HomeZdrowie11 skutecznych sposobów na...

11 skutecznych sposobów na problemy związane z kręgosłupem

W dzisiejszych czasach ludzie rzadko myślą o stanie kręgosłupa dopóki nie staną w obliczu ekstremalnego bólu. Na początku mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, jak poważny może być ten problem i tym bardziej się tym nie przejmują.

Jednak problematyczny kręgosłup może dodatkowo powodować różne komplikacje, fizyczny dyskomfort i ból.

Istnieje kilka sposobów zapobiegania takim problemom z kręgosłupem:

1.Joga

Joga zapewnia najlepsze ćwiczenia, które wzmocnią twój kręgosłup. Włącz ją do swojego stylu życia, a poprawisz kręgosłup i przywrócisz mu elastyczność. Szczególnie przydatne są następujące odcinki: poza kobry, poza krowy, proste skręty i poza trójkąta.

2. Odpowiednia dieta

Ważne jest, aby spożywać zrównoważoną i zdrową dietę. Wzbogać swoją dietę o warzywa, owoce i produkty pełnoziarniste oraz unikaj przetworzonej żywności oraz niezdrowych i słodkich smakołyków. Pozostaw to tylko na okazjonalne uroczystości.

3. Często masuj plecy

Masaże rozluźniają mięśnie pleców, zwiększają krążenie i uwalniają napięcie wokół kręgosłupa. Zwiększy również poziom endorfin, leczy bezsenność i inne zaburzenia snu.

Sprawdź to ➡ ➡  Już 1 tydzień na tej diecie może zmniejszyć poziom toksyn w organizmie nawet o 95%

4. Siedzenie ma znaczenie

Pozycja siedząca wpływa na zdrowie kręgosłupa. Upewnij się, że nie garbisz się na krześle Jeśli pracujesz przy biurku, poćwicz siedzenie w pozycji wyprostowanej i rób przerwę co godzinę, aby rozciągnąć plecy. Krzesło i biurko są również bardzo ważne, powinny być ergonomicznie dopasowane do kręgosłupa.

5.Spacery

Codziennie chodź co najmniej 5-10 minut dzięki czemu zrelaksujesz się, wzmocnisz i poprawisz elastyczność kręgosłupa. Jeśli masz trudności z chodzeniem, spróbuj chodzić w wodzie.

6. Poduszka i kręgosłup powinny być przyjaciółmi

Wybierz najbardziej odpowiednią poduszkę i dostosuj jej położenie do swoich wymagań kręgosłupa. Jeśli śpisz na plecach najlepiej wybrać płaską poduszkę. Jeśli śpisz na boku, wybierz pulchną poduszkę, a jeśli śpisz na brzuchu musisz użyć płaskiej poduszki i złożonego ręcznika pod biodrami. W ten sposób wesprzesz plecy i uwolnisz się od bólu.

7. Relaks z medytacją

Medytacja poprawi twoje zdrowie psychiczne oraz strukturalne i fizyczne. To również rozluźni umysł i uwolni ciało od napięcia. Prawdopodobnie zastanawiasz się co umysł ma wspólnego z kręgosłupem? Mają ze sobą silny związek, a zdrowy umysł zapewnia zdrowy kręgosłup.

Sprawdź to ➡ ➡  Naciśnij te punkty i pozbądź się bólu głowy bez stosowania leków

8. Spróbuj termoterapii

Terapia cieplna wyleczy większość bólu pleców i dolnej części pleców z powodu zwiększonego krążenia krwi w tych częściach. Może zdziałać cuda na bóle stawów i skurcze kręgosłupa.

9. Ćwiczenie w wodzie

Solidny grunt może komplikować ćwiczenia osób cierpiących na problemy kręgosłupa. W takim przypadku wejdź do wody. Woda zmniejszy nacisk na kręgosłup i sprawi, że poczujesz się lżejszy i zrównoważony. Ćwiczenia te są zwykle wykonywane w ciepłych wodach w celu złagodzenia bólów i napięcia mięśni.

10. Podnoś przedmioty we właściwy sposób

Za każdym razem, gdy podnosisz coś ciężkiego możesz odczuwać przeszywający ból kręgosłupa. Może się to zdarzyć wszędzie nawet na siłowni. Z tego powodu powinieneś albo podnosić przedmioty we właściwy sposób albo w ogóle ich nie podnosić.

11. Rzuć palenie

Ten szkodliwy nawyk może nie tylko zaszkodzić płucom, ale także wpłynąć na kręgosłup. Palenie uszkadza naczynia krwionośne w stawach i kręgosłupie powodując poważne uszkodzenie kręgosłupa. Według badań osoby palące są bardziej narażone na bóle pleców i zwyrodnieniowe schorzenia kręgosłupa.

Te 11 sposobów pomoże ci z problemami kręgosłupa i zapewni radykalną zmianę w twoim ciele i umyśle.


ZOBACZ TAKŻE