10 produktów, które należy jeść, aby mieć zdrowe tętnice

Tętnice ludzkiego ciała mają za zadanie transport bogatej w tlen krwi z serca do reszty ciała. Zdrowa tętnica ma być silna i elastyczna. Jednak zatkana tętnica nie ma tych cech, a postępujące zatykanie tętnic nazywa się miażdżycą tętnic.

Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom miażdżyca jest jedną z głównych przyczyn chorób sercowo-naczyniowych, które obejmują udary i zawały serca.

Choroba sercowo-naczyniowa jest również nazywana cichym zabójcą, ponieważ zwykle nie ma zewnętrznych oznak lub objawów, które mogłyby rozpoznać osobę z problemami sercowo-naczyniowymi. Zazwyczaj objawy występują, gdy stan staje się znacznie gorszy lub ciężki.

Miażdżyca to stwardnienie lub pogrubienie tętnic i uniemożliwia przepływ krwi do ważnych narządów. Ale oprócz przyjmowania leków istnieje wiele pokarmów, które mogą pomóc w utrzymaniu zdrowia serca.

Kurkumina, która znajduje się w kurkumie jest fantastyczną przyprawą, która ma zdolność obniżania poziomu cholesterolu LDL, a także zmniejszenia gromadzenia się płytki w tętnicach.

Czosnek jest również niezbędny dla zdrowia serca, ponieważ pomaga w odblokowaniu tętnic. Badanie opublikowane w 1997 r. w czasopiśmie Nutrition wykazało, że czosnek może zarówno zapobiegać, jak i leczyć miażdżycę.

shutterstock

Imbir ma również wiele korzyści zdrowotnych, ponieważ ma związki, takie jak shogaole i gingerole, o których wiadomo, że zapobiegają gromadzeniu się płytki, a także odblokowują tętnice poprzez zmniejszenie całkowitego cholesterolu.

shutterstock

Jak donosi livestrong.com pieprz cayenne „jest lekiem ziołowym stosowanym w leczeniu zaburzeń krążenia i chorób serca”. Ta pyszna przyprawa może pomóc zmniejszyć ryzyko udarów i zawałów serca, jednocześnie poprawiając krążenie krwi dzięki związkowi zwanemu kapsaicyną.

shutterstock

Dodanie odrobiny cytryny do wody i picie tego może być niezwykle korzystne dla serca, ponieważ wiadomo, że cytryna obniża poziom cholesterolu we krwi, a także chroni tętnice przed uszkodzeniem oksydacyjnym.

shutterstock

Badanie z 2003 roku opublikowane w czasopiśmie znanym jako Diabetes Care wykazało, że jeden, trzy lub sześć gramów cynamonu spożywane każdego dnia może pomóc obniżyć poziom glukozy, trójglicerydów, cholesterolu LDL i cholesterolu całkowitego u chorych na cukrzycę typu 2.

shutterstock

Według Pubmed.com zmielone siemię lniane jest nie tylko doskonałym źródłem błonnika, ale także doskonałym dla serca, ponieważ jest ogromnym źródłem kwasu alfa-linolenowego, który jest kwasem omega 3, co może obniżyć ciśnienie krwi i obniżyć stan zapalny.

shutterstock

Jak donosi Fox News sfermentowana kapusta lub kimchi okazały się skuteczne w zapobieganiu rozwojowi miażdżycy aorty u królików karmionych wysokim cholesterolem. Wykazano, że związek czynny w kimchi znany jako 3-94-hydroksy-3,5-dimetoksyfenyl spowalnia proces miażdżycowy.

shutterstock

Badanie z 2006 r. w Journal of Medicinal Food wykazało, że kwasy tłuszczowe w oleju sezamowym mogą być korzystne w zapobieganiu powstawaniu zmian miażdżycowych, a także mogą obniżyć poziom cholesterolu we krwi, trójglicerydy i cholesterol LDL.

shutterstock

Sok z granatów zawiera składniki odżywcze, takie jak magnez i selen, które są niezbędne dla zdrowia serca. Badanie z 2009 roku opublikowane w czasopiśmie American Journal of Cardiology wykazało, że picie 230 mililitrów soku z granatów każdego dnia przez 18 miesięcy może spowolnić postęp choroby tętnic szyjnych.

shutterstock

PODOBNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

POPULARNE ARTYKUŁY

To sprawi, że Twoje ubrania będą białe i świeże. Bez chemikaliów, tanie i łatwe!

Spójrzmy prawdzie w oczy - pranie odzieży może być dość kłopotliwe. Weźmy na przykład mnóstwo detergentów do prania dostępnych na rynku, co nie ułatwia wyboru...

Worki, sińce, cienie pod oczami – zobacz jak się ich pozbyć

Główne przyczyn, które powodują cienie pod oczami to dziedziczenie, starzenie się, suchość skóry, długotrwały płacz, długotrwała praca przed komputerem, stres psychiczny lub fizyczny, brak snu...

Jak zapobiec rakowi. Usuń wszystkie toksyn z organizmu w 3 dni

Czy masz  problemy skórne, różnego rodzaju bóle, problemy z trawieniem, a nawet problem z wagą? Twój organizm może potrzebować detoksu.W detoksykacji przede wszystkim chodzi...

Jak usunąć worki i cienie pod oczami

Worki lub cienie pod oczami są wyraźną oznaką zmęczenia i stresu. Sprawiają też, że Twoja twarz wygląda na starszą, dlatego starasz się zakryć tę część...

Masz zmarszczki, przebarwienia, rozstępy? Efekt jaki uzyskasz po użyciu tej mikstury Cię zszokuje!

Wiele osób ma problemy ze zmarszczkami, przebarwieniami, rozstępami i oparzeniami, a co najgorsze nie wiedzą jak się ich pozbyć. Czy wiedzieliście, że aloes i olej kokosowy...

Ten popularny napój uszkadza tarczycę. Czy pijesz go?

Wiele osób uważa, że ​​jest to o wiele zdrowsza opcja niż normalne mleko, ponieważ jest zalecane przez wielu dietetyków do regularnej konsumpcji, ale twierdzenie,...