Strona główna Zdrowie 10 zaskakujących objawów raka. Kobiety mają tendencję do ignorowania ich.

10 zaskakujących objawów raka. Kobiety mają tendencję do ignorowania ich.

Musisz nauczyć się słuchać swojego ciała, które próbuje ostrzec cię o pewnym problemie zdrowotnym. Obejmuje to zwracanie większej uwagi na zmiany w twoim ciele, które są różne, dziwne lub niewyjaśnione.

Pomoże to zrozumieć, że cierpisz na jakąś chorobę, czasami poważną taką jak rak. W ten sposób możesz wcześnie rozpocząć niezbędne leczenie, a jeśli chodzi o raka, niezwykle ważne jest jak najszybsze rozpoczęcie leczenia.

10 wczesnych objawów raka, które kobiety często ignorują:

1. Zmiany w piersiach lub przebarwienia

Zwróć uwagę na wszelkie nietypowe zmiany w piersiach, a nie tylko na pojawienie się guzków. Wgłębienie sutków, tkliwość, dziwna tekstura skóry, obrzęk i lekkie przebarwienie skóry na różową lub głębszą czerwień to zmiany, które mogą być powodem do niepokoju.

2. Krwawienie pomenopauzalne

Krwawienie podobne do miesiączki po menopauzie nie jest normalne, a gdy zdarza się bardzo często może wskazywać na raka macicy.

3. Wzdęcia

Chociaż wzdęcia są dość powszechne u większości kobiet podczas cyklu miesiączkowego, nie powinny się utrzymywać po zakończeniu miesiączki. Może to być znak ostrzegawczy raka macicy lub jajnika. Kolejnym objawem tych nowotworów jest ciągłe zaparcia.

4. Ból miednicy

Jest kilka rzeczy, które należy wiedzieć na temat cyklu miesiączkowego – krwawienie nie powinno narastać z miesiąca na miesiąc lub pojawiać się pomiędzy miesiączkami.

Te niezbyt częste stany wraz z silnym bólem miednicy mogą być oznakami ostrzegawczymi raka jajnika, macicy lub innego raka pochwy. W takich przypadkach zalecamy wykonanie USG.

5. Przewlekły kaszel

Jeśli masz uporczywy kaszel, który utrzymuje się przez 3 lub więcej tygodni bez zatkanego nosa lub kataru lub jakiegokolwiek innego objawu przeziębienia lub alergii mogą to być objawy raka płuc.

6. Ból brzucha lub nudności

Jeśli ból brzucha trwa dłużej niż kilka dni bez oznak poprawy i towarzyszą mu nudności może to wskazywać na wrzód żołądka lub w rzadkich przypadkach białaczkę lub raka wątroby, przełyku, jelita grubego lub raka trzustki.

7. Niewyjaśniona utrata masy ciała

Jeśli nagle stracisz apetyt i zaczniesz tracić na wadze bez radzenia sobie z jakimkolwiek problemem lub bez znaczącej zmiany w życiu najlepiej udać się do lekarza. Ta niewyjaśniona utrata masy ciała może wskazywać na raka jelita grubego lub innego raka przewodu pokarmowego, a także na możliwość rozprzestrzenienia się raka na wątrobę, wpływając na apetyt i zdolność organizmu do eliminacji odpadów.

8. Częste gorączki lub infekcje

Jeśli zbyt często chorujesz i masz wysoką temperaturę, a ogólnie jesteś osobą zdrową mogą to być objawy ostrzegawcze białaczki. Wynika to z faktu, że białaczka zwiększa produkcję białych krwinek w ciele, powoli osłabiając układ odpornościowy i zdolności organizmu do zwalczania infekcji.

9. Nadmierne siniaki

Jeśli zauważysz, że często masz siniaki, szczególnie w dziwnych miejscach, takich jak palce lub dłonie i nie ma wyjaśnienia ich powstania, najlepiej udać się do lekarza, ponieważ może to wskazywać na białaczkę.

10. Przewlekłe bóle głowy

Jeśli zaczniesz codziennie odczuwać silne bóle głowy lub często masz migrenę i nie jesteś podatny na te warunki, najlepiej udać się do lekarza i poddać się kontroli. Może to być znak ostrzegawczy guza mózgu, który naciska nerwy powodując w ten sposób ból.

zobacz także

Mononukleoza: przyczyny, objawy i diagnoza

Mononukleoza infekcyjna (mono) zwykle występuje u nastolatków, ale może wystąpić w każdym wieku. Wirus rozprzestrzenia się przez ślinę, dlatego niektórzy nazywają ją "chorobą pocałunku".U bardzo...

Wyeliminuj kręgi pod oczami i oczyść swoją wątrobę

Regularne odkażanie wątroby jest jednym z najlepszych sposobów wspierania jej funkcji i zapobiegania chorobom powodowanym przez nagromadzenie się toksyn.Organ ten jest odpowiedzialny głównie za usuwanie...

Jak przygotować wodę imbirową pomagającą w leczeniu migreny

Imbir był już stosowany kilka wieków temu w kuchni chińskiej, indyjskiej i Bliskiego Wschodu, był ceniony ze względu na swoje właściwości kulinarne i lecznicze.Imbir ma wysoką...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Ananas jest dobrze znanym składnikiem diety bogatej w błonnik. Oprócz zawartości włókien, osoby dbające o zdrowie są również pod wrażeniem różnorodnych właściwości.Jedną z jego najważniejszych...
Wirusy wywołują typowe choroby zakaźne, takie jak przeziębienie i grypa, ale także niektóre poważne stany, takie jak ospa i gorączka krwotoczna. Atakują zdrowe komórki...
Połączenie bólu ciała, gorączki, dreszczy i przekrwienia błony śluzowej nosa może wystarczyć, aby uczynić kogoś nieszczęśliwym. Istnieje wiele domowych środków, które mogą złagodzić objawy...
Powinniśmy sobie zdawać z tego sprawę, że kiedy w naszym organizmie nastąpi niedobór składników odżywczych może on mieć negatywny wpływ na ogólny stan zdrowia.Dieta każdego człowieka dramatycznie...
Nagromadzony tłuszcz jest najgorszym wrogiem kobiet, które chcą schudnąć w szybkim czasie. Szczególnie tłuszcz z brzucha i nóg jest bardzo trudny do wyeliminowania, ale...