Strona główna Zdrowie 10 rzeczy, które wydarzą się w ciele jeśli codziennie spacerujesz

10 rzeczy, które wydarzą się w ciele jeśli codziennie spacerujesz

Kiedy ostatni raz spacerowałeś 15-30 minut? Ta prosta aktywność fizyczna jest bardziej korzystna dla zdrowia niż możesz sobie wyobrazić. Możesz powiedzieć, że tego nie robisz, ponieważ nie masz czasu, ale wiesz, że to nieprawda.

Prawda jest taka, że ​​każdy ma 30 minut do stracenia w ciągu 24 godzin, prawda?

Chodzenie jest jednym z najłatwiejszych i najtańszych sposobów poprawy zdrowia i ciała na wiele sposobów. Oto kilka powodów, dla których powinieneś codziennie chodzić na krótki spacer.

10 niesamowitych zalet chodzenia

1. Ma pozytywny wpływ na mózg

Chodzenie stymuluje produkcję szczęśliwych hormonów zwanych endorfinami i obniża poziom stresu. Wraz z poprawą nastroju regularne spacery mogą pomóc oczyścić umysł, zrelaksować się, złagodzić objawy depresji i lęku oraz zmniejszyć ryzyko demencji i choroby Alzheimera.

2. Poprawia widzenie

Według badań chodzenie pobudza neurony przetwarzające informacje wizualne. Pomaga również zmniejszyć presję jaskry.

3. Utrzymuje serce w zdrowiu

American Heart Association twierdzi, że chodzenie jest korzystne dla serca, podobnie jak bieganie. Pomaga zapobiegać udarowi i innym problemom związanym z sercem. Co więcej, poprawia przepływ krwi, obniża poziom cholesterolu i stabilizuje ciśnienie krwi.

4. Zwiększa pojemność płuc

Chodzenie pomaga eliminować toksyny w ciele i trenuje płuca, aby poprawić przepływ tlenu w całym ciele. W ten sposób ta prosta aktywność fizyczna poprawia funkcjonowanie płuc i pomaga zapobiegać różnym chorobom płuc.

5. Wspiera trzustkę

Badania mówią, że regularne chodzenie poprawia poziom glukozy nawet bardziej niż bieganie. Oznacza to, że chodzenie jest bardziej korzystną aktywnością fizyczną dla trzustki i zmniejsza ryzyko cukrzycy.

6. Poprawia trawienie

Jeśli się nad tym zastanowić, chodzenie utrzymuje okrężnicę w ruchu, wspierając tym samym jej normalne funkcjonowanie. W ten sposób pomaga zapobiegać zaparciom, wzdęciom i innym problemom z okrężnicą.

7. Pomaga spalić tłuszcz i sprawia, że ​​mięśnie są mocniejsze

Codzienne wykonywanie 10 000 kroków pomaga spalić tłuszcz, co z kolei sprawia, że ​​mięśnie są mocniejsze i szczuplejsze. Jeśli dodasz przerwę podczas spaceru lub pójdziesz pod górę, pomożesz również zwiększyć napięcie mięśniowe w różnych częściach ciała.

Chociaż możesz uzyskać te same efekty na siłowni, chodzenie jest znacznie łatwiejsze dla twojego ciała, ponieważ powoduje mniej bólu i umożliwia szybsze gojenie.

8. Wzmacnia kości i stawy

30-minutowy spacer każdego dnia pomaga zapobiegać bólowi i sztywności stawów i kości, wzmacniając je jednocześnie. Zmniejsza również ryzyko utraty kości, zapobiegając w ten sposób urazom.

9. Pomaga zmniejszyć ból pleców

Ćwiczenia lub sporty o większym wpływie mogą uszkodzić plecy, dlatego należy zachować ostrożność, ćwicząc je. Z drugiej strony chodzenie i inne ćwiczenia o niższym uderzeniu mogą pomóc złagodzić ból pleców poprzez poprawę przepływu krwi w okolicy kręgosłupa.

Ta prosta aktywność fizyczna może również poprawić postawę i elastyczność, dlatego jest zalecana dla wszystkich, szczególnie dla osób z dyskomfortem pleców.

10. Obniża potrzebę spożywania cukru

Według badań, 15-minutowy spacer może pomóc obniżyć apetyt na wysokokaloryczne słodycze. Tak więc, jeśli chcesz stracić kilka dodatkowych kilogramów, ale twój mózg powoduje problemy, idź na krótki spacer, a twoje myśli na temat słodyczy ustaną, przynajmniej tymczasowo.

Podziel się tym artykułem ze znajomymi, aby pomóc im dowiedzieć się o zaletach chodzenia.

zobacz także

Co to jest autyzm dziecięcy. Jakie są przyczyny i objawy autyzmu?

Autyzm jest stanem związanym z rozwojem mózgu, który wpływa na to, jak osoba postrzega świat, powoduje problemy w interakcji społecznej i komunikacji.Co to jest...

7 wczesnych objawów uszkodzenia wątroby, których nie ignoruj

Wczesne objawy problemów z wątrobą w głównej części zależą od prowadzonego stylu życia. Twój styl życia i zdrowie mogą być zagrożone bez w pełni...

1 łyżeczka tej mikstury pozwoli Ci szybko zasnąć

Czy masz trudności z zasypianiem i budzisz się w środku nocy? Chroniczny brak snu zwiększa ryzyko przewlekłych problemów zdrowotnych, w tym nadciśnienia tętniczego, chorób serca i...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Jeśli chcesz pozbyć się nadmiaru tłuszczu w krótkim czasie, spróbuj tego prostego naturalnego napoju, który jest zdrowy, a na dodatek skuteczny w zwalczaniu tkanki tłuszczowej.Wszystko...
Ile razy próbowałeś schudnąć bez żadnych rezultatów? Cóż może przyczyną tego jest kwestia hormonów. Czy kiedykolwiek słyszał o leptynie?Jest to hormon, który dosłownie hamuje proces odchudzania....
Twoje płuca są jednym z najważniejszych narządów, ponieważ zależy od nich cały zapas tlenu w twoim ciele. Rozszerzając się i kurcząc do 20 razy...
Współczesny styl życia nie pozostawia wiele czasu na zdrową i zrównoważoną dietę. W rezultacie większość ludzi zwraca się do wygody lub gotowej żywności, która jest...
Zapalenie wyrostka robaczkowego może być ostre lub przewlekłe. Jest najczęstszą przyczyną bólu brzucha, którego następstwem jest operacja. Około 5 procent ludzi na świecie doświadcza zapalenia wyrostka robaczkowego w pewnym...