10 środków usuwających nadmiar płynów z organizmu, które można znaleźć w domu

Jeśli kiedykolwiek poczułeś ten okropny ból z obrzęku tułowia lub stóp, wiesz, jak ekstremalne może być zatrzymywanie wody. Tutaj oferujemy dziesięć środków zatrzymujących wodę, które mogą pomóc rozwiązać problem gromadzenia się nadmiaru płynów i zmniejszyć obrzęk spowodowany zatrzymywaniem wody.

Zatrzymywanie wody występuje zwykle w nogach, stopach i tułowiu, ale może się zdarzyć w dowolnym miejscu na ciele.

Powoduje obrzęk dotkniętych części ciała, a także może powodować zmianę masy ciała, sztywność stawów oraz wzrost ciśnienia krwi i pulsu.

Zatrzymywanie wody jest spowodowane czynnikami środowiskowymi, takimi jak spożywanie zbyt dużej ilości soli, niewystarczająca aktywność fizyczna, niewystarczająca ilość witamin w organizmie, leki, środki antykoncepcyjne.

Może to być również spowodowane czynnikami wewnętrznymi, takimi jak ciąża, stres, odwodnienie, słabe krążenie, wysokie ciśnienie krwi, alergie, problemy z sercem i nerkami, choroby tarczycy oraz zaburzenia wątroby i żył.

Oto lista 10 środków usuwających nadmiar płynów

Mniszek lekarski

Mniszek lekarski może pomóc usunąć nadmiar wody z organizmu. Nauka udowodniła, że ​​mniszek lekarski pomaga w produkcji moczu w organizmie. Mniszek lekarski jest bogaty w potas, który obniży poziom sodu w organizmie. Zawiera również magnez, dzięki czemu jest przydatny w zmniejszaniu wzdęć przedmiesiączkowych.

Wystarczy dodać łyżeczkę kilku suszonych liści mniszka lekarskiego do ciepłej wody na około 10 minut. Usuń zioła i ciesz się tą herbatą kilka razy dziennie.

Pietruszka

Pietruszka jest doskonałym lekarstwem na zatrzymywanie wody, które może również pomóc w rozwiązaniu problemu zatrzymywania wody.

Dodaj kilka łyżeczek suszonej natki pietruszki do szklanki wody. Gotuj roztwór, aż zacznie odparowywać, a następnie pozwól mu ostygnąć przez 10 minut. Pij herbatę trzy razy dziennie, aż zobaczysz poprawę.

Sól Epsom

Jeśli weźmiesz kąpiel w soli Epsom pozbędziesz się tego rozdętego brzucha, a także rozwiążesz problem zatrzymywania wody poprzez proces zwany odwróconą osmozą.

Proces ten polega na usunięciu nadmiaru płynów z organizmu. Kąpiel jest niezwykle relaksująca i ukoi twoje ciało i uspokoi nerwy.

Po prostu dodaj dwie szklanki soli Epsom następnym razem, gdy planujesz wziąć ciepłą kąpiel. Mocz się w takim roztworze przez co najmniej 15 minut. Powtarzaj co drugi dzień

Sok cytrynowy

Dodaj kilka łyżek soku z cytryny do szklanki i wymieszaj z ciepłą wodą. Jeśli chcesz, możesz również użyć go z miodem. Ciesz się herbatą codziennie przez kilka następnych dni, aż zobaczysz poprawę.

Nasiona kopru włoskiego

Koper włoski może być silnym środkiem moczopędnym, który jest właściwością zwiększającą produkcję moczu w organizmie. Może również pomóc zwiększyć ilość sodu i wody przetwarzanych przez nerki. Zapobiega również gromadzeniu się toksyn w organizmie i może pomóc w trawieniu.

Wystarczy zagotować łyżeczkę nasion kopru włoskiego w gorącej wodzie. Przykryj szklankę i pozwól jej ostygnąć przez około 10 minut, a następnie usuń nasiona z herbaty. Pij trzy razy dziennie.

Korzeń pokrzywy

Pokrzywa ma naturalne właściwości, które powodują, że ludzkie ciało zwiększa produkcję moczu. Może ci pomóc w rozwiązaniu problemu zatrzymywania wody w ciele.

Wystarczy zagotować łyżeczkę korzenia pokrzywy w szklance wody. Niech ostygnie przez 10 minut. Pij herbatę kilka razy dziennie.

Sok żurawinowy

Możesz zmniejszyć retencję wody za pomocą soku żurawinowego. Może ci to pomóc, przyspieszając produkcję moczu w organizmie. Zawiera również minerały, takie jak potas, magnez i wapń.

Wypij szklankę soku żurawinowego (niesłodzonego, jeśli to możliwe) każdego dnia, aby rozwiązać problem z retencją wody. Możesz również wziąć żurawinę w postaci pigułek.

Aromaterapia

Innymi tradycyjnymi środkami zatrzymującymi wodę, które rozwiązują zatrzymywanie płynów są olejki eteryczne. Aromaterapia zachęca do drenażu płynów poprzez stymulację układu limfatycznego.

Najlepsze olejki eteryczne to te z cyprysu, geranium i jałowca. Wystarczy dodać 20 kropli do kąpieli. Ciesz się kąpielą przez około 10 minut, co drugi dzień.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy może uzupełnić twoje ciało potasem. To z kolei może pomóc ciału obniżyć poziom sodu. I wszyscy wiemy co robi sód – zatrzymuje wodę w organizmie!

Wystarczy dodać łyżeczkę octu do szklanki wody. Pij wzbogaconą wodę dwa razy dziennie. Jeśli chcesz zwiększ dawkę octu jabłkowego o dodatkową łyżkę stołową na szklankę.

Możesz również użyć octu, aby zanurzyć w nim stopy. Będzie to przydatne w zatrzymywaniu płynów w stopach. Wystarczy zanurzyć stopy w gorącej kąpieli stóp wykonanej z octu jabłkowego i ciepłej wody. Mocz stopy przez co najmniej 10 minut.

Cebula

Cebula może zwiększać produkcję moczu i powodować oczyszczanie krwi. Pomaga również znacznie w zapobieganiu kamieniom nerkowym.

Wystarczy obrać kilka cebulek i ugotować je w czterech szklankach wody. Aby uzyskać lepszy smak możesz dodać sól do mieszanki. Pij trzy szklanki przez następne kilka dni.

Nie zapomnij też pić dużo wody w ciągu dnia (odwodnienie może powodować zatrzymywanie wody), spożywać dużo mniej soli i alkoholu oraz regularnie ćwiczyć.