Otyłość stała się światowym problemem zdrowotnym. Nadwaga lub otyłość jest poważnym problemem, ponieważ naraża ludzi na większe ryzyko poważnych chorób, takich jak cukrzyca typu 2, choroby serca i nowotwory.

Otyłość zwykle wynika z niezdrowej diety i braku odpowiedniego wysiłku fizycznego, dlatego przestrzeganie zdrowej diety i regularne ćwiczenia są dwoma najlepszymi narzędziami do odchudzania.

Dodatkowo upewnij się, że w twojej diecie znajdziesz zdrowe herbaty ziołowe. Poprawi to twój metabolizm, aby ułatwić spalanie tłuszczu łatwiej i szybciej.

Herbata pomaga także kontrolować apetyt, dzięki czemu nie pozwalasz sobie na bezmyślne jedzenie, które sprawia, że ​​jesteś coraz grubsza z dnia na dzień. Ponadto większość ziołowych herbat wspiera proces detoksykacji, który pomaga wypłukać toksyny z organizmu i pomaga w utracie wagi.

Poza zarządzaniem wagą, herbaty ziołowe mogą również poprawić trawienie, zwiększyć energię i zapobiegać zapaleniu stawów, próchnicy zębów i nowotworom.

Kolejną dobrą rzeczą w ziołowych herbatach jest to, że są łatwe do zrobienia. Potrzebujesz tylko ciepłej wody i pożądanych liści lub torebek herbaty.

Oto 10 najlepszych niesamowitych herbat, które pomogą Ci schudnąć.

1. Zielona herbata

Jeśli chodzi o najlepszą herbatę do utraty wagi, zielona herbata z pewnością znajduje się na szczycie listy. Zawiera katechinowy galusan epigalokatechiny (EGCG), który pobudza metabolizm do spalania kalorii i wspomaga odchudzanie.

Zielona herbata podnosi także poziom przeciwutleniaczy w organizmie. Dodatkowo regularne przyjmowanie zielonej herbaty wspomaga detoksykację.

Badanie przeprowadzone w 2014 r. W Penn State wykazało, że EGCG w zielonej herbacie pomaga spowolnić przyrost masy ciała poprzez ograniczenie wchłaniania tłuszczu i zwiększenie zdolności organizmu do korzystania z tłuszczu.

Celem jest włączenie od 3 do 4 filiżanek zielonej herbaty w codziennej diecie. Aby zrobić herbatę:

 1. Umieść 1 do 2 łyżeczek dobrej jakości liści zielonej herbaty w filiżance.
 2. Zalej gorącą wodą.
 3. Przykryj i odczekaj 2 do 3 minut.
 4. Odcedź, dodaj odrobinę miodu i wypij.

2. Herbata miętowa

Ponieważ mięta działa jak naturalne tłumienie apetytu, herbata wytwarzana ze świeżych lub suszonych liści mięty również wspiera utratę wagi.

Picie herbaty miętowej między posiłkami zmniejsza napady głodu. To z kolei zapobiega przejadaniu się i zmniejsza spożycie przekąsek bogatych w kalorie. Co więcej mięta pieprzowa ma niską kaloryczność, więc naturalnie zmniejsza spożycie kalorii.

Zioło to również wspomaga trawienie i redukuje stres wspomagając utratę wagi. Nawet kojący zapach mięty pomaga stłumić apetyt.

 1. Dodaj 1 łyżkę stołową świeżych lub suszonych liści mięty do kubka wrzącej wody.
 2. Przykryj i odczekaj 10 minut.
 3. Odcedź herbatę, dodaj odrobinę miodu i dobrze wymieszaj przed wypiciem.
 4. Pij tę herbatę nie więcej niż 3 razy dziennie.

Uwaga: Kobiety, które próbują zajść w ciążę lub karmią piersią nie powinny pić herbaty miętowej.

3. Herbata Oolong

Herbata Oolong wspomaga utratę wagi poprzez zwiększenie metabolizmu. Podobnie jak zielona herbata, zawiera również katechiny, które pomagają organizmowi szybciej metabolizować tłuszcz. Nawet obniża poziom cholesterolu i stężenie tłuszczu w organizmie.

Badanie z 2009 roku opublikowane w czasopiśmie Chinese Journal of Integrative Medicine zwraca uwagę na korzystny wpływ spożycia herbaty oolong na osoby z nadwagą i otyłością spowodowane dietą, ponieważ może to zmniejszyć zawartość tkanki tłuszczowej i zmniejszyć masę ciała poprzez poprawę metabolizmu lipidów (tłuszczów).

Oprócz utraty wagi, jest to dobre dla pacjentów z cukrzycą i chorobami serca. Aby zrobić herbatę:

 1. Zagotuj wodę
 2. Dodaj 1 do 2 łyżeczek liści herbaty oolong do wody.
 3. Przykryj i odczekaj 1 do 5 minut.
 4. Odcedź i wypij.
 5. Pij 2 szklanki tej herbaty dziennie.

4. Biała herbata

Biała herbata jest jedną z herbat o wysokiej zawartości przeciwutleniaczy, które zapobiegają tworzeniu się nowych komórek tłuszczowych. To nawet spowalnia zdolność organizmu do wchłaniania tłuszczów. Zawarta w nim kofeina również przyspiesza proces metabolizmu.

W badaniu opublikowanym w 2009 r. W Nutrition and Metabolism donosi, że ekstrakty z białej herbaty mogą skutecznie blokować adipogenezę (tworzenie komórek tłuszczowych), jak również zwiększać lipolizę (rozkład tłuszczu). To z kolei zwalcza otyłość i zmniejsza ryzyko chorób związanych z otyłością.

Herbata ta działa również jako naturalne tłumienie apetytu, pomagając w ten sposób ograniczyć niepotrzebne podjadanie.

 1. Włóż 1 łyżkę liści białej herbaty do kubka.
 2. Zalać gorącą wodą.
 3. Odczekaj około 5 do 7 minut.
 4. Odcedź, dodaj sok cytrynowy lub odrobinę mięty dla smaku i wypij.

Możesz wypić od 2 do 4 filiżanek białej herbaty dziennie.

Ta herbata jest naturalnie słodka, więc nie ma potrzeby dodawania żadnego środka słodzącego.