13 znaków na naszej twarzy, które mogą wskazywać na problemy zdrowotne

Dzisiaj przedstawiamy kilka oznak naszej twarzy, które powinniśmy znać i które dostarczają ważnych informacji, które należy wziąć pod uwagę. W każdym razie, jeśli poczujesz coś dziwnego, skontaktuj się z lekarzem.

1. Worki i cienie pod oczami

Cienie pod oczami są często oznaką dziedziczną. W tym przypadku nic nie możesz zrobić. Jeśli jednak nagle pojawi się ciemna plama, warto sprawdzić możliwe przyczyny. Najczęstsze to brak snu, palenie tytoniu, zmiany hormonalne, alergie, nadmierne spożycie alkoholu, kawy czy słonych potraw.

  • Jako rozwiązanie tymczasowe sugerujemy zimne okłady. Na poziomie estetycznym dobry korektor.

2. Plamy lub pryszcze na czole

Plamy lub pryszcze na czole pojawiają się w wyniku pocenia się, zwłaszcza u osób, które mają grzywkę lub które nie ścierają prawidłowo makijażu. Skóra na czole ma tendencję do szybkiego reagowania na działanie  układu trawiennego , dlatego tłuste potrawy, przekąski i  fast foody mogą szybko zmienić jej stan.

  • Pożegnając się ze złą dietą, będziesz w stanie wyeliminować te skutki ze swojej skóry.

3. Czerwony nos

Nos ma dużą liczbę naczyń krwionośnych, a ich rozszerzenie może prowadzić do zmiany koloru. Nasilają się one  pod wpływem zmian temperatury, alergii, stresu czy nawet zatkanego nosa. Ale w każdym przypadku zaczerwienienie jest tymczasowe i wystarczy zająć się przyczyną, aby rozwiązać problem.

  • Jeśli Twój nos jest stale czerwony, zwróć uwagę na naczynia krwionośne, przeanalizuj swój styl życia i porozmawiaj ze swoim lekarzem.

4. Żółta skóra twarzy i oczu

Dzieje się tak, gdy organizm zaczyna gromadzić pewne substancje. Zwykle obserwuje się to u dzieci urodzonych przed 38. tygodniem ciąży, gdy wątroba nie działa tak, jak powinna – występuje żółtaczka. Jeśli występuje u dorosłych, może to oznaczać poważniejsze problemy , takie jak nadmierne spożycie alkoholu.

  • Wykonuj badania sprawdzające pracę wątroby, pęcherzyka żółciowego i trzustki. Najlepiej byłoby porozmawiać ze swoim lekarzem.

5. Nieoczekiwane pojawienie się znamion i znamion

Generalnie nie mamy się czym martwić, jednak warto zadać sobie kilka pytań. Czy format jest inny? Czy kolor plamy jest nierówny? Czy średnica jest większa od grochu? Czy zmieniło się to w ciągu ostatnich kilku tygodni?

  • Porozmawiaj z lekarzem, zwłaszcza jeśli odpowiedziałeś „tak” na którekolwiek z powyższych pytań. I spróbuj przyzwyczaić się do tego, że nie opalasz się bez zabezpieczenia.

6. Alergia na twarz w kształcie motyla

Niewielka alergia na twarzy może być konsekwencją produktów kosmetycznych, zmian klimatycznych, a nawet nadmiernego spożycia słodyczy. Problemy te zazwyczaj rozwiązują się same. Jeśli alergia obejmuje oba policzki i ma kształt motyla, może to być oznaką tocznia  rumieniowatego układowego.

  • Problem ten charakteryzuje się dodatkowymi objawami, takimi jak gorączka, ból stawów i sinienie palców na zimnie. Jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów, należy jak najszybciej porozmawiać z lekarzem.

7. Złuszczanie skóry wokół ust i nosa

Zmiany wokół ust i nosa mogą pojawiać się z różnych przyczyn i zazwyczaj sugerować brak witamin A, C, E lub B w organizmie. Generalnie problemowi towarzyszy osłabienie, brak uwagi, wypadanie włosów i łamliwe paznokcie.

  • Idealnym rozwiązaniem jest wykonanie testów w celu sprawdzenia, czy brakuje witamin. Porozmawiaj z lekarzem i/lub dietetykiem, aby poprawić swoją dietę.

8. Alergia w trójkątnej części wargi lub nosa

Alergia wokół nosa lub warg może oznaczać opryszczkę. Jeśli kiedykolwiek miałeś tego wirusa, niestety zawsze będzie on w twoim organizmie. Objawia się, gdy odporność jest niska, lub gdy dana osoba przeżywa chwilę stresu lub zmęczenia.

  • Zwykle z czasem zanika. Aby przyspieszyć proces, możesz kupić maści w aptekach.

9. Spierzchnięte usta

Bardzo często zdarza się, że usta stają się suche i popękane, szczególnie podczas zimnej pogody lub po dużej ekspozycji na słońce. Pęknięcia mogą być również reakcją alergiczną na niektóre skutki uboczne różnych leków.

  • Zasada zakazu lizania ust naprawdę działa. I nie zapomnij o produktach pomagających nawodnić.

10. Nadmiar włosów na twarzy

Wiele osób ma zarost na twarzy ze względu na czynniki dziedziczne. Ponadto u niektórych kobiet mogą wystąpić zmiany hormonalne spowodowane nieprawidłowym funkcjonowaniem jajników. Nazywa się to zespołem policystycznych jajników .

  • Porozmawiaj ze swoim ginekologiem i staraj się unikać produktów zawierających dużo cukru.

11. Przebarwienia na twarzy

Jeśli na policzkach i nosie tworzą się ciemne, symetryczne plamy, może to oznaczać  przebarwienia. Zazwyczaj zdarza się to kobietom i osobom o ciemniejszej karnacji. Nadmierna ekspozycja na słońce może przyczynić się do jego wzrostu.

  • Melasma u młodych kobiet często pojawia się w czasie ciąży. Przeciw przebarwieniom służą kosmetyki, laseroterapia i inne zabiegi oraz produkty chemiczne.

12. Zbyt cienkie brwi i rzęsy

Jeśli Twoje brwi i rzęsy stają się zbyt cienkie i nie jest to spowodowane złą jakością kosmetyków, Twój organizm może cierpieć na problemy z  tarczycą. Niedoczynność tarczycy dotyka najczęściej osoby po 50. roku życia.

  • Dodatkowe objawy: zmęczenie, suchość skóry i niewyjaśniony przyrost masy ciała. W takim przypadku porozmawiaj ze swoim lekarzem, on zleci wykonanie badań.

13. Pryszcze lub zmiana koloru na brodzie

Podbródek jest bezpośrednio powiązany z problemami hormonalnymi, ale to nie wszystko . Problemy mogą być związane ze zmianami lub brakiem snu.

  • Staraj się dobrze spać i prawidłowo odżywiać. Idealnym rozwiązaniem jest spożywanie warzyw, owoców, ryb, nasion i zbóż.

Wszystkie te objawy mogą się różnić w zależności od osoby. Dlatego po raz kolejny podkreślamy znaczenie rozmowy z lekarzem, aby wykluczyć możliwość wystąpienia poważniejszego problemu.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: