia. Utrzymuje zdrowe mięśnie, utrzymuje skórę czystą, nawilża ciało, zapewnia...

Ten lek zawierający cebulę pomaga oczyścić nerki

Nerki są narządami odpowiedzialnymi za filtrowanie toksyn z krwi, ten skomplikowany proces detoksykacji kończący się wydaleniem moczu. Utrzymywanie ich w dobrym stanie jest czynnikiem decydującym o zdrowiu całego organizmu, ponieważ...

Nigdy już nie pójdziesz do łóżka bez cytryny w skarpetkach

Tak wiemy, że to brzmi trochę dziwnie, ale nie mów nic, zanim nie spróbujesz tego pomysłu. Kiedy zobaczysz jakie  niesamowite efekty otrzymasz podzielisz się...

Kurkuma na zapalenie stawów: 6 powodów, dla których należy używać tego środka przeciwbólowego

Może znasz kurkumę jako orientalną przyprawę, która nadaje kolor i smak wielu potrawą, ale czy wiesz, że ma ona znakomitą historię stosowania w tradycyjnej...

10 zaskakujących objawów raka. Kobiety mają tendencję do ignorowania ich.

Musisz nauczyć się słuchać swojego ciała, które próbuje ostrzec cię o pewnym problemie zdrowotnym. Obejmuje to zwracanie większej uwagi na zmiany w twoim ciele,...

Korzyści zdrowotne płynące z picia wody

Woda jest głównym składnikiem ludzkiego ciała. W rzeczywistości ciało składa się z 55 - 78 procent wody. Odpowiednie i regularne spożycie wody ma wiele zalet zdrowotnych. Jako dodatkowy...

Wylecz swoje gardło w ciągu zaledwie jednego dnia bez przyjmowania antybiotyków!

Ból gardła jest zwykle spowodowany infekcją bakteryjną, która najczęściej występuje u dzieci. Jest to spowodowane przez bakterie Streptococcus pyogenes, a jego najczęstszymi objawami są...

Ludzie oszaleli na punkcie tego przepisu! Leczy ból kolan, kości i stawów

Z wiekiem nasze ciała powoli zaczynają się zużywać i wykazywać pierwsze oznaki starzenia. Jednym z pierwszych objawów tego procesu jest ból kości i stawów....

9 sposobów zapobiegania osteoporozie (utracie masy kości)

Chociaż utrata masy kości lub osteoporoza występuje głównie u osób starszych powyżej 50 roku życia należy zacząć stosować środki ostrożności w młodym wieku. Twój...

Ten popularny napój uszkadza tarczycę. Czy go pijesz?

Pewnie nie raz już słyszeliście, że zaleca się spożywanie soi i mleka sojowego, istnieją jednak dowody, które wskazują, że może to prowadzić do powikłań zdrowotnych. Dlaczego...

Ta kombinacja śniadaniowa spali tłuszcz, obniży poziom cholesterolu i cukru we krwi

Szukasz pomysłu na śniadanie? Masz już dość tego samego zestawu jajko-ser-szynka, który powoduje ból brzucha od skoku tłuszczu i cholesterolu? Jesteś we właściwym miejscu! Ten...

Jak akupunktura pomaga leczyć bóle stawów?

Akupunktura stanowi podstawę tradycyjnej medycyny chińskiej i jest praktykowana od tysięcy lat w połączeniu z innymi metodami leczenia w celu złagodzenia wielu różnych chorób,...

Te 6 ziół może chronić mózg przed chorobą Alzheimera, depresją i lękami

Dzisiaj kiedy naturalne lekarstwa wypierają leki zioła stały się dość popularne dzięki ich potężnym właściwościom zdrowotnym. Stresujące i intensywne życie, które większość ludzi prowadzi...

Zalety spania z cebulą w skarpetkach

Czy kiedykolwiek wykorzystywaliście cebulę, aby zapobiec przeziębieniu? Jeśli nie, to prawdopodobnie przynajmniej o tym słyszałeś. Wszyscy są zaskoczeni, a nawet śmieją się, gdy po raz pierwszy...

Jedz te owoce jeśli masz cukrzycę lub wysoki poziom cukru we krwi

Jeśli masz cukrzycę, znalezienie słodkiego przysmaku, który można bezpiecznie zjeść może wydawać się niemożliwe. Wszyscy wiemy, że najlepiej unikać ciasteczek, które mogą spowodować duży wzrost...

Lekarze to ukrywają, naucz się naturalnie leczyć tarczycę

W dzisiejszych czasach rośnie liczba osób, które mają problemy z tarczycą. Mimo wskazań wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ma problem z tarczycą...

Zanurz nogi w tej wodzie, a pozbędziesz się zakażenia grzybiczego!

Objawy obejmują czerwoną i swędzącą skórę, pieczenie lub palenie. Jeśli grzyb zaatakuje paznokcie może dojść do ich przebarwienia, pogrubienia, a co najważniejsze może powodować nieprzyjemny zapach. Warto...

Anemia: przyczyny, objawy i leczenie

Anemia (niedokrwistość) występuje, gdy liczba zdrowych krwinek czerwonych w organizmie jest zbyt niska. Czerwone krwinki przenoszą tlen do wszystkich tkanek, więc niska liczba czerwonych...

Najsłynniejszy napój do walki z rakiem

Rak jest poważnym problemem w dzisiejszych czasach, rozprzestrzenia się szybciej niż oczekiwano z powodu współczesnego stylu życia, więc najlepszym możliwym naturalną obroną jest dobór odpowiednich składników,...

Zadbaj o płuca dodając te produkty spożywcze do swojej diety

Dieta oczyszczająca płuca nie wymaga ścisłych zmian. Konieczna jest jednak poprawa jakości spożywanego jedzenia. Ogólnie rzecz biorąc potrzebujesz zbilansowanych posiłków, które zawierają jak najwięcej...

Przygotuj naturalny antybiotyk, który wzmocni Twój organizm

Ponieważ co najmniej raz tej zimy Ty lub ktoś ci bliski z pewnością padnie ofiarą osłabionej odporności, przeziębienia lub grypy proponujemy Ci rozwiązanie zapobiegawcze.  Naturalny...

Poznaj najważniejsze znaki ostrzegawcze i objawy CHORÓB SERCA

Możliwe, że znasz kogoś kogo dotknął problem choroby serca, nawet jeśli dobrze sobie z nim poradził dzięki lekom i zmianom stylu życia to wczesne...

Jak usunąć kwas moczowy z organizmu i pozbyć się bólu stawów

Czy wiesz, że istnieje naturalne lekarstwo na bóle stawów, a dodatkowo eliminuje nadmiar kwasu moczowego w organizmie? Poniższy przepis na bardzo smaczny sok pomoże rozwiązać...

Naturalny antybiotyk, który niszczy infekcje pęcherza i nerek już po pierwszym użyciu

Poznaj wspaniały naturalny środek, który pomoże Ci poradzić sobie z zakażeniami dróg moczowych, a co najlepsze szybko i sprawnie. Jeśli miałeś infekcje dróg moczowych, wiesz jak...

Niedobór tej witaminy powoduje migrenę i bóle głowy

Często towarzyszące nudnościom, wymiotom, ekstremalnej wrażliwości na światło i dźwięk, a nawet mrowieniu w rękach i nogach, ataki migreny mogą powodować znaczny ból przez...

Sok z buraka – przepis i właściwości. Efekty po 7 dniach picia soku z buraka.

Sok z buraków to nadchodzący trend zdrowotny. Sok z buraków ma wiele zalet, w tym obniża ciśnienie krwi, zapobiega nowotworom, wspomaga wątrobę i wiele...

Oczyść wątrobę z toksyn i schudnij

Utrzymanie zdrowia wątroby i brak toksyn w organizmie jest niezbędnym krokiem do skutecznej i stopniowej utraty wagi. Ale czasami jedzenie, które spożywamy może naprawdę zmarnować nasze...

