Strona głównaZdrowie13 korzyści zdrowotnych wynikających ze spożywania octu jabłkowego

13 korzyści zdrowotnych wynikających ze spożywania octu jabłkowego

Ocet jabłkowy ma bardzo szerokie zastosowanie zaczynając od leczenia czkawki do łagodzenia objawów przeziębienia.

Pomaga również w innych problemach zdrowotnych, w tym cukrzycy, chorobom serca, wysokiemu poziomowi cholesterolu, a także kiedy masz problemy z nadwagą.

Ocet jabłkowy pomaga przy kłopotach żołądkowych

Na niestrawność – wymieszaj ocet jabłkowego z wodą. Jeśli masz biegunkę ocet jabłkowy może pomóc rozwiązać ten problem, dzięki jego właściwościom antybiotycznym. Co więcej niektórzy eksperci twierdzą, że ocet jabłkowy zawiera pektynę, która może pomóc łagodzić skurcze jelit.

Ocet jabłkowy leczy czkawkę

Wystarczy spożyć jedną łyżeczkę octu jabłkowego, a problem powinien zniknąć.

Ocet jabłkowy łagodzi ból gardła

Okazuje się, że większość zarazków nie może przetrwać w środowisku kwaśnym, a takie właśnie tworzy ocet. Wystarczy wymieszać 1/4 szklanki octu jabłkowego z 1/4 szklanki ciepłej wody i płukać gardło co godzinę.

Ocet jabłkowy może obniżyć poziom cholesterolu

Badania z 2006 roku wykazały, że kwas octowy zawarty w occie obniżył poziom złego cholesterolu u szczurów. Ponadto badania wykazały, że łyżka octu jabłkowego spożywana codziennie obniżyła poziom cholesterolu u ludzi, którzy wzięli udział w badaniu.

Ocet jabłkowy zapobiega niestrawności

Wymieszaj ze sobą 1 łyżeczkę miodu i 1 łyżeczkę octu jabłkowego w szklance ciepłej wody i pij 30 minut przed posiłkiem.

Ocet jabłkowy oczyszcza zatkany nos

Wymieszaj łyżeczkę octu jabłkowego w szklance wody i wypij w celu pozbycia się zatkanego nosa i zatok.

Ocet jabłkowy pozytywnie wpływa na utratę zbędnych kilogramów

Ocet jabłkowy może pomóc Ci schudnąć. Oto dlaczego: kwas octowy tłumi apetyt, przyśpiesza metabolizm i zmniejsza retencję wody.

Ocet jabłkowy pozytywnie wpływa na skórę głowy i usuwa łupież

Na swojej stronie internetowej dr Mehmet Oz zaleca ocet jabłkowy jako środek do leczenia łupieżu . Kwasowość octu jabłkowego zmienia pH skóry głowy, dzięki czemu trudniej dochodzi do namnażania się drożdży. Wymieszaj 1/4 szklanki octu jabłkowego z 1/4 szklanki wody w butelce z rozpylaczem, tak przygotowany preparat rozpyl na skórze głowy, owiń głowę ręcznikiem i odczekaj od 15 minut do godziny, a następnie umyj włosy szamponem. Rób to dwa razy w tygodniu.

Ocet jabłkowy usuwa trądzik

Ocet jabłkowy może działać jako naturalny środek na trądzik i pozostawia skórę zdrowszą. Jego właściwości antybakteryjne pomagają utrzymać trądzik pod kontrolą, a kwas jabłkowy i mlekowy znajdujący się w occie jabłkowym zmiękcza i złuszcza skórę, redukują zaczerwienienia i równoważą pH skóry.

Ocet jabłkowy dodaje energii

Aminokwasy zawarte w occie jabłkowym działa jak antidotum na zmęczenie. Co więcej ocet jabłkowy zawiera potas i enzymy, które także uwalniają nasz organizm od zmęczenia. Dodaj łyżkę lub dwie octu jabłkowego do szklanki schłodzonego napoju lub szklanki wody, aby zwiększyć swoją energię.

Ocet jabłkowy zmniejszają nocne skurcze nóg

Skurcze nóg często są oznaką braku potasu, ponieważ w occie jabłkowym jest jego duża zawartość warto go spożywać, żeby się ich pozbyć. wymieszaj 2 łyżki octu jabłkowego i łyżeczkę miodu w szklance ciepłej wody.

Ocet jabłkowy usuwa nieświeży oddech

Jeżeli odpowiednie szczotkowanie i płyn do płukania nie usuwa tego problemu spróbuj wykorzystać ocet jabłkowy, aby kontrolować nieświeży oddech. Płucz nim jamę ustną, aby zabić bakterie powodujące nieświeży oddech.

Ocet jabłkowy wybiela zęby

Płucz jamę ustną octem jabłkowym w godzinach porannych. Ocet pomaga usunąć plamy, wybielić zęby i zabijają bakterie w jamie ustnej. Po wypłukaniu ust umyj zęby używając do tego pasty do zębów.

Ocet jabłkowy usuwa siniaki

Ocet jabłkowy ma właściwości przeciwzapalne, które przyczyniają się do szybszego gojenia siniaków. Wystarczy wykonać kompres w miejscu ich występowania.

Ocet jabłkowy pomaga kontrolować poziom cukru we krwi

Jedno z badań u osób z cukrzycą typu 2, którzy nie przyjmowali insuliny wykazało, że biorąc dwie łyżki octu jabłkowego przed snem spowodowało obniżenie stężenia glukozy we krwi. W innym badaniu odkryto, że u ludzi u których występuje oporność na insulinę picie mieszanki octu jabłkowego i wody przed jedzeniem posiłku o wysokiej zawartości węglowodanów powodowało niższy poziom cukru we krwi.

Zobacz Też: