Strona głównaZdrowie3 Proste ćwiczenia, które usunęły „Garb” na szyi i skorygowały postawę

3 Proste ćwiczenia, które usunęły „Garb” na szyi i skorygowały postawę

Jeśli cierpisz na ból szyi i masz tzw. przedłużoną szyję, te ćwiczenia są stworzone właśnie dla Ciebie. Poprawiają postawę i łagodzą ból pleców!

garb

Jeśli odczuwasz ból kręgosłupa szyjnego i ramion, jest to spowodowane naciskiem wywieranym na mięśnie kręgosłupa szyjnego z powodu złej postawy. Dlatego konieczne jest skorygowanie położenia głowy i „wsunięcie” jej do tyłu. Do tego właśnie służą poniższe ćwiczenia.

Nie lekceważ bólu nóg – to może być poważna choroba żył

Jednym z nich jest miażdżyca naczyń, która polega na odkładaniu się cholesterolu w ścianach tętnic i żył. Miażdżyca naczyń jest poważnym problemem, który może prowadzić...

1. Ćwiczenie

Stań prosto, przytrzymaj podbródek palcem wskazującym i środkowym i delikatnie odchyl głowę do tyłu. Odchyl głowę tak daleko do tyłu, jak czujesz się komfortowo.  Możesz powtórzyć ćwiczenie od 10 do 15 razy z rzędu lub pozostać w pozycji tylnej przez co najmniej 10 sekund i powtórzyć 5 razy.

2. Ćwiczenie

Stań prosto i połóż ręce w pozycji „W”, a następnie popchnij łokcie do tyłu i w dół. Uważaj, aby nie wypychać ramion do góry, a raczej ściągać je w dół. Powinieneś czuć skurcze pośrodku pleców.Kolejną rzeczą, na którą należy uważać podczas tego ćwiczenia, jest nie wysuwanie głowy do przodu podczas odciągania łopatek do tyłu. To przegapiłoby efekt. Głowę należy delikatnie odchylić do tyłu, tak jak w pierwszym ćwiczeniu. Przy wciągniętych łopatkach przytrzymaj przez 5 sekund, a następnie zwolnij. Powtórz 5 razy.3. Ćwiczenie

Podczas trzeciego ćwiczenia podnieś ręce do litery „Y” i ponownie uważaj, aby nie podciągnąć ramion do góry i głowy do przodu. Następnie cofnij dłonie tak daleko, jak ci wygodnie. Powinieneś czuć przyjemne rozciągnięcie ramion i klatki piersiowej. Utrzymaj tę pozycję przez 2 głębokie oddechy.

Następnie przyciągnij ręce łokciami do ciała do pozycji „W”, ponownie wykonując 2 głębokie wdechy i wydechy.

Następnie przesuń ręce do pozycji „L”, co oznacza, że ​​ramiona są przyciągnięte do ciała, a przedramiona znajdują się na poziomie ziemi.


Na koniec podnieś ręce do pozycji „T”, podnosząc całe ręce tak, aby były na poziomie ramion na poziomie gruntu. Nie podnoś ramion, dłonie skierowane do przodu, zdejmij klatkę piersiową i przyciągnij ramiona do siebie. Wstrzymaj przez 2 oddechy i zwolnij.

2-składnikowy przepis, który wyeliminuje grzybicę paznokci na zawsze

Oprócz brzydkiego wyglądu, grzybica paznokci również poważnym problemem zdrowotnym. Atak grzybów w organizmie jest powszechnie leczony antybiotykami, ale te syntetyczne leki nie zawsze dają...


Wykonuj te ćwiczenia kilka razy dziennie i widocznie poprawiaj swoją postawę.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły