Strona głównaZdrowie10 super ziół, które oczyszczą Twoje nerki

10 super ziół, które oczyszczą Twoje nerki

Uwaga: przed zażyciem tych ziół skonsultuj się z lekarzem. Mogą one nie być odpowiednie dla osób z chorobami nerek i innymi schorzeniami. Mogą również wchodzić w interakcje z pewnymi lekami.

Nerki – narządy znajdujące się w tylnej części brzucha – pełnią bardzo ważne funkcje w ciele.

- Advertisement -

Są odpowiedzialne za usuwanie toksyn i odpadów z krwi. Ponadto uwalniają trzy ważne hormony – erytropoetynę, reninę i kalcytriol.

Hormony te odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia. Nerki pracują z innymi narządami 24/7 w celu regulacji ciśnienia krwi, zwiększenia produkcji krwinek czerwonych i syntezy witaminy D.

Nerki to w rzeczywistości samooczyszczające się narządy. Aby wesprzeć tę funkcję, musisz spożywać odpowiednie płyny, które mogą zawierać pokarmy, takie jak owoce i warzywa, a także wodę i inne płyny.

Oprócz usuwania toksyn, prawidłowe oczyszczenie nerek może również pomóc w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi i poprawić funkcjonowanie układu moczowego i pęcherza moczowego.

Być może będziesz musiał podjąć dodatkowe kroki w celu oczyszczenia nerek, jeśli masz objawy, takie jak uczucie zmęczenia lub zmienne nastroje, ból w nerkach po jedzeniu, egzema, trądzik, wysypki skórne, wzdęcia, nagły wzrost masy ciała i problemy takie jak kamica nerkowa i częste problemy z pęcherzem moczowym lub infekcje dróg moczowych (UTI).

Zdrowa dieta, ćwiczenia i pozostawanie w stanie nawodnienia są niezbędne do podtrzymania zdrowia Twoich nerek. Aby uzyskać dodatkową pomoc, możesz włączyć do diety niektóre zioła, które mogą pomóc w oczyszczeniu nerek.


Oto 10 najlepszych ziół do oczyszczenia nerek.

1. Pietruszka

Pietruszka jest silnym, naturalnym ziołem moczopędnym, które może oczyścić nerki. Promuje zwiększone wydzielanie moczu, aby pomóc wypłukać bakterie i drobnoustroje z nerek. Pietruszka zawdzięcza swoje działanie moczopędne związkom apiolowym i mirystycynie.

Badanie z 2002 r. opublikowane w Journal of Ethnopharmacology wykazało, że szczury, które piły ekstrakt z nasion pietruszki, produkowały znacznie więcej moczu w ciągu 24 godzin niż te, które piły wodę. • Wypij kilka filiżanek herbaty pietruszki przez około tydzień, aby oczyścić nerki. Aby przygotować herbatę, dodaj 1 łyżkę stołową pokruszonej świeżej pietruszki do kubka wrzącej wody. Zakryj i odczekaj 5 minut, następnie odcedź.
 • Alternatywnie przygotuj detoksykujący napój, mieszając ¼ szklanki soku z pietruszki, ½ szklanki wody i odrobinę miodu i soku z cytryny. Pij dwa razy dziennie przez kilka tygodni.
 • Możesz również włączyć to zioło do swojej sałatki i innych potraw.

Uwaga: Jeśli jesteś w ciąży, unikaj spożywania dużych ilości pietruszki.

2. Korzeń mniszka lekarskiego

Według badań z 2009 r. opublikowanych w Journal of Alternative and Complementary Medicine, mniszek lekarski działa jako środek moczopędny u ludzi i zwiększa produkcję moczu. Ze względu na swoje właściwości moczopędne, pomaga oczyścić zarówno nerki, jak i wątrobę. Ponadto mniszek lekarski łagodzi zatrzymywanie wody i łagodzi podrażnienia układu moczowego.

Aby oczyścić nerki, można pić 2 szklanki mniszka lekarskiego dwa razy dziennie przez kilka tygodni. Aby zrobić herbatę:

 1. Zagotuj 2 łyżeczki suszonego korzenia mniszka lekarskiego w 1 szklance wody przez 5 minut.
 2. Wyłącz ogrzewanie, przykryj i odstaw około 10 minut.
 3. Odcedź, dodaj trochę miodu i wypij herbatę.

Możesz również zrobić tę herbatę z torebek herbaty mniszka lekarskiego.

Uwaga: Ponieważ zioło to może reagować z niektórymi lekami, przed użyciem mniszka lekarskiego, aby oczyścić nerki skonsultuj się z lekarzem.

3. Prawoślaz lekarski

Prawoślaz lekarski zawiera również właściwości moczopędne, które sprzyjają zwiększonemu przepływowi moczu. Pomaga to oczyścić nerki z gromadzenia się toksyn i wspomaga zdrowie nerek. Ponadto może zwalczać infekcje nerek, dróg moczowych i pęcherza moczowego.

 1. Dodaj 1 łyżkę suszonych korzeni i liści do kubka gorącej wody.
 2. Przykryj i odczekaj 8 do 10 minut, a następnie odcedź.
 3. Pij 2 szklanki tej ziołowej herbaty codziennie przez tydzień, aby oczyścić nerki.

Uwaga: Unikaj prawoślazu w okresie ciąży, karmienia piersią lub cukrzycy.

4. Imbir

Imbir jest kolejnym skutecznym ziołem oczyszczającym, może pomóc wypłukać toksyny i szkodliwe substancje z nerek, a także poprawić trawienie. Zioło to jest również korzystne dla oczyszczenia wątroby.

 • Jednym z najlepszych sposobów na czerpanie korzyści z oczyszczania przez imbir jest popijanie herbaty imbirowej. Aby przygotować herbatę, gotuj 2 łyżeczki świeżo startego imbiru w 2 szklankach wody przez 10 minut. Odcedź, dodaj miód i sok z cytryny według smaku i wypij 2 – 3 razy dziennie.

5. Kurkuma

Kurkuma to inne znane zioło, które ma właściwości myjące. Oczyszcza nerki, odtruwa wątrobę i oczyszcza krew. Ponadto zawiera właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc w zapobieganiu i leczeniu stanów zapalnych nerek i infekcji.

 • Dodaj ½ łyżeczki kurkumy w proszku i imbiru w proszku do 2 szklanek wrzącej wody. Gotu przez 10 minut, a następnie odcedzić. Dodaj sok z ½ cytryny i 1 łyżkę syropu klonowego. Pij to raz dziennie przez kilka tygodni.

6. Seler

Seler ma naturalne właściwości moczopędne. Pomaga w usuwaniu toksyn i szkodliwych substancji z organizmu poprzez zwiększenie oddawania moczu. Ponadto seler zawiera niezbędne składniki odżywcze, które pobudzają nerki. W rzeczywistości regularne spożycie selera może zapobiegać kamieniom nerkowym i infekcjom.

 • Pij 1 szklankę soku z selera codziennie przez kilka tygodni.

7. Pokrzywa

Pokrzywa może również pomóc w oczyszczeniu nerek. Ze względu na swoje właściwości moczopędne zwiększa produkcję moczu, pomaga usuwać odpady metaboliczne i wspomaga wydalanie przez nerki.

W tym samym czasie to zioło zatrzymuje bakterie, aby zmniejszyć ryzyko infekcji nerek.

 1. Umieść 2 łyżeczki świeżej lub wysuszonej pokrzywy w filiżance gorącej wody.
 2. Odczekaj około 10 minut.
 3. Odcedź i dodaj trochę miodu.
 4. Pić tę ziołową herbatę dwa razy dziennie przez kilka tygodni.

Uwaga: Ponieważ to zioło może zakłócać rozrzedzenie krwi, wysokie ciśnienie krwi, leki moczopędne i cukrzycowe, zawsze skonsultuj się z lekarzem przed włączeniem go do swojej diety.

8. Skrzyp

Skrzyp to pospolite ziele o właściwościach moczopędnych. Zwiększa wydalanie moczu, aby wypłukać szkodliwe toksyny i materiały z organizmu . Ponadto jego właściwości przeciwutleniające oferują wiele korzyści dla nerek i układu nerkowego.

 • Aby przygotować herbatę ze skrzypu, dodaj 1 do 3 łyżeczek świeżego lub suszonego skrzypu na filiżankę wrzątku. Przykryj, odczekaj 5 do 10 minut i odcedź przed wypiciem herbaty. Możesz pić od 2 do 3 filiżanek tej herbaty dziennie przez tydzień, aby oczyścić nerki.
 • Możesz także przyjmować suplementy ze skrzypu polnego, aby promować przepływ moczu. Przed zażyciem suplementów skonsultuj się z lekarzem.

9.Mącznica lekarska

Mącznica lekarska to zioło, które ma naturalne właściwości moczopędne, które pomagają oczyścić nerki i zwalczać infekcje nerek. Głównym składnikiem jest glikozyd fenolowy zwany arbutyną, który sprawia, że ​​zioło ma właściwości moczopędne.

Jego właściwości ściągające zachęcają szkodliwe toksyny i bakterie do wydalania z nerek. Zioło to pomaga również zachować równowagę pH moczu przed zbyt kwaśnym odczyniem.

Możesz wziąć tę herbatę ziołową lub formę suplementu, aby oczyścić nerki. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie prawidłowego dawkowania i procedury przyjmowania tego zioła.

10. Jedwab kukurydziany

Jedwab kukurydziany ma właściwości moczopędne i stymuluje produkcję moczu w celu usuwania odpadów i wody z nerek. Możesz go użyć do leczenia infekcji pęcherza moczowego, kamieni nerkowych i infekcji dróg moczowych.

 1. Umieść 2 łyżeczki suszonego jedwabiu kukurydzianego w filiżance.
 2. Zalej wrzątkiem, przykryj i odczekaj 10 do 15 minut, a potem odcedź.
 3. Pij tę herbatę 2 lub 3 razy dziennie.
 4. Upewnij się, że pijesz dużo innych płynów.

Uwaga: Ponieważ to zioło może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem.

Dodatkowe wskazówki

 • Unikaj palenia tytoniu i nadmiernego spożycia alkoholu i kofeiny.
 • Staraj się utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi.
 • Utrzymuj odpowiedni poziom cholesterolu we krwi.
 • Pij dużo wody przez cały dzień, aby zapobiec odwodnieniu.
 • Jeśli masz nadwagę, staraj się schudnąć i utrzymać zdrową masę ciała.
 • Unikaj smażonych potraw i zbyt dużej ilości soli.
 • Stosuj dietę bogatą w owoce, zielone warzywa i pełnoziarniste produkty.

Masz wysokie ciśnienie krwi? Rozwiąż to za pomocą zaledwie 3 łyżeczek dziennie!

Połączenie orzechów włoskich i miodu to potężne domowe lekarstwo stosowane w leczeniu wielu schorzeń i dolegliwości. W rzeczywistości w niektórych przypadkach może nawet zastąpić...

Czy doświadczasz przewlekłego zmęczenia? To jest idealny przepis

Gromadzenie się toksyn we krwi powoduje nasilenie przewlekłego zmęczenia, dodatkowo cierpi się na wzdęcia i problemy z krążeniem. Aby nie przechowywać żadnych toksyn we krwi, od...

Banany i cynamon mogą pomóc ci zasnąć

Dowiedz się o niesamowitych korzyściach płynących z bananów i cynamonu na sen oraz dowiedz się, jak zrobić pyszną, naturalną cynamonową herbatę bananową. Problem polega na...

Dlaczego twoje dłonie i stopy są zawsze zimne i co z tym zrobić?

Czy twoje dłonie i stopy są zawsze zimne? W takim przypadku prawdopodobnie masz słabe krążenie. Słabe krążenie krwi jest częstym problemem zdrowotnym, który dotyka...

Ludzie oszaleli na punkcie tego przepisu! Leczy ból kolan, kości i stawów

Z wiekiem nasze ciała powoli zaczynają się zużywać i wykazywać pierwsze oznaki starzenia. Jednym z pierwszych objawów tego procesu jest ból kości i stawów....

10 nawyków, które powoli uszkadzają mózg

Mózg jest jednym z najważniejszych organów w ludzkim ciele. Będąc najbardziej delikatną częścią ciała, powinieneś o nią zadbać. Według Światowej Organizacji Zdrowia istnieje 10...

Spożywaj to każdego ranka, aby przyśpieszyć proces odchudzania

Każdego dnia mamy do czynienia z toksynami - jedzenie, powietrze, którym oddychamy, produkty kosmetyczne, wszystko to zawiera składniki, które mogą negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie,...

Zobacz jakie korzyści zdrowotne osiągniesz pijąc to każdego dnia

Wszyscy mamy swoje nawyki rano, które wykonujemy zaraz po wstaniu z łóżka. Niektórzy wypijają filiżankę herbaty, kawy, część rozpoczyna dzień od śniadania, a jeszcze inni...

Kombinacja, która zabija wiele chorób, w tym raka

Czosnek, ocet jabłkowy i miód są skuteczne w leczeniu wielu problemów zdrowotnych, ale w połączeniu ze sobą, są one jeszcze bardziej wydajne. Kombinacja ta...

Co to jest hemofilia? Jakie są przyczyny, objawy i sposoby leczenia

Hemofilia to grupa dziedzicznych zaburzeń krwi, w których krew nie krzepnie prawidłowo. Zaburzenia krwawienia są spowodowane wadami naczyń krwionośnych, mechanizmem krzepnięcia lub płytkami krwi. Co...

Co to jest paradontoza? Sprawdź objawy i jak walczyć z paradontozą

Paradontoza (zapalenie przyzębia) jest poważną infekcją dziąseł, która uszkadza tkankę miękką i niszczy kość podtrzymującą zęby. W tym artykule dowiesz się jakie są przyczyny, objawy...

Co się dzieje z Twoim ciałem kiedy dodasz kurkumę do wody z cytryną

Wszyscy doskonale znamy korzyści z picia wody z cytryną. Nikt jednak nie wie, co się stanie, jeśli umieścisz kurkumę w wodzie z cytryną. Magiczne właściwości tego napoju będą poprawiać...

Co dzieje się wewnątrz ciała w ciągu 2 godzin po spożyciu imbiru

Imbir jest jednym z naturalnych produktów, który przynosi bardzo wiele korzyści dla naszego zdrowia. W tym momencie masz możliwość sprawdzić, co dzieje się z Tobą...

Skórka cytrynowa – pozbądź się bólu w stawach i wzmocnij je

Cytryny są owocami, które oferują wiele korzyści zdrowotnych. Mają szeroki zakres właściwości leczniczych i mogą pomóc w przypadku różnych problemów zdrowotnych. Mają również pozytywny wpływ na...

Jak w szybki i prosty sposób schudnąć?

Czy wiesz, że jedząc banana każdego ranka możesz schudnąć nawet 10 kilogramów w ciągu 7 dni? Co więcej ta wspaniała bananowa dieta nie wymaga żadnego dodatkowego...

Środki zaradcze na hemoroidy

Miliony ludzi cierpi z powodu tego stanu, który blokuje ich od prowadzenia normalnego trybu życia. Kiedy żyły odbytu pęcznieją dochodzi do bólu i dyskomfortu. Aby złagodzić...

Rosyjski profesor argumentuje, że możemy pokonać raka piersi

Przepis rosyjskiego naukowca jest przedstawiany przez wielu jako rewolucyjny lek, który wyleczył tysiące ludzi z raka. Profesor Memerski w swoim wykładzie powiedział, że jest to...

Najlepszy naturalny sposób na oczyszczenie płuc z nikotyny i smoły

Istnieje wiele dowodów medycznych na to, że palacze są bardziej narażeni na raka płuc i choroby serca, a także wiele innych chorób ze względu...

3 codzienne nawyki, które poprawią Twoje zdrowie

Dobre zdrowie jest niezastąpione, jeśli chcemy prowadzić szczęśliwe i przyjemne życie. Kiedy jesteśmy zdrowi, nasz organizm funkcjonuje optymalnie. Dobre zdrowie oznacza zrównoważony umysł i zrównoważone ciało. Często zapominamy o...

Oczyść tętnice, zapobiegnij zawałowi serca i udarowi mózgu pijąc ten wspaniały eliksir

Z biegiem czasu dieta bogata w przetworzoną żywność może podnieść poziom cholesterolu, czego skutkiem może miażdżyca, złogi tłuszczu, które odkładają się w tętnicach, zwężając...

Poznaj korzyści i zaskakujące efekty spania nago

Spanie jest jednym z najważniejszych czynników dla naszego zdrowia. Brak snu może być szkodliwy dla naszego organizmu. Czy wiesz, że śpiąc nago zapewniasz sobie jeszcze więcej...

Świerzb: objawy, leczenie, zdjęcia i jak się go skutecznie pozbyć

Świerzb jest bardzo powszechny i ​​każdy może się nim zarazić i to w każdym momencie swojego życia. Należy go szybko leczyć, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się...

1 łyżka octu jabłkowego w ciągu 60 dni może rozwiązać

Każdy z nas powinien mieć ocet jabłkowy w swoim domu, gdyż jest to jeden z najbardziej skutecznych i korzystnych składników, który może w sposób naturalny pomóc...

8 prostych sztuczek, które poprawią Twój wzrok

Zaburzenia widzenia to częsty problem zdrowotny dotykający ludzi w każdym wieku. Niektóre osoby są krótkowzroczne lub nie są w stanie zobaczyć obiektów na odległość, podczas...

Przestań używać tych leków, ponieważ powodują utratę pamięci

Każdego roku leki na receptę są odpowiedzialne za ponad 100 000 zgonów i prowadzą do ponad 1,5 miliona przypadków hospitalizowanych osób, które doświadczyły poważnych...

Przygotuj idealną wodę z imbirem do leczenia bólu stawów i mięśni

Imbir jest używany od lat, głównie ze względu na jego potężne właściwości lecznicze. Jest bogaty w witaminy A, C i E, a także minerały takie...

Ten naturalny domowy antybiotyk może pomóc w zapobieganiu infekcjom

Antybiotyk to lek, który pomaga hamować i niszczyć zarazki atakujące twoje ciało. Od czasu ich odkrycia antybiotyki stały się niezbędne w praktyce medycznej. Dziś pozostają jednym...

Afty w jamie ustnej, przyczyny, objawy. Domowe sposoby na afty.

Afty to małe, płytkie zmiany, które rozwijają się na miękkich tkankach w jamie ustnej lub u podstawy dziąseł. Co to są afty? W przeciwieństwie do opryszczki,...

Wspaniały sok, który pomoże Ci odetkać tętnice, obniżyć ciśnienie krwi

Każdego roku zawał serca lub udar mózgu jest jedną z głównych przyczyn zgonów na całym świecie, jeden na trzy zgony  jest spowodowany chorobami układu krążenia. Zatkane...

Jeżeli zobaczysz TO na ziemniakach, wyrzuć je! To uratuje Ci życie

Czy jesteś świadomy, że każdego dnia możesz zjadać ziemniaki, które zawierają... Żywność, która zawiera toksyny jest bezpośrednio szkodliwa dla zdrowia. Efektem spożywania takiej żywności mogą by bardzo...

10 najważniejszych korzyści zdrowotnych związanych z oliwą z oliwek

Przez tysiące lat oliwa z oliwek była istotną częścią diety śródziemnomorskiej. Drzewa oliwne występują głównie w regionie śródziemnomorskim. Ale wraz z rosnącą świadomością korzyści płynących z...

Całkowicie regeneruje, wzmacnia i leczy kręgosłup – domowe lekarstwo!

Większość ludzi prawdopodobnie doświadczy bólu pleców w pewnym momencie swojego życia. Jednak największym zrozumieniem dotyczącym łagodzenia bólu pleców jest „potrzeba” rozluźnienia. Kiedy odczuwasz ból pleców...

Chcesz rzucić palenie? Użyj tego zioła i zabij głód nikotynowy

Chociaż palenie jest szkodliwe dla naszego zdrowia, ludzie nie potrafią w prosty sposób pozbyć się tego nałogu. To nikotyna w papierosach sprawia, że ​​ludzie...

LEKARZE OSTRZEGAJĄ: PRZESTAŃ UŻYWAĆ FOLII ALUMINIOWEJ

Folia aluminiowa jest najczęściej używana w kuchni do owijania i gotowania czy też pieczenia różnego rodzaju potraw i mięs, ale może być również stosowana...

Te 6 rzeczy wydarzy się, jeśli pijesz ciepłą wodę

Istotne funkcje, w których ważną rolę odgrywa woda, a także znaczenie prawidłowego nawodnienia organizmu są powszechnie znane. Jednak to nie tylko ilość wody, która jest spożywana ma wpływ...

Woda z ogórków – kwaskowaty, ale niezwykle zdrowy napój

Woda z ogórków może być zaskakująco korzystnym napojem dla wielu problemów zdrowotnych i dobrego samopoczucia. Utrzymuje zdrowe mięśnie, utrzymuje skórę czystą, nawilża ciało, zapewnia...

Prosta recepta: pozbądź się bólu w stawach już po kilku dniach

Wraz z wiekiem pojawia się ból w stawach, zwłaszcza kolanach, ramionach i łokciach. U osób młodszych ból stawów może wystąpić w wyniku zapalenia stawów, reumatyzmu, urazu,...

Sposób jak usunąć wszystkie szkodliwe toksyny z organizmu

Toksyny to substancje, które są trujące dla ludzi i mogą spowodować uszkodzenie najważniejszych narządów w naszym organizmie. Toksyny mogą dostać się do naszego organizmu przez jedzenie,...

Jak zapobiec rakowi. Usuń wszystkie toksyn z organizmu w 3 dni

Czy masz  problemy skórne, różnego rodzaju bóle, problemy z trawieniem, a nawet problem z wagą? Twój organizm może potrzebować detoksu. W detoksykacji przede wszystkim chodzi...

Oczyść tętnice, zapobiegnij zawałowi serca i udarowi mózgu

Z biegiem czasu dieta bogata w przetworzoną żywność może podnieść poziom cholesterolu, czego skutkiem może miażdżyca, złogi tłuszczu, które odkładają się w tętnicach, zwężając...

Pozbądź się nieświeżego oddechu na dobre stosując 1 składnik

Nie ma wątpliwości, że soda oczyszczona jest jednym z najczęstszych składników kuchennych. W rzeczywistości prawdopodobnie znajduje się we wszystkich kuchniach na całym świecie.  Ale ten wszechstronny...

Gorąca woda z cytryną jako środek zaradczy i substytut kawy

Dlaczego warto pić wodę z cytryną każdego ranka? Rano po przebudzeniu wielu osób wypija filiżankę kawy, jednak przedstawiamy Wam doskonały substytut kofeiny, który jest dodatkowo łatwy do...

Wzmocnij swój system odpornościowy za pomocą imbiru, cytryny i miodu

Te trzy składniki tworzą doskonały zespół do walki z chorobą i poprawiają zdolność twojego ciała do obrony. Picie herbaty z imbirem, cytryną i miodem codziennie...

4 zdrowe tłuszcze, które pomagają schudnąć, uniknąć cukrzycy i zatrzymać choroby serca

To oficjalne - przegląd ponad 80 badań sugeruje, że zwiększenie spożycia odpowiednich tłuszczów powoduje, że ryzyko chorób serca, problemów z wagą, cukrzycą i innymi...

Zobacz co się dzieje kiedy będziesz jeść czosnek na czczo

Czosnek zawiera środek dezynfekujący organizm, ma właściwości antybakteryjne i grzybobójcze, które są porównywalne do najlepszych antybiotyków, dodatkowo kiedy będziesz go spożywać na pusty żołądek efekt będzie znacznie silniejszy! Czosnek bardzo...

Domowa maseczka na żylaki z aloesu i octu jabłkowego

Czy masz  żylaki  i chcesz się dowiedzieć, jak się ich pozbyć lub zmniejszyć ich widoczność? Bolesne i nieestetyczne żylaki są często spowodowane przez genetykę lub pewne codzienne nawyki i...

Zobacz jak enzymy ananasowe mogą pomóc w leczeniu raka

Ananas jest dobrze znanym składnikiem diety bogatej w błonnik. Oprócz zawartości włókien, osoby dbające o zdrowie są również pod wrażeniem różnorodnych właściwości. Jedną z jego najważniejszych...

Tylko 3 łyżki dziennie obniżą poziom cholesterolu

Przedstawiamy wam receptę, którą powinieneś zawsze mieć w domu. Uważa się ją za jeden z najlepszych naturalnych środków zaradczych i może naprawdę czynić cuda dla...

Korzyści zdrowotne kurkumy

Kurkuma jest bardzo popularnym ziołem. Często określana jako "Królowa przypraw", jej główne cechy to zapach przypominający pieprz, ostry smak i złoty kolor. Ludzie na całym świecie...

Pij ten napój każdego dnia, wzmocnij organizm i poczuj się młodziej

Wraz z zmieniającymi się obecnymi czasami i niezdrowym stylem życia naprawdę nie możemy oczekiwać, że nasz organizm będzie pracować na pełnych obrotach, a nasze...

3-składnikowy sok oczyszczający serce, nerki i stawy z toksyn

Głównym zadaniem wątroby jest oczyszczanie naszego organizmu z toksyn, jednak spożywanie duży ilości niezdrowych pokarmów może prowadzić do odkładania się toksyn w naszym sercu, nerkach...

Wspaniałe napoje do walki z infekcjami dróg moczowych

Infekcje dróg moczowych występują, gdy szkodliwe mikroorganizmy kolonizują drogi moczowe, w tym nerki i pęcherz. W większości przypadków jest to spowodowane przez bakterie, które docierają do...

Najczęstsze objawy uszkodzenia nerek, których nie należy ignorować

Zaburzenia funkcji nerek mają ogromny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia. Jeśli nerki nie działają poprawnie, nie potrafią filtrować toksyn z krwi może dojść nawet do zagrożenia życia. Najczęstsze objawy...

Zobacz co się stanie jeśli umieścisz kostkę lodu w tym punkcie!

Chyba każdy z nas jest osobą, która chciałaby żyć jak najdłużej, wyglądać mimo swojego wieku jak najmłodziej, być energicznym każdego dnia i prowadzić szczęśliwe...

8 napojów przeciwnowotworowych

Rak jest poważną chorobą, która może dotknąć każdego. O ile nam wiadomo, jest to spowodowane różnymi czynnikami, od genów po styl życia. Wraz z upływem czasu...

Pij napar z ananasem i cynamonem, aby spłaszczyć brzuch

Ananas oprócz tego, że jest jednym z najbardziej pysznych owoców to ma wspaniałe korzyści zdrowotne.  Ananas zawiera właściwości zdolne pomagać nam w leczeniu zakażeń w gardle,...

10 oznak, że w Twoim ciele może rozwijać się rak!

Rak jest jedną z najgroźniejszych i najbardziej rozprzestrzenionych chorób w dzisiejszych czasach. Mimo, że zdrowa dieta może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka, geny mogą...

Przygotuj napój, który usunie kamienie nerkowe i oczyści wątrobę

Każdy organizm ma swoje granice, jeżeli chodzi o ilość spożywanego pokarmu, ale wiele razy jesteśmy kuszeni i przez to się przejadamy. Ponosimy  wtedy konsekwencje i możemy mieć problemy...

9 mechanizmów obronnych organizmu, które wydają się dziwne, a ratują Ci życie

Bez wątpienia człowiek i jego ciało jest jednym z najbardziej interesujących organizmów na świecie. Posiada on ogromny zbiór bardzo dokładnych i precyzyjnych systemów biologicznych, nasz...

Użyj sody oczyszczonej, aby wybielić ubrania – to jest niesamowite!

Soda oczyszczona stanowi doskonały dezodorant, a także naturalny środek czyszczący. Kiedy używasz jej do prania i czyszczenia ubrań poprawisz działanie detergentu i pomożesz zachować białe...

4 mało znane objawy raka jajnika

Obecnie rak stał się jedną z najczęstszych przyczyn śmierci na świecie. Jednym szczególnym rodzajem raka, który dotyka kobiety jest rak jajnika. Według amerykańskich i kanadyjskich...

Naturalny lek na zapalenie oskrzeli, kaszel i problemy z płucami!

Jest to znany środek ludowy do leczenia astmy, a także na choroby płuc i serca. Lekarstwo jest przygotowywane na różne sposoby od wieków przez...