Strona głównaZdrowie10 super ziół, które oczyszczą Twoje nerki

10 super ziół, które oczyszczą Twoje nerki


Uwaga: przed zażyciem tych ziół skonsultuj się z lekarzem. Mogą one nie być odpowiednie dla osób z chorobami nerek i innymi schorzeniami. Mogą również wchodzić w interakcje z pewnymi lekami.

Nerki – narządy znajdujące się w tylnej części brzucha – pełnią bardzo ważne funkcje w ciele.

Są odpowiedzialne za usuwanie toksyn i odpadów z krwi. Ponadto uwalniają trzy ważne hormony – erytropoetynę, reninę i kalcytriol.

Hormony te odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia. Nerki pracują z innymi narządami 24/7 w celu regulacji ciśnienia krwi, zwiększenia produkcji krwinek czerwonych i syntezy witaminy D.

Nerki to w rzeczywistości samooczyszczające się narządy. Aby wesprzeć tę funkcję, musisz spożywać odpowiednie płyny, które mogą zawierać pokarmy, takie jak owoce i warzywa, a także wodę i inne płyny.

Oprócz usuwania toksyn, prawidłowe oczyszczenie nerek może również pomóc w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi i poprawić funkcjonowanie układu moczowego i pęcherza moczowego.

Być może będziesz musiał podjąć dodatkowe kroki w celu oczyszczenia nerek, jeśli masz objawy, takie jak uczucie zmęczenia lub zmienne nastroje, ból w nerkach po jedzeniu, egzema, trądzik, wysypki skórne, wzdęcia, nagły wzrost masy ciała i problemy takie jak kamica nerkowa i częste problemy z pęcherzem moczowym lub infekcje dróg moczowych (UTI).

Zdrowa dieta, ćwiczenia i pozostawanie w stanie nawodnienia są niezbędne do podtrzymania zdrowia Twoich nerek. Aby uzyskać dodatkową pomoc, możesz włączyć do diety niektóre zioła, które mogą pomóc w oczyszczeniu nerek.


Oto 10 najlepszych ziół do oczyszczenia nerek.

1. Pietruszka

Pietruszka jest silnym, naturalnym ziołem moczopędnym, które może oczyścić nerki. Promuje zwiększone wydzielanie moczu, aby pomóc wypłukać bakterie i drobnoustroje z nerek. Pietruszka zawdzięcza swoje działanie moczopędne związkom apiolowym i mirystycynie.

Badanie z 2002 r. opublikowane w Journal of Ethnopharmacology wykazało, że szczury, które piły ekstrakt z nasion pietruszki, produkowały znacznie więcej moczu w ciągu 24 godzin niż te, które piły wodę.

Sprawdź To!  2 soki moczopędne, które pomogą oczyścić nerki


Sprawdź To!  Poznaj najlepsze zioła moczopędne, które usuną obrzęki
 • Wypij kilka filiżanek herbaty pietruszki przez około tydzień, aby oczyścić nerki. Aby przygotować herbatę, dodaj 1 łyżkę stołową pokruszonej świeżej pietruszki do kubka wrzącej wody. Zakryj i odczekaj 5 minut, następnie odcedź.
 • Alternatywnie przygotuj detoksykujący napój, mieszając ¼ szklanki soku z pietruszki, ½ szklanki wody i odrobinę miodu i soku z cytryny. Pij dwa razy dziennie przez kilka tygodni.
 • Możesz również włączyć to zioło do swojej sałatki i innych potraw.

Uwaga: Jeśli jesteś w ciąży, unikaj spożywania dużych ilości pietruszki.

2. Korzeń mniszka lekarskiego

Według badań z 2009 r. opublikowanych w Journal of Alternative and Complementary Medicine, mniszek lekarski działa jako środek moczopędny u ludzi i zwiększa produkcję moczu. Ze względu na swoje właściwości moczopędne, pomaga oczyścić zarówno nerki, jak i wątrobę. Ponadto mniszek lekarski łagodzi zatrzymywanie wody i łagodzi podrażnienia układu moczowego.

Aby oczyścić nerki, można pić 2 szklanki mniszka lekarskiego dwa razy dziennie przez kilka tygodni. Aby zrobić herbatę:

 1. Zagotuj 2 łyżeczki suszonego korzenia mniszka lekarskiego w 1 szklance wody przez 5 minut.
 2. Wyłącz ogrzewanie, przykryj i odstaw około 10 minut.
 3. Odcedź, dodaj trochę miodu i wypij herbatę.

Możesz również zrobić tę herbatę z torebek herbaty mniszka lekarskiego.

Uwaga: Ponieważ zioło to może reagować z niektórymi lekami, przed użyciem mniszka lekarskiego, aby oczyścić nerki skonsultuj się z lekarzem.

3. Prawoślaz lekarski

Prawoślaz lekarski zawiera również właściwości moczopędne, które sprzyjają zwiększonemu przepływowi moczu. Pomaga to oczyścić nerki z gromadzenia się toksyn i wspomaga zdrowie nerek. Ponadto może zwalczać infekcje nerek, dróg moczowych i pęcherza moczowego.

 1. Dodaj 1 łyżkę suszonych korzeni i liści do kubka gorącej wody.
 2. Przykryj i odczekaj 8 do 10 minut, a następnie odcedź.
 3. Pij 2 szklanki tej ziołowej herbaty codziennie przez tydzień, aby oczyścić nerki.

Uwaga: Unikaj prawoślazu w okresie ciąży, karmienia piersią lub cukrzycy.

4. Imbir

Imbir jest kolejnym skutecznym ziołem oczyszczającym, może pomóc wypłukać toksyny i szkodliwe substancje z nerek, a także poprawić trawienie. Zioło to jest również korzystne dla oczyszczenia wątroby.

 • Jednym z najlepszych sposobów na czerpanie korzyści z oczyszczania przez imbir jest popijanie herbaty imbirowej. Aby przygotować herbatę, gotuj 2 łyżeczki świeżo startego imbiru w 2 szklankach wody przez 10 minut. Odcedź, dodaj miód i sok z cytryny według smaku i wypij 2 – 3 razy dziennie.
Sprawdź To!  Poznaj najlepsze zioła moczopędne, które usuną obrzęki
Sprawdź To!  Jak kontrolować cukrzycę za pomocą tych 11 produktów spożywczych

5. Kurkuma

Kurkuma to inne znane zioło, które ma właściwości myjące. Oczyszcza nerki, odtruwa wątrobę i oczyszcza krew. Ponadto zawiera właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc w zapobieganiu i leczeniu stanów zapalnych nerek i infekcji.

 • Dodaj ½ łyżeczki kurkumy w proszku i imbiru w proszku do 2 szklanek wrzącej wody. Gotu przez 10 minut, a następnie odcedzić. Dodaj sok z ½ cytryny i 1 łyżkę syropu klonowego. Pij to raz dziennie przez kilka tygodni.

6. Seler

Seler ma naturalne właściwości moczopędne. Pomaga w usuwaniu toksyn i szkodliwych substancji z organizmu poprzez zwiększenie oddawania moczu. Ponadto seler zawiera niezbędne składniki odżywcze, które pobudzają nerki. W rzeczywistości regularne spożycie selera może zapobiegać kamieniom nerkowym i infekcjom.

 • Pij 1 szklankę soku z selera codziennie przez kilka tygodni.

7. Pokrzywa

Pokrzywa może również pomóc w oczyszczeniu nerek. Ze względu na swoje właściwości moczopędne zwiększa produkcję moczu, pomaga usuwać odpady metaboliczne i wspomaga wydalanie przez nerki.

W tym samym czasie to zioło zatrzymuje bakterie, aby zmniejszyć ryzyko infekcji nerek.

 1. Umieść 2 łyżeczki świeżej lub wysuszonej pokrzywy w filiżance gorącej wody.
 2. Odczekaj około 10 minut.
 3. Odcedź i dodaj trochę miodu.
 4. Pić tę ziołową herbatę dwa razy dziennie przez kilka tygodni.

Uwaga: Ponieważ to zioło może zakłócać rozrzedzenie krwi, wysokie ciśnienie krwi, leki moczopędne i cukrzycowe, zawsze skonsultuj się z lekarzem przed włączeniem go do swojej diety.

8. Skrzyp

Skrzyp to pospolite ziele o właściwościach moczopędnych. Zwiększa wydalanie moczu, aby wypłukać szkodliwe toksyny i materiały z organizmu . Ponadto jego właściwości przeciwutleniające oferują wiele korzyści dla nerek i układu nerkowego.

 • Aby przygotować herbatę ze skrzypu, dodaj 1 do 3 łyżeczek świeżego lub suszonego skrzypu na filiżankę wrzątku. Przykryj, odczekaj 5 do 10 minut i odcedź przed wypiciem herbaty. Możesz pić od 2 do 3 filiżanek tej herbaty dziennie przez tydzień, aby oczyścić nerki.
 • Możesz także przyjmować suplementy ze skrzypu polnego, aby promować przepływ moczu. Przed zażyciem suplementów skonsultuj się z lekarzem.
Sprawdź To!  To jest najzdrowsze jedzenie, zobacz co może wyleczyć!
Sprawdź To!  Leczenie niedokrwistości przy użyciu pokrzywy i cytryny

9.Mącznica lekarska

Mącznica lekarska to zioło, które ma naturalne właściwości moczopędne, które pomagają oczyścić nerki i zwalczać infekcje nerek. Głównym składnikiem jest glikozyd fenolowy zwany arbutyną, który sprawia, że ​​zioło ma właściwości moczopędne.

Jego właściwości ściągające zachęcają szkodliwe toksyny i bakterie do wydalania z nerek. Zioło to pomaga również zachować równowagę pH moczu przed zbyt kwaśnym odczyniem.

Możesz wziąć tę herbatę ziołową lub formę suplementu, aby oczyścić nerki. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie prawidłowego dawkowania i procedury przyjmowania tego zioła.

10. Jedwab kukurydziany

Jedwab kukurydziany ma właściwości moczopędne i stymuluje produkcję moczu w celu usuwania odpadów i wody z nerek. Możesz go użyć do leczenia infekcji pęcherza moczowego, kamieni nerkowych i infekcji dróg moczowych.

 1. Umieść 2 łyżeczki suszonego jedwabiu kukurydzianego w filiżance.
 2. Zalej wrzątkiem, przykryj i odczekaj 10 do 15 minut, a potem odcedź.
 3. Pij tę herbatę 2 lub 3 razy dziennie.
 4. Upewnij się, że pijesz dużo innych płynów.

Uwaga: Ponieważ to zioło może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem.

Dodatkowe wskazówki

 • Unikaj palenia tytoniu i nadmiernego spożycia alkoholu i kofeiny.
 • Staraj się utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi.
 • Utrzymuj odpowiedni poziom cholesterolu we krwi.
 • Pij dużo wody przez cały dzień, aby zapobiec odwodnieniu.
 • Jeśli masz nadwagę, staraj się schudnąć i utrzymać zdrową masę ciała.
 • Unikaj smażonych potraw i zbyt dużej ilości soli.
 • Stosuj dietę bogatą w owoce, zielone warzywa i pełnoziarniste produkty.loading...
loading...
>