3 codzienne nawyki, które poprawią Twoje zdrowie

Dobre zdrowie jest niezastąpione, jeśli chcemy prowadzić szczęśliwe i przyjemne życie. Kiedy jesteśmy zdrowi, nasz organizm funkcjonuje optymalnie. Dobre zdrowie oznacza zrównoważony umysł i zrównoważone ciało.

Często zapominamy o naszym zdrowiu ze względu na tryb życia jaki prowadzimy,  pamiętamy o nim, kiedy jest już za późno, kiedy zachorujemy. Nie zapominajmy więc, że zdrowie jest skarbem.

Poznajcie 3 codzienne nawyki, o których nie możemy zapomnieć, a pomogą one nam poprawić zdrowie o co najmniej 70%.

3 codzienne nawyki, które poprawiają zdrowie

    1. Wykonujmy ćwiczenia. Wykonaj 30 minutowe ćwiczenia w celu poprawy zdrowia układu sercowo-naczyniowego przez co najmniej 5 dni w tygodniu.  Możemy nawet podzielić je na 3 sesje 10 min w ciągu dnia.Dzięki zapamiętaniu tego nawyku otrzymasz korzyści zdrowotne, takie jak: prawidłowa waga ,zdrowe serce , stonowane mięśnie i dobry nastrój.

    1. Sen. Badania wykazują, że musimy spać od 7 do 8 godzin dziennie. Ci, którzy tego nie przestrzegają, zwiększają ryzyko wystąpienia chorób serca, cukrzycy i nadciśnienia tętniczego. Niezbędne jest, aby nasze ciało odpoczęło i naładowało baterie.

  1. Woda = zdrowie. Zasada, że jedna osoba powinna wypić 8 szklanek wody dziennie minęła, badania wykazały, że nie jest to konieczne. Powinniśmy pić wodę za każdym razem, gdy odczuwamy takie pragnienie. Pij więcej, jeśli jest gorąco lub ćwiczysz.

 Wskaźnik, który pomoże nam ocenić czy powinniśmy napić się wody, jest mocz. Jeśli podczas oddawania moczu zauważymy, że jego kolor jest żółty, musimy napić się wody. Jeśli oddamy mocz i kolor jest przezroczysty, oznacza to, że jesteśmy dobrze nawodnieni.