2-składnikowy domowy olej przeciw reumatyzmowi i bólowi stawów

Bóle stawów mogą być zarówno bolesne, jak i wyniszczające dlatego sugerujemy wypróbowanie tego skutecznego naturalnego środka przeciw bólom reumatycznym i stawowym. Przepis ten poprawia również krążenie krwi.

Oprócz natychmiastowej ulgi w bólu olej ten składa się wyłącznie z dwóch składników – czerwonej papryki chili i oliwy z oliwek. Okazało się, że papryka chili jest bardzo skuteczna w leczeniu zapalenia korzonków nerwowych, zapalenia mięśni, nerwobólu, reumatyzmu i bólu stawów.

To co robi ten olej to rozluźnianie naczyń włosowatych, zwiększanie krążenia krwi przy powierzchni skóry, pobudzanie metabolizmu i aktywowanie procesów regeneracyjnych w skórze.

Składniki:

– 10 świeżych czerwonych papryczek chili

– 2 szklanki oliwy z oliwek

Przygotowanie:

Najpierw umyj paprykę, a następnie usuń łodygi. Zmiel paprykę w robocie kuchennym. Otrzymasz około jednej filiżanki drobno posiekanej mieszanki. Wlej mieszaninę do czystego słoika i dodaj oliwę z oliwek. Umieść w ciemnym miejscu. Po 7 dniach odcedź mieszaninę gazą.

Stosowanie:

Kiedy zaczniesz stosować ten zabieg, wcieraj olejek w skórę kilka razy dziennie w przypadku bólu stawów lub bólu w innych częściach ciała.

Następnie załóż ciepłe skarpety lub rajstopy. Ważne jest, aby utrzymywać ciepło także w innych częściach ciała w zależności od tego, co boli – ramiona, szyja lub plecy. Po nałożeniu oleju poczujesz ciepło i mrowienie na skórze, ale nie martw się, ponieważ jest to tolerowane, nawet przyjemne i nie powoduje oparzeń.

Z czasem możesz zmniejszyć częstotliwość tego masażu olejowego. Po miesiącu lub dwóch procedura może być wykonywana na przykład raz w tygodniu lub kiedy czujesz ból stawów. Przechowuj olej w ciemnym miejscu.