Zmiksuj kurkumę, imbir, olej kokosowy i pij godzinę przed snem!

Bardzo często, idziemy do łóżka z uczuciem pełności lub rozstroju żołądka. Jest to często wynik spożywania obfitych posiłków, a słabe trawienie może doprowadzić do...

800-letnie naturalne lekarstwo, które wzmocni Twoje serce

Twórcą tej słynnej receptury jest zakonnica Hildegard von Bingen, która żyła 800 lat temu i zmarła w wieku 81 lat. Później jej recepta na problemy...

Ten przepis na smoothie z kurkumy niweluje raka i łagodzi stany zapalne

Obecnie kurkuma stała się popularnym składnikiem każdego posiłku lub napoju, takiego jak ten przepis na smoothie z kurkumy, ze względu na swoją reputację jako...

Herbata z pestek arbuza – skuteczny napój oczyszczający nerki i…

Nasion arbuza zazwyczaj wyrzucamy do kosza tylko niewielka grupa ludzi je spożywa, dzięki temu poprawiają zdrowie swojego systemu trawiennego, ale niestety to wszystko. Nasiona po prostu przechodzą...

Niesamowity napój: spala tłuszcz, zapobiega rakowi i usuwa toksyny

W dzisiejszym artykule podzielimy się z Wami receptą na niesamowity napój, który pomoże spalić tłuszcz znacznie szybciej, ochroni Cię przed rakiem i wypłucze wszystkie...

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) objawy, przyczyny, leczenie

Co to jest reumatoidalne zapalenie stawów? Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest chorobą autoimmunologiczną, która może powodować ból stawów i uszkodzenie całego ciała. Obrażenia stawów, które powoduje...

Dotknij dłońmi swoich palców u stóp, a dowiesz się czy masz

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się w jakim stanie jest Wasze serce to wystarczy użyć tej prostej metody, aby o tym się przekonać. W każdym razie to jest...

Niedoczynność tarczycy: przyczyny, objawy, leczenie

Niedoczynność tarczycy występuje, gdy organizm nie wytwarza wystarczającej ilości hormonów tarczycy. Tarczyca to mały gruczoł w kształcie motyla, który znajduje się z przodu szyi....

Czy masz żółte zęby lub zapalenie dziąseł? – Użyj tego raz w tygodniu

Jak wybielić zęby bez ich uszkodzenia? Ten przepis na wybielanie zębów pomaga w praktycznie każdym rodzaju choroby dziąseł, a tym samym wybiela zęby, rozpuszcza kamień...

Poznaj 5 powodów dlaczego należy jeść ziemniaki każdego dnia

Oprócz tego, że jedząc ziemniaki czujesz się najedzony, są one doskonałym źródłem błonnika, który pobudza narządy trawienne, są bogate w potas, witaminę C, B i mangan,a co...

10 szokujących faktów dotyczących spożywania bananów

Banan jest jednym ze wspaniałych produktów organicznych, który jest bogaty w minerały i witaminy, do tego dochodzi jeszcze jego niezwykły smak. Został on oceniony jako...

OLEJ KOKOSOWY – 10 najważniejszych korzyści zdrowotnych

Olej kokosowy jest produktem dietetycznym i kosmetycznym stosowanym od wieków w regionach tropikalnych, zwłaszcza w południowo-wschodniej Azji i na wyspach Pacyfiku. Jego popularność rośnie na całym świecie...

Uciskaj ten punkt na nodze przez 1 minutę i zobacz co się stanie

Uciskanie odpowiednich punktów na ciele to najstarsza znana metoda leczenia i w dodatku bardzo skuteczna. Dawno, dawno temu pewien Japończyk uzyskał bardzo bezcenną wiedzę odnośnie tzw.  "punkt stu chorób". ZOBACZ...

Wylecz artretyzm i reumatyzm za pomocą imbirowego kompresu

Ludzie używają imbir od czasów starożytnych szczególne zastosowanie ma on w leczeniu przeziębienia i grypy. Na szczęście w dzisiejszych czasach imbir ma jeszcze więcej zastosowań...

Pożegnaj zatkane tętnice, wysokie ciśnienie krwi i zły cholesterol

Jeśli dodasz tą mieszaninę do swojej diety i będziesz pić ją codziennie odblokujesz swoje tętnice, a co najważniejsze będziesz zdrowszy z dnia na dzień. Istnieje wiele...

Naturalne sposoby pozbycia się infekcji nerek

Infekcje nerek są zwykle powiązane z zakażeniem pęcherza moczowego, które jeśli nie jest leczone rozprzestrzenia się na nerki. Zakażenie nerek powoduje dużo bólu i dyskomfortu. Ponadto kobiety są...

Słabe krążenie krwi, zimne nogi i ręce? Zrób to, aby rozwiązać ten problem!

Słabe krążenie jest również znane jako cichy zabójca i może pojawić się z powodu wielu różnych czynników, w tym słabej aktywności fizycznej, nadciśnienia, cukrzycy,...

Wylecz ból pleców, nóg i stawów w czasie krótszym niż 7 dni

Jeśli cierpisz z powodu bólu w nogach, stawach, plecach, a nawet masz bóle w szyi, to potrzebna jest żelatyna. Żelatyna jest białkiem otrzymany przez gotowanie skór,...

To jest najzdrowsze jedzenie, zobacz co może wyleczyć!

Daktyle mają szeroki zakres zdrowotny i wartości odżywcze, dlatego bez namysłu można powiedzieć, że są to najzdrowsze owoce na świecie. Niewiele jest chorób, z którymi daktyle...

Świecowanie uszu – czy naprawdę działa i jest zdrowe?

Czym jest świecowanie uszu? Świece do uszu są wydrążonymi stożkami wykonanymi z tkaniny pokrytej woskiem parafinowym, woskiem pszczelim lub woskiem sojowym. Ostry koniec świecy jest...

Depresja: objawy, znaki ostrzegawcze, typy i komplikacje

Depresja to zaburzenie nastroju, które powoduje uporczywe uczucie smutku i utraty zainteresowania. Nazywana również poważną depresją lub depresją kliniczną, wpływa na to, jak się...

Różowa sól i jej niezwykle pozytywne działanie

Różowa himalajska sól jest w chwili obecnej na językach wielu ludzi. Można dostać ją praktycznie wszędzie, włączając sklep spożywczy, gdzie znajduje się jako smaczna przyprawa....

Te dwa składniki wyeliminują pasożyty z naszego organizmu

Wiele osób myśli, że pasożyty jelitowe atakują zwierzęta, jednak nie jest to prawdą. W rzeczywistości Światowa Organizacja Zdrowia  (WHO) szacuje, że ponad 3 miliardy ludzi na całym świecie...

Wspaniały napój, który leczy ból stawów i kości

Zdrowe stawy i kości szczególnie te w nogach to bardzo ważne elementy naszego ciała, które przyczyniają się do równowagi całego organizmu. Pozwalają one nam chodzić, skakać i stać. Z...

Wypij godzinę przed snem drink z banana z cynamonem i zobacz

Dobry sen może odświeżyć twoje ciało, doładować mózg, zwiększyć koncentrację i zapewnić energię, którą zużywamy w ciągu dnia. Sen zaopatruje nasz mózg w energię , jaka potrzebuje do...

Zaskakujące zastosowania miodu

Miód to lekarstwo, które ma wiele zastosowań: leczenie ran, ułatwianie gojenia, nawilżanie skóry, oczyszczanie włosów, przygotowywanie syropów na kaszel i poprawę trawienia. W dzisiejszym artykule odkryjesz...

Masz wysokie ciśnienie krwi? Rozwiąż to za pomocą zaledwie 3 łyżeczek dziennie!

Połączenie orzechów włoskich i miodu to potężne domowe lekarstwo stosowane w leczeniu wielu schorzeń i dolegliwości. W rzeczywistości w niektórych przypadkach może nawet zastąpić...