Strona głównaZdrowie10 środków usuwających nadmiar płynów z organizmu, które można znaleźć w domu

10 środków usuwających nadmiar płynów z organizmu, które można znaleźć w domu

Jeśli kiedykolwiek poczułeś ten okropny ból z obrzęku tułowia lub stóp, wiesz, jak ekstremalne może być zatrzymywanie wody. Tutaj oferujemy dziesięć środków zatrzymujących wodę, które mogą pomóc rozwiązać problem gromadzenia się nadmiaru płynów i zmniejszyć obrzęk spowodowany zatrzymywaniem wody.

Zagotuj cynamon i miód! Uwolnij się od zapalenia stawów, nowotworów

Oba składniki tej receptury, cynamon i miód zostały już wiele razy wykorzystane do przygotowania różnych kombinacji środków zaradczych. Co więcej razem, były one wykorzystywane w...

Zatrzymywanie wody występuje zwykle w nogach, stopach i tułowiu, ale może się zdarzyć w dowolnym miejscu na ciele.

Powoduje obrzęk dotkniętych części ciała, a także może powodować zmianę masy ciała, sztywność stawów oraz wzrost ciśnienia krwi i pulsu.

Zatrzymywanie wody jest spowodowane czynnikami środowiskowymi, takimi jak spożywanie zbyt dużej ilości soli, niewystarczająca aktywność fizyczna, niewystarczająca ilość witamin w organizmie, leki, środki antykoncepcyjne.

Może to być również spowodowane czynnikami wewnętrznymi, takimi jak ciąża, stres, odwodnienie, słabe krążenie, wysokie ciśnienie krwi, alergie, problemy z sercem i nerkami, choroby tarczycy oraz zaburzenia wątroby i żył.

Oto lista 10 środków usuwających nadmiar płynów

Mniszek lekarski

Mniszek lekarski może pomóc usunąć nadmiar wody z organizmu. Nauka udowodniła, że ​​mniszek lekarski pomaga w produkcji moczu w organizmie. Mniszek lekarski jest bogaty w potas, który obniży poziom sodu w organizmie. Zawiera również magnez, dzięki czemu jest przydatny w zmniejszaniu wzdęć przedmiesiączkowych.

Wystarczy dodać łyżeczkę kilku suszonych liści mniszka lekarskiego do ciepłej wody na około 10 minut. Usuń zioła i ciesz się tą herbatą kilka razy dziennie.

Pietruszka

Pietruszka jest doskonałym lekarstwem na zatrzymywanie wody, które może również pomóc w rozwiązaniu problemu zatrzymywania wody.

Dodaj kilka łyżeczek suszonej natki pietruszki do szklanki wody. Gotuj roztwór, aż zacznie odparowywać, a następnie pozwól mu ostygnąć przez 10 minut. Pij herbatę trzy razy dziennie, aż zobaczysz poprawę.

Sól EpsomJeśli weźmiesz kąpiel w soli Epsom pozbędziesz się tego rozdętego brzucha, a także rozwiążesz problem zatrzymywania wody poprzez proces zwany odwróconą osmozą.

Proces ten polega na usunięciu nadmiaru płynów z organizmu. Kąpiel jest niezwykle relaksująca i ukoi twoje ciało i uspokoi nerwy.

Po prostu dodaj dwie szklanki soli Epsom następnym razem, gdy planujesz wziąć ciepłą kąpiel. Mocz się w takim roztworze przez co najmniej 15 minut. Powtarzaj co drugi dzień

Sok cytrynowy

Dodaj kilka łyżek soku z cytryny do szklanki i wymieszaj z ciepłą wodą. Jeśli chcesz, możesz również użyć go z miodem. Ciesz się herbatą codziennie przez kilka następnych dni, aż zobaczysz poprawę.

Nasiona kopru włoskiegoKoper włoski może być silnym środkiem moczopędnym, który jest właściwością zwiększającą produkcję moczu w organizmie. Może również pomóc zwiększyć ilość sodu i wody przetwarzanych przez nerki. Zapobiega również gromadzeniu się toksyn w organizmie i może pomóc w trawieniu.

Wystarczy zagotować łyżeczkę nasion kopru włoskiego w gorącej wodzie. Przykryj szklankę i pozwól jej ostygnąć przez około 10 minut, a następnie usuń nasiona z herbaty. Pij trzy razy dziennie.

Korzeń pokrzywy

Pokrzywa ma naturalne właściwości, które powodują, że ludzkie ciało zwiększa produkcję moczu. Może ci pomóc w rozwiązaniu problemu zatrzymywania wody w ciele.

Wystarczy zagotować łyżeczkę korzenia pokrzywy w szklance wody. Niech ostygnie przez 10 minut. Pij herbatę kilka razy dziennie.

Sok żurawinowy

Możesz zmniejszyć retencję wody za pomocą soku żurawinowego. Może ci to pomóc, przyspieszając produkcję moczu w organizmie. Zawiera również minerały, takie jak potas, magnez i wapń.

Wypij szklankę soku żurawinowego (niesłodzonego, jeśli to możliwe) każdego dnia, aby rozwiązać problem z retencją wody. Możesz również wziąć żurawinę w postaci pigułek.

Aromaterapia

Innymi tradycyjnymi środkami zatrzymującymi wodę, które rozwiązują zatrzymywanie płynów są olejki eteryczne. Aromaterapia zachęca do drenażu płynów poprzez stymulację układu limfatycznego.


Najlepsze olejki eteryczne to te z cyprysu, geranium i jałowca. Wystarczy dodać 20 kropli do kąpieli. Ciesz się kąpielą przez około 10 minut, co drugi dzień.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy może uzupełnić twoje ciało potasem. To z kolei może pomóc ciału obniżyć poziom sodu. I wszyscy wiemy co robi sód – zatrzymuje wodę w organizmie!

Wystarczy dodać łyżeczkę octu do szklanki wody. Pij wzbogaconą wodę dwa razy dziennie. Jeśli chcesz zwiększ dawkę octu jabłkowego o dodatkową łyżkę stołową na szklankę.

Możesz również użyć octu, aby zanurzyć w nim stopy. Będzie to przydatne w zatrzymywaniu płynów w stopach. Wystarczy zanurzyć stopy w gorącej kąpieli stóp wykonanej z octu jabłkowego i ciepłej wody. Mocz stopy przez co najmniej 10 minut.

Cebula


Cebula może zwiększać produkcję moczu i powodować oczyszczanie krwi. Pomaga również znacznie w zapobieganiu kamieniom nerkowym.

Wystarczy obrać kilka cebulek i ugotować je w czterech szklankach wody. Aby uzyskać lepszy smak możesz dodać sól do mieszanki. Pij trzy szklanki przez następne kilka dni.

Przyśpiesz metabolizm dzięki tym prostym porannym nawykom

Wasze ciało zamienia wszystko co jecie i pijecie w energię, a to nazywa się metabolizmem. Niektórzy ludzie mają szybszy metabolizm, podczas gdy inni wolniejszy, a...

Nie zapomnij też pić dużo wody w ciągu dnia (odwodnienie może powodować zatrzymywanie wody), spożywać dużo mniej soli i alkoholu oraz regularnie ćwiczyć.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły