Strona głównaZdrowie19 Sztuczek, Które Pomogą Wyeliminować Nieprzyjemny Ból Całego Ciała – Zacznij Od...

19 Sztuczek, Które Pomogą Wyeliminować Nieprzyjemny Ból Całego Ciała – Zacznij Od Dzisiaj.

Kiedy coś boli, jest to bardzo niewygodne i wtedy jedynym pragnieniem jest powstrzymanie bólu. Zebraliśmy dla Ciebie najlepsze porady, jak szybko i skutecznie pomóc Ci z różnymi problemami zdrowotnymi. Nigdy nie wiadomo, kiedy się przydadzą!

Klamerka na uchu

Na uchu znajdziesz wiele punktów akupresury, które są połączone z różnymi częściami ciała, a kiedy je pobudzisz, możesz bardzo szybko złagodzić objawy problemów zdrowotnych. Oto 6 podstawowych punktów akupresury, które powinieneś znać. Wystarczy na kilka minut przypiąć klamerkę do bielizny, a ból powinien ustąpić.

1. Złagodzenie bolesnego usztywnienia barków i pleców – Umieść klamerkę w punkcie nr. 1

2. Uśmierzanie bólu narządów wewnętrznych – Umieść klamerkę w punkcie nr. 2

3. Uśmierzanie bólu stawów – Umieść klamerkę w punkcie nr. 3.

4. Ulga w bólu zatok i gardła – Umieść klamerkę w punkcie nr. 4.

5. Ulga w bólu brzucha i żołądka -Umieść klamerkę w punkcie nr. 5.

6. Uśmierzanie bólu serca i migren – Umieść klamerkę w punkcie nr. 6.

Poparzony język

Napewno Ci się to już przydarzyło. Można chętnie napić się kawy lub herbaty, zacząć jeść gorącą zupę i poparzyć język. Spróbuj szybkiej pomocy w postaci cukru. Cukier łagodzi ból przy pieczeniu języka.

Zatrzymaj krwawienie

Jeśli przypadkowo skaleczysz się, na przykład podczas krojenia warzyw, a rana krwawi, zastosuj wazelinę. Zatrzymuje krwawienie.

Wyrywanie brwi

Aby złagodzić ból związany z wyrywaniem brwi, przetrzyj miejsce wcześniej kostką lodu. Pozostanie mniej wrażliwe, a wyrywanie włosów będzie bezbolesne.

Oderwanie plastra

Odklejanie plastra może czasami być bolesne. Jeśli chcesz go bezboleśnie usunąć, przetrzyj go olejkiem dla dzieci.

Zatkany nos

Jeśli masz przeziębienie i zatkany nos, połóż cebulę w sypialni na nocnym stoliku na noc. Pomoże rozluźnić drogi oddechowe.

Łagodzenie ogólnego bólu

To najważniejszy punkt akupresury, który przynosi znaczną ulgę w bólu. Masuj go delikatnym naciskiem przez co najmniej 1 minutę.

Uwolni Cię od wzdęć

Ten punkt akupresury pomoże ci, jeśli masz napompowany brzuch i masz problemy z obrzękiem. Masuj go delikatnym naciskiem przez co najmniej 1 minutę.

Migrena

Jeśli masz migrenę, te punkty akupresury na twojej głowie pomogą. Delikatnie popchnij i przytrzymaj punkt na czole przez 1 minutę. Masuj kciukami punkty z tyłu szyi przez 1 minutę.

Zmniejszenie gorączki

Ten punkt akupresury pomaga zmniejszyć gorączkę i ból gardła. Naciśnij delikatnie przez 1 minutę.

Ulga w bólu krzyża

Jeśli cierpisz na ból krzyża, pomocny będzie punkt akupresury na nodze. Naciśnij go przez 1 minutę i powinieneś poczuć ulgę.

Kąpiel na siedząco usuwa infekcje, łagodzi stany zapalne i pomaga przy hemoroidach

Kąpiel podstawowa z solą

Sól jest doskonałym środkiem przeciwbakteryjnym i leczniczym. Pomoże Ci w różnych problemach, od hemoroidów po swędzenie. Wystarczy dodać około ¼ szklanki soli do najcieplejszej wody, aby dobrze się rozpuściła. Pozostań w tej kąpieli przez 15-30 minut i uzupełnij ciepłą wodą, gdy zrobi się za zimno.

Kąpiel siedząca z liśćmi borówki na infekcje

Ten przepis pomaga leczyć infekcje dróg moczowych i hemoroidy. Liście borówki pomagają również przy biegunkach i problemach trawiennych. Z 2 łyżeczek suszonych liści jagód zrób filiżankę herbaty i dodaj ją do kąpieli. Siedź w nim przez co najmniej 5 minut, najlepiej do 20 minut.

Zobacz Też: