Strona głównaZdrowie2-składnikowy przepis, który wyeliminuje grzybicę paznokci na zawsze

2-składnikowy przepis, który wyeliminuje grzybicę paznokci na zawsze

Oprócz brzydkiego wyglądu, grzybica paznokci również poważnym problemem zdrowotnym. Atak grzybów w organizmie jest powszechnie leczony antybiotykami, ale te syntetyczne leki nie zawsze dają pozytywne wyniki.

Jednak medycyna naturalna ma wiele do zaoferowania w tej kwestii.

Ważne jest, aby pamiętać, że wczesne leczenie przynosi pozytywne wyniki szybciej niż w przypadku oczekiwania na ustąpienie grzyba i wywołanie poważniejszych komplikacji zdrowotnych w organizmie.


Najlepsze naturalne rozwiązanie do skutecznego leczenia grzybicy paznokci wykorzystuje dwa popularne składniki, które prawdopodobnie masz już na półkach kuchennych – ocet jabłkowy i sodę oczyszczoną.Grzyby rozwijają się tylko w ograniczonym zakresie pH. Ponieważ ocet jabłkowy jest kwaśny, a sodą oczyszczoną zasadowa to te dwie substancje stanowią idealne połączenie do zwalczania idealnego środowiska grzybowego, zapobiegając w ten sposób rozwojowi grzybów.

Składniki:Zobacz też


  • Ocet jabłkowy
  • Soda oczyszczona
  • Ciepła woda

Wskazówki:

Wlać ocet jabłkowy do miski na tyle, aby zanurzyć paznokcie. Mocz stopy przez 20 minut. Wytrzyj je do sucha przed napełnieniem miski ciepłą wodą. Ponownie zanurz stopy w wodzie jeszcze przez 20 minut. Dodaj szklankę sody oczyszczonej i pozostaw stopy w mieszaninie przez dodatkowe 15-20 minut. Wykonuj zabiegi kilka razy dziennie.

Czytaj także:  Dlaczego warto każdego dnia spożywać kiwi

Ważne jest, aby stopy były czyste i suche przed każdym zabiegiem.

Ponadto noszenie przewiewnych butów w jak największym stopniu jest zalecane ze względu na fakt, że grzyby rozwijają się w ciemnym i wilgotnym środowisku. Ważne jest również regularne pedicure, a także regularne codzienne czyszczenie końcówek paznokci pędzlem i olejem z drzewa herbacianego.


Jeśli jesteś konsekwentny i wykonujesz leczenie codziennie przez kilka tygodni, twój grzyb paznokci zniknie.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